27 kwietnia 2024

Paweł Szostak po MME: Taki jest sport, nie wszystko wyjdzie…

W dniach 9 – 12 lipca 2015 r. w stolicy Estonii Tallinie zostały rozegrane na bardzo wysokim poziomie Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w Lekkiej Atletyce, w których wystąpił wychowanek Unii Hrubieszów Paweł Szostak obecnie reprezentujący AZS AWF Warszawa. Paweł zajął 16 miejsce, które go zupełnie nie satysfakcjonuje, ponieważ spodziewał się więcej, a szczególnie nie takiego wyniku.

Tak to jest w sporcie, dlatego przyciąga tylu kibiców, bo nigdy nic nie wiadomo, jak to będzie. Teraz przed Pawłem Mistrzostwa Polski w Krakowie, więc jest szansa na poprawę nastroju!

MME 9.07.2015 r. Tallin (ur. 1993 – 1995)

Paweł Szostak:

Zawody na pewno nie poszły po mojej myśli. Chyba za bardzo chciałem wypaść jak najlepiej i zająć jak najlepsze miejsce. Zbyt szybki początek bardzo mnie później kosztował.

Jeśli chodzi o organizację zawodów to wszystko było na bardzo wysokim poziomie. Żadnych opóźnień, wolontariusze ze wszystkim pomagali. Nie mam jak porównać do innej tego typu rangi zawodów, ale wg mnie wszystko było na najwyższym poziomie.

Polska Reprezentacja była bardzo bliska wygrania klasyfikacji medalowej. Zaważył kolor jednego z medali. Pojechaliśmy bardzo mocną ekipą i wszyscy, którzy jechali, mieli wypełnione minimum.

Następnymi zawodami, w których wystartuję będą Mistrzostwa Polski Seniorów w Krakowie w dn. 19 – 21.07.2015 r. Wystartuję na dystansie 5000 m i prawdopodobnie 1500 m. Myślę, że jestem w na prawdę dobrej dyspozycji i będę chciał udowodnić to na bieżni.

Trener oczywiście nie był zadowolony z mojego startu na MME, lecz to jak najbardziej zrozumiałe. Ja sam jestem na siebie bardzo zły, lecz taki jest sport. Po porażce trzeba się podnieść i walczyć dalej.

W tym roku Paweł Szostak:

Vice–Mistrzostwo Polski Pawła Szostaka i co jeszcze z tego wynika!!!…

W sobotę 16.05.2015 r. na stadionie w Wieliczce zostały rozegrane Mistrzostwa Polski Seniorów na dystansie 10 000 m. Wśród mężczyzn fantastycznie spisał się były reprezentant Unii Hrubieszów a obecnie zawodnik AZS AWF Warszawa zaledwie 21-letni Paweł Szostak, który po twardej walce zdobył Vice – Mistrzostwo Polski okraszone srebrnym medalem, jednocześnie uzyskując minimum na Młodzieżowe Mistrzostwa Europy oraz wystąpi w seniorowskim Pucharze Europy w barwach Polski! Po prostu coś niebywałego, a jednak z takiego… Hrubka można? Okazuje się, że można!!!

Oraz tak…

Srebrny medal Pawła Szostaka na Mistrzostwach Polski!!!

W dniu 26.04.2015 r. w Zamościu na stadionie odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski na dystansie 10 000 m, wśród mężczyzn doskonale spisał się wychowanek Unii Hrubieszów obecnie reprezentujący AZS AWF Warszawa Paweł Szostak, który wywalczył medal srebrny, potwierdzając tym sposobem, że znajduje się w ścisłej krajowej czołówce w tej kategorii wiekowej. Gratulacje!!!

W rywalizacji panów młodzieżowym mistrzem Polski w biegu na 10 000 metrów, z czasem 30:10.32, został Szymon Kulka. Zawodnik z Lipinek obronił tym samym tytuł wywalczony przed rokiem na bieżni w Białogardzie. Za naszym doświadczonym już reprezentantem kraju finiszował Paweł Szostak z AZSu-AWFu Warszawa (30:34.67) oraz Szymon Topolnicki z klubu AZS AWF Katowice (30:36.51).
4. Maciej Bielawiec Podlasie Białystok 30:39,06
5. Patryk Pawłowski Sparta Stalowa Wola 30:50,26
6. Andrzej Rosiewicz Szantyr Sztum
7. Sebastian Nowicki Olimpia Poznań 31:02,58
8. Jarosław Binkiewicz AZS UMCS Lublin 31:15,63

Bieg ukończyło 20 zawodników, a 8 zeszło.

mak:

Jak na razie bilans startów Pawła na 10 000 m w bieżącym roku wynosi 2:2, czyli dwa razy udanie i to w polskiej rywalizacji i dwa starty nieudane, niestety w barwach Polski, bo oprócz MME, źle mu poszło w Pucharze Europy. Jak będzie dalej? Jak widać Paweł w swojej wypowiedzi wierzy, że będzie dobrze i to jest bardzo ważne, bo ktoś powiedział wiara czyni cuda!!!