Pomimo otrzymanego zaproszenia, w związku ze stanem zdrowia, nie uczestniczyłem w gali z tego wydarzenia.
Ostatnio spotkałem się z autorem książki Mirosławem Dąbrowskim, który z bratem Krzysztofem spopularyzowali unihokej w naszym mieście i otrzymałem książeczkę pt. ’25-lecie Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Grześ” Hrubieszów’ z dedykacją:
„Panu Markowi, założycielowi pierwszego Grzesia – założyciel drugiego„.
Bardzo mnie to ucieszyło i wzbogaciło zbiory publicystyczne, jakie posiadam.
Czytaj: Hrubieszów: 25-lecie Grzesia! [ZDJĘCIA]
Książka zaczyna się od ciekawego wstępu, jaki przygotowała p. Dorota Grzymała – kustosz działu sztuki Muzeum im. ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie.
Dalej poczytamy o historii ogólnej unihokeja i jego ekspansji.
Następnie przebieg tej dyscypliny sportowej w Hrubieszowie, a dalej wiele zdjęć m.in. z tak zwanym „Barakiem”, gdzie zaczynali treningi, z zawodów i wielu innych działań m.in. „Ruch – Radość – Relaks”, „Oni tworzyli potęgę Lekkiej Atletki 1970 – 1985”, „żywych szachów”, udział w akcji „Pomóż dzieciom przetrwać zimę” czy „Cztery pory roku według Hrubcia”, itd.
Zobacz: Udane występy byłych unihokeistów Grzesia Hrubieszów – ZDJĘCIA
Dalej spotkamy wiele indywidualnych zdjęć w dziale „Oni tworzyli potęgę hrubieszowskiego unihokeja oraz afisze z licznych zawodów, jakie były rozgrywane w hali SP nr 2 w Hrubieszowie, gdzie klub ma swoją siedzibę.
Jeżeli ktoś chciałby wejść w posiadanie powyższej publikacji, to najlepiej skontaktować z którymś z braci Dąbrowskich poprzez Facebook.
Zobacz też:
Tylko jeden karny od pełni szczęścia. Mistrzowie i wicemistrzynie województwa! [ZDJĘCIA]
Opracował – mak, foto – lubiehrubie