Piłkarskie ligi 25-26.03.2017 r.

Zgodnie z przewidywaniami Unia Hrubieszów z Chełma wróciła na tarczy, a Kryształ Werbkowice dopisał trzy punkty, chociaż do przerwy było zerowe konto bramkowe. Kolejne mecze oba zespoły, jeżeli chcą zrealizować swoje cele powinny wygrać. Podobnie, jak Andoria Mircze i Huragan Hrubieszów rozpoczynający II rundę w zamojskiej klasie A.

Zgodnie z przewidywaniami – Unia z Chełma wróciła na tarczy!

IV liga: Chełmianka Chełm – Unia Hrubieszów 5:0 (4:0)

Bramki: Aleksiej Pritulak 8’, Przemysław Banaszak 11’, Mateusz Kompanicki 22’, 44’, Paweł Jabkowski 78’.

W Unii wystąpili: Dobromilski – A. Oleszczuk, Mikulski, Fulara, Wiejak, Perin (50’ Pietrusiewicz), Podgórski, Kazan, Bil (46’ Poterucha), K. Oleszczuk, Filipczuk (46’ Garbacz).

Żółte kartki: Filip Pietrusiewicz, Adrian Oleszczuk.

Sędziował: Rafał Reszka (Lublin).

Zespół Chełmianki od pierwszych minut bardzo ostro ruszył na rywala z Hrubieszowa, dążąc szybko do strzelenia bramki, a stało się to już w ósmej minucie. Trzy minuty później po kolejnej szybkiej akcji padła druga bramka. W 22 minucie bliski zdobycia swojej drugiej bramki był Banaszak, ale bramkarz Unii Patryk Dobromilski odbił piłkę po jego silnym strzale, niestety za chwilę piłka wróciła na pole karne Unii a strzał pod poprzeczkę podwyższył wynik na 3:0. Unia odpowiedziała dobrą akcją w 27 minucie, kiedy głową uderzał Mariusz Podgórski, lecz bramkarz lidera był na posterunku. Chełmianka nie zwalniała tempa w 43 min. po odbiorze piłki przeprowadzony rajd prawą stroną boiska i dobre dośrodkowanie przyniósł czwartą bramkę.

W drugiej połowie miejscowi nieco zwolnili, okazji do podwyższenia wyniku jednak nie brakowało, trener wykorzystał też wszystkie zmiany. Unia w zasadzie ani razu nie zagroziła bramce gospodarzy. Próbowała atakować, akcjami Krystiana Oleszczuka czy po podaniach Piotra Fulary, lecz defensywa Chełmianki grała uważnie nie dopuszczając rywala do strzału. Wynik spotkania został ustalony w 78 min. bardzo ładnym strzałem z 30 metrów. Unia Hrubieszów, jeżeli ma zamiar utrzymać się w tej klasie rozgrywek musi wygrać u siebie najbliższy mecz z Victorią Żmudź (2 kwietnia, 13:00), która w tabeli plasuje się o dwa miejsca wyżej i na koncie posiada o dwa punkty więcej od Unii, więc jest okazja, aby w tabeli ten zespół przeskoczyć.

Marcin Lebiedowicz

– Trudno oceniać mecz, którego nie widziałem. Chełmianka pokazała swoją wartość i cel, jaki ma na ta rundę i pewnie dąży do 3 ligi. Unia utrzyma się w 4 lidze jestem pewny i trzeba łapać punkty z pozostałymi drużynami

***

Najważniejsze! Trzy punkty dla Kryształu!

IV liga – Kryształ Werbkowice – POM-Iskra Piotrowice 2:0 (0:0)

Bramki