27 lipca 2024

Piłkarskie ligi 1-2 czerwca. W sobotę może rozstrzygnąć się los hrubieszowskiej Unii

W IV lidze Kryształ wygrał i zdobył cenne 3 punkty. Najbliższy mecz już w środę. W okręgówce Unia wreszcie wygrała w Sitnie. Najbliższy mecz w Łabuniach może zadecydować o tym, kto spadnie. Dwie drużyny spadają z okręgówki, jeżeli jednak druga drużyna z zamojskiej okręgówki wygra baraże o awans do IV ligi, to spadnie tylko jedna drużyna. W klasie A, Andoria wysoko, a Huragan dość wysoko wygrywają swoje mecze. Cały czas młodzieżowe i dziecięca zespoły są aktywne w sowich zmaganiach.

Start Krasnystaw Lublinianka Lublin 5 czerwca, 18:00

IV liga. Grom Kąkolewnica – Kryształ Werbkowice 1:2 (1:0)

Bramki: Pryliński (8′) – Rybka (64′, 70′). Kryształ: Rojek – Janicki, Zieliński B., Zieliński M., Niewiński, Pędlowski, Jarosz (62′ Kucybała), Michalak, Wojciechowski, Rybka, Welman Żółte kartki: Niewiński, Janicki. Sędzia główny: Filip Ścioch.

Wreszcie trzy punkty dla Unii !

Bramki: Drozdowski 2′, Kalman 28′, Dołba 70′ – Samochko 14′, Niderla 58′, 96′, Oleszczuk 88′. Potok: Roczniak, Kłapouchy, Drozdowski, Kalman, Grymuza, Sadowski, Wajdyk, Kołodziejczuk, Witkowski, Wasiura, Rożek (60′ Dołba). Unia: Dudek, A. Cymerman, P. Cymerman (75′ Nowosad), Nowak (80′ Prokopowicz), Olszak, Banit, Blicharz, Kiełbasa (46′ Turzyński), Samochko, Oleszczuk, Niderla. Żółte kartki: – Banit, Samochko, Oleszczuk, Nowosad. Sędziował: Mariusz Słoboda.

– Mecz z Potokiem był jednym z lepszych w wykonaniu podopiecznych trenera Piotra Stadnickiego w obecnym sezonie. Oczywiście mamy jeszcze, nad czym pracować, ponieważ w dzisiejszym spotkaniu szwankowała skuteczność, a dobra gra przeplatała się ze słabszymi momentami w wykonaniu naszej drużyny, ale jeżeli nadal nasz zespół będzie pokazywał kolektyw i będzie walczył na boisku, jak w spotkaniu z Potokiem to z optymizmem możemy wyczekiwać kolejnych spotkań. Miano bohatera spotkania można przyznać Adamowi Niderli, który w 96 minucie spotkania umieścił piłkę w bramce rywala, zapewniając hrubieszowskiej Unii komplet punktów – skomentował mecz kierownik Unii, Patryk Bielecki

Bramki:

19′ 1:0 Darek Iwon

21′ 2:0 Artur Mac

26′ 3:0 Nazar Turevych (rz. k.)

27′ 3:1 Szumy

37′ 4:1 bramka samobójcza

52′ 5:1 Nazar Turevych

62′ 6:1 Kacper Matysiak

74′ 7:1 Gabriel Barszczewski

80′ 8:1 Gabriel Barszczewski

81′ 8:2 Szumy

90′ 9:2 Nazar Turevych

UWAGA!

Na dwie kolejki przed końcem pewna awansu do wyższej klasy rozgrywkowej jest Andoria oraz Olender Sól (gratulacje!). O trzecie miejsce premiowane awansem powalczą jeszcze BKS Bodaczów oraz Orkan Bełżec. W klasie B w przyszłym sezonie zagrają na pewno drużyny z Brodów Małych, Lubyczy Królewskiej i Suśca, jednak jak to w naszych niższych ligach bywa, wszystko zależy od układu w ligach wyższych, więc do końca walczyć muszą pozostałe ekipy.

Unia Hrubieszów

Trampkarze Młodsi po remisie z TKS Tomasovią Tomaszów Lubelski powrócili na zwycięską ścieżkę i w meczu wyjazdowym pewnie pokonali Widok Lublin 8:2.

Widok Lublin – Unia Hrubieszów 2:8

Skład Unii Hrubieszów: Anyszkiewicz, Romański, Malinowski (c), Kozar, Czerkawski, Berdzik, Guzina, Winiarski, Roch, Tokarski, Krajewski

Ponadto: Wosiek, Miszczuk

Bramki dla Unii: Winiarski x4, Roch x2, Tokarski x2

Adam Niderla:

„Brawa dla drużyny za dzisiejszy mecz. Z początku gra nie kleiła się i było w niej dużo przypadku, lecz od 20 minuty chłopcy na szczęście przypomnieli sobie, że mecz trwa już w najlepsze i przejęli stery. Jestem zadowolony z naszego posiadania kontroli w środkowym sektorze boiska. Brawa dla Tomka Berdzika, Karola Guziny i Michała Winiarskiego, gdyż to oni byli za to odpowiedzialni. Jestem zadowolony również z reszty zawodników, którzy dali dzisiaj na prawdę widowiskowy popis umiejętności indywidualnych. Padło dużo bramek, a mecz mógł się podobać. Dziękujemy Trenerowi oraz drużynie Widoku, za dobry mecz!”

