Pasjonujący wyścig do IV ligi trwa, ale i w niższych ligach też jest ciekawie

Trwa walka o miejsce dające awans do piłkarskiej IV Ligi i to naszych zespołów Kryształu z Werbkowic i hrubieszowskiej Unii, ale Grom Różaniec i Huczwa Tyszowce blisko. Trwa walka o istnienie Huraganu Hrubieszów. W klasie A zmienne koleje Płomienia Spartan Nieledew. W klasie B Andoria Mircze ma szansę na awans do klasy A, a GLKS Jarosławiec zremisował z liderem, brawo!

Zamojska Klasa Okręgowa

Kolejka 22; 3-4.05.2014

Ostoja Skierbieszów – Sokół Zwierzyniec 2:2

Korona Łaszczów – Victoria Łukowa-Chmielek 3:0

Huragan Hrubieszów – Igros Krasnobród 0:9 (mecz przerwany po I połowie przy stanie 0:9 z powodu zdekompletowania drużyny gospodarzy)

16    Huragan Hrubieszów                21     0      17:90

Następna Kolejka: 23 w dniach 10-05-2014/11-05-2014 (sobota/niedziela)

Igros Krasnobród – Cosmos Józefów  N 15-17 Krasnobród

OLIMPIA MIĄCZYN – KRYSZTAŁ WERBKOWICE 1:4 (0:2)

(Źródło: Dziennik Wschodni)

Kryształ Werbkowice po ciekawym spotkaniu ograł na wyjeździe Olimpię EB Wojan Miączyn 4:1 i utrzymał przewagę nad grupą pościgową.

W ekipie lidera mocno obawiali się wyjazdowego spotkania z Olimpią. – W Miączynie jest dość specyficzne, małe boisko. Wszystkim gra się tam ciężko, dlatego musimy zagrać bardzo skoncentrowani, żeby nie stracić punktów – przestrzegał przed meczem Jacek Szczyrba, szkoleniowiec Kryształu.

Jego obawy okazały się jednak niesłuszne. Podopieczni Piotra Welcza, co prawda powalczyli z jego ekipą, ale strzelając tylko jednego gola nie byli w stanie urwać jej punktów.

Pierwszy gol padł w 27 min. Stanisław Rybka dostał podanie z głębi pola, wbiegł w pole karne rywali, gdzie został powalony przez jednego z przeciwników. Prowadzący zawody Mateusz Krzowski bez wahania wskazał na jedenasty metr, a Tomasz Przeworski okazał się skutecznym egzekutorem rzutu karnego.

Trzy minuty później było już 0:2, a z gola cieszył się Rybka, który uciekł przeciwnikom i strzałem po długim roku pokonał Grzegorza Szczepaniaka.

W drugiej połowie Kryształ jeszcze podwyższył prowadzenie. W 61 i 63 min do bramki rywali trafiał Przeworski, który strzałami z najbliższej odległości wykończył składne akcje kolegów.

Gospodarzy stać było tylko na honorowe trafienie, autorstwa Bartłomieja Adamczyka, który zachował najwięcej zimnej krwi w zamieszaniu podbramkowym i pokonał Roberta Suchodolskiego.

– Myślę, że to był dobry mecz dla kibiców. Kryształ był lepszym zespołem i zasłużenie zwyciężył. Wynik mógłby być jednak nieco inny, gdyby liczyć wszystkie sytuacje, jakie mieliśmy my i oni, przegralibyśmy nie 1:4, ale 5:8. Dwa razy trafialiśmy jednak w poprzeczkę, a strzał Tomasza Łypa z rzutu karnego obronił świetnie dysponowany bramkarz Werbkowic. Moim zdaniem to właśnie on zasłużył na miano piłkarza meczu – ocenił Piotr Welcz, szkoleniowiec Olimpii.

Bramki: Adamczyk (85) – Przeworski (27 z karnego, 61, 63), Rybka (30).

Olimpia: Szczepaniak – Markiewicz (83 Bielecki), Adamczyk, Karpiuk, Lemiecha, Lis, Sobczak (75 Banak), K. Kulas, Żyła, Jahorek, Łyp.

Kryształ: Suchodolski – Wójtowicz, Lebega, Śmiałko, Paweł Musiał, Kaczoruk (80 Nosal), Maliuk (72 Kulik), Podgórski (70 Podolak), Czady, Rybka, Przeworski (75 Piotr Musiał).

Sędziował: Mateusz Krzowski.

Ze strony Huraganu Hrubieszów:

Wykorzystując fakt, że mamy długi weekend postanowiłem pojechać do Nieledwii. Miałem możliwość zobaczenia meczu „mojej” drużyny”. Drużyny , w której grałem trenowałem. Co przykuło moją uwagę już na samym początku meczu to, że zawodników gospodarzy było tylko 9. Myślę gramy u siebie i nawet nie potrafimy się zebrać?

Pierwsza akcja meczu i już rzut karny dla Igrosu oczywiście pewnie wykorzystany. Następna akcja i już 2:0. I tak, co parę minut padała bramka dla zawodników Igrosu. Około 30 minuty kontuzji doznał bramkarz Jakubiak w jego miejsce wszedł zawodnik z pola Kręmpla. Od tego momentu Igros grał już przewagą trzech zawodników. Widać było, że ta sytuacja nieco zdezorientowała zawodników gości (zresztą myślę, że goście woleliby wygrać tylko 2:0, ale po walce po sportowym zachowaniu zawodników gospodarzy).

Po pierwszej połowie Huragan przegrywał 9:0 i to był najniższy wymiar kary, bo, zawodnicy Igrosu, co chwila marnowali dogodne sytuacje. Na wyróżnienie zasłużyli tylko dwaj piłkarze Huraganu, którzy chcieli  dziś grać mam tu na myśli Musiała i Sekulskiego.  Dziwna sytuacja miała miejsce po zakończeniu I połowy, gdzie sędziowie nawet nie zeszli do szatni, a po konsultacji z drużyną Huraganu odgwizdali koniec meczu. Panowie kur…, co to ma być. Po co w ogóle wyszliście na boisko? trzeba było od razu oddać mecz walkowerem a nie robić taką szopkę. Owszem takie rzeczy działy się  kiedyś, ale w B klasie. No, ale jak takie rzeczy dzieją się w klasie okręgowej to już jest całkowita kompromitacja.

Nie zasługujecie, aby grać w tej klasie rozgrywkowej. „Jesteście pośmiewiskiem tej ligi” jak to dziś powiedział jeden z zawodników Huraganu, jednak za chwilę dodał, że „tonącego okrętu nie opuści w przeciwieństwie do innych zawodników”. I brawo dla tych, którzy skazani na sromotną porażkę wyszli na boisko, ale  to, że nie stawiliście się na drugą część meczu świadczy tylko o tym, że oleliście zawodników Igrosu , którzy jechali tu ponad 80 km by rozegrać mecz oraz, że walka w duchu sportowym jest wam obca. Miało być tak pięknie a jest wielki niewypał. Nawet w telewizji Canal + wyróżnili was jako jedna z trzech drużyn w Polsce, która nie zdobyła punktu w sezonie 2013/2014.

Po tym, co zobaczyłem dziś wiem, że w drużynie Huraganu może być tylko gorzej. Dlatego z dniem dzisiejszym zawieszam prowadzenie strony Huraganu Hrubieszów. Czekam na lepsze czasy na ludzi, którzy podniosą klub, który sięgnął piłkarskiego dna…