Piłkarskie ligi – 18/19.06.2011

W klasie „O” Unia zrewanżowała się za porażkę z jesieni Koronie Łaszczów, Kryształ przegrał, ale nadal ma szansę na premię pieniężna od ZOZPN, więc trzeba walczyć, zawsze przybyło nie ubyło. Zakończyły się rozgrywki grup młodzieżowych, m.in. młodzicy Unii na 2 miejscu.

Reklamy

i>Na zdjęciu – Hrubieszowianin Krystian Okoniewski, mieszka w Lublinie, lecz rzetelnie reprezentuje Unię Hrubieszów i często lokuje piłkę w bramce rywali.

Zamojska Klasa Okręgowa

Korona Łaszczów – Unia Hrubieszów 2:3 (1:2)

skład Unii: Koszel, Okoniewski – bramka, Wesołek, Lebiedowicz, Wysocki, Panas (Szopiński), Pędzik (Borek), Otręba – bramka, Fulara, R. Oleszczuk – bramka, K. Oleszczuk, trener Mirosław Nowak

Grom Różaniec – Kryształ Werbkowice 1:0
Olimpiakos Tarnogród – Sparta Wożuczyn 1:0
Ostoja Skierbieszów – Victoria Łukowa-Chmielek 4:0
Igros Krasnobród – Tanew Majdan Stary (mecz przerwany w 29 min przy stanie 7:0 z powodu zdekompletowania zespołu gości).
Omega Stary Zamość – Ro-Ma Relax Księżpol 3:0
Entra Sparta Łabunie – Cosmos Józefów 2:2, sędzia gł. Artur Tymecki
Tur Turobin – Echo Zawada 3:1

Tabela po 28 rundach

1 Omega Stary Zamość 28 67 76:30
2 Grom Różaniec 28 53 69:47
3 Ostoja Skierbieszów 28 53 58:39
4 Tur Turobin 28 53 48:32
5 Korona Łaszczów 28 50 58:33
6 Igros Krasnobród 27 49 72:43
7 Kryształ Werbkowice 28 49 41:27
8 Unia Hrubieszów 28 43 55:42
9 Sparta Wożuczyn 28 37 42:45
10 Victoria Łukowa-Chmielek 28 34 49:49
11 Entra Sparta Łabunie 28 32 37:51
12 Ro-Ma Relax Księżpol 28 29 46:58
13 Echo Zawada 28 27 33:63
14 Olimpiakos Tarnogród 28 26 27:58
15 Tanew Majdan Stary 27 18 20:58
16 Cosmos Józefów 28 7 34:90

* Do IV legi awansował już I zespół w tabeli, do klasy A już spadły 2 ostatnie drużyny, a spadnie jeszcze trzecia i ewentualnie czwarta drużyna od końca (zależy od drużyny Olendra Sól czy przystąpi do tych rozgrywek). Sześć pierwszych drużyn w tabeli otrzyma premie pieniężna od ZOZPN.

Następna kolejka już 23.06.2011 r. w Czwartek
– wszystkie mecze o 17.00

Unia Hrubieszów – Victoria Łukowa-Chmielek, sędzia gł. Tomasz Ostrowski
Kryształ Werbkowice – Entra Sparta Łabunie, Mariusz Węgrzyn
Tur Turobin – Ostoja Skierbieszów, Mariusz Szczurek
Echo Zawada – Grom Różaniec, Tomasz Pociennik
Cosmos Józefów – Igros Krasnobród, Piotr Lipczuk
Tanew Majdan Stary – Ro-Ma Relax Księżpol, Andrzej Swacha
Omega Stary Zamość – Olimpiakos Tarnogród, Paweł Tucki
Sparta Wożuczyn – Korona Łaszczów, Bartosz Kapłon

Zamojska Klasa Okręgowa Juniorów

Ostoja Skierbieszów – Victoria Łukowa-Chmielek 3:0
Omega Stary Zamość – Ro-Ma Relax Księżpol 1:1
Igros Krasnobród – Tanew Majdan Stary 5:1
Sparta Łabunie – Cosmos Józefów 2:0
Tur Turobin – Echo Zawada 3:0
Olimpiakos Tarnogród – Sparta Wożuczyn X:X
Korona Łaszczów – Unia Hrubieszów 3:0vo

Tabela

1 Echo Zawada 27 65 79:34
2 Kryształ Werbkowice 26 55 71:24
3 Korona Łaszczów 26 54 88:29
4 Igros Krasnobród 26 53 68:33
5 Ostoja Skierbieszów 26 52 69:34
6 Sparta Łabunie 26 49 55:37
7 Omega Stary Zamość 26 43 62:42
8 Tanew Majdan Stary 26 37 48:54
9 Olimpiakos Tarnogród 25 32 39:44
10 Cosmos Józefów 26 30 54:76
11 Tur Turobin 27 29 44:67
12 Sparta Wożuczyn 25 21 30:74
13 Ro-Ma Relax Księżpol 26 19 28:85
14 Unia Hrubieszów 26 16 28:62
15 Victoria Łukowa-Chmielek 26 12 28:96

Awans do wyższych klas rozgrywkowych uzyskały:

Do IV ligi z Klasy Okręgowej awansowała drużyna: GLKS „Omega” Stary Zamość.

Do Klasy Okręgowej z Klasy A awansowały drużyny: AMSPN „Hetman” Zamość i GKS „Aleksandria” Aleksandrów z Gr. I, oraz GLKS „Płomień-Spartan” Nieledew i LKS „Olimpia EB Wojan” Miączyn z Gr. II.

Do Klasy A z Klasy B awansowały drużyny: „Łada” 1945″ Biłgoraj i LZS „Wrzos” Szyszków z Gr. I, oraz KS „Spartakus” Szarowola 1 i GLKS „Graf” Chodywańce z Gr. II.

Zakończyły rozgrywki zespoły grup młodzieżowych

Zwycięzcy w poszczególnych Ligach:

Okręgowa Liga Juniorów Młodszych: AMSPN „HETMAN” ZAMOŚĆ – 3. Huragan Hrubieszów

Okręgowa Liga Trampkarzy Starszych Gr. I: ASPN „ROZTOCZE” SZCZEBRZESZYN

Okręgowa Liga Trampkarzy Starszych Gr. II: GLKS „OMEGA” STARY ZAMOŚĆ – 6. Kryształ Werbkowice
(pomiędzy Roztoczem i Omegą zostanie rozegrany mecz o Mistrzostwo obu grup)

Okręgowa Liga Trampkarzy Młodszych: LKS „COSMOS” JÓZEFÓW – brak drużyn z Hrubieszowa i powiatu

Okręgowa Liga Młodzików Starszych: DKS „GAUDIUM” ZAMOŚĆ – 2. Unia Hrubieszów

Okręgowa Liga Młodzików Młodszych: AMSPN „HETMAN” ZAMOŚĆ – brak drużyn z Hrubieszowa i powiatu

Orlicy Starsi Gr. I: ASPN „ROZTOCZE” SZCZEBRZESZYN
(wszystkie w/w tabele są zweryfikowane przez Wydział Gier ZOZPN).

***

Opracował – mak