W ramach rozgrywek II Ligi Wojewódzkiej Juniorów Młodszych podopieczni Trenera Piotr Stadnicki w meczu wyjazdowym zremisowali z Avią Świdnik 2:2.

Po 45 minutach było 1:1, a bramkę dla Unii strzelił Filip Turzyński. Zawodnicy Unii Hrubieszów walczyli o korzystny wynik do ostatniego gwizdka sędziego i ich starania przyniosły skutek w 90 minucie meczu kiedy to za sprawą Bartłomieja Gontarza doprowadzili do remisu

Avia Świdnik – Unia Hrubieszów 2:2 (1:1)

Skład Unii Hrubieszów: Sawicki, Grzeszczyk, Kokoć, B. Turzyński, Dąbrowski, Szymonik (Bień), F. Turzyński (Hojda), Uszko, Cebula (Cieśla) Koszyniuk (Dziewulski), Gontarz

Bramki dla Unii: F. Turzyński, Gontarz

Za nami kolejny już w tym roku, bardzo dobry występ Orlika Starszego w Turnieju organizowanym w ramach rozgrywek Zamojskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej

Podopieczni trenera Piotra Stadnickiego po rozegraniu 6 spotkań, zakończyli turniejowe zmagania na stadionie w Mirczu z bilansem spotkań 5-1-0.

W Tomaszowie Lubelskim został rozegrany Turniej Żaka Starszego

Zawodnicy Unii Hrubieszów udali się do Tomaszowa Lubelskiego pod opieką trenera Wojciecha Prokopowicza i pokazali się z bardzo dobrej strony, przegrywając tylko jedno spotkanie.

TKS Tomasovia II Tomaszów Lubelski

MKS Unia II Hrubieszów

LKS Szumy Susiec

Wygrał również Młodzik Młodszy

Podopieczni trenera Kamila Bienia na stadionie Hrubieszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji pokonali 8:4 K.S. Hetman Zamość.

Unia Hrubieszów – Hetman Zamość 8:4

Skład Unii Hrubieszów: Telicki, Patyjewicz, Kański, Kraj, Minarczuk, Kondratiuk, Sawicki, Rerak, Szwaczkiewicz

Ponadto: Borzęcki, Jankowski, Stelmaszczuk, Brzózan, Kiełbasa, Tucki, Grabowski, Świerczek, Waś, Zając, Korkosz

Wypowiedź Trenera Kamila Bienia:

„Gratuluje drużynie wygranej i udanego rewanżu za jesień. Co do meczu to walka z jednej i drugiej strony mimo, że pogoda była na leżenie na plaży, a nie walkę o każdy metr boiska. Jeśli chodzi o naszą grę to są fragmenty dobrej gry nawet bardzo dobrej, ale przychodzi też taki czas że cała drużyna stoi i obserwuje jak gra drużyna przeciwna. Musimy też pamiętać, że mecz trwa 80 min i mimo strzelenia szybko bramki na 1:0 automatycznie się zatrzymaliśmy i była obserwacja co zrobi drużyna przeciwna zamiast dalej grać w piłkę co sprawia drużynie radość to postrzelonej bramce ta radość pryska i już myślimy o końcu meczu. Musimy grać w piłkę 80 min z uśmiechem na twarzy, żeby to co robimy przynosiło nam radość, a wynik jaki będzie taki będzie ważne dla mnie jest to że każdy zawodnik po meczu wygranym czy też nie był z siebie zadowolony i był szczery wobec siebie że dal z siebie na 120%. Zwycięstwo dedykujemy naszemu zawodnikowi Rafałowi Jankowskiemu”

Huragan

Wspaniała radość i zabawa naszych najmłodszych piłkarzy, którzy dziś zagrali upamiętniający turniej wieloletniego działacza ,,Echo Zawada,, Jana Wojtaszka. W turnieju wzięły dział drużyny takie jak: Lublinianka Lublin, Hetman Zamość, Gryf Gmina Zamość, Pogoń Łaszczowka, AP Bronowice Lublin, Gaudium Zamość, MKS Szczebrzeszyn.

W dniu 4 czerwca odbył się w Teptiukowie turniej piłki nożnej pod patronatem wójta gminy Hrubieszów

W Turnieju udział wzięły Szkoły Podstawowe z Gminy Hrubieszów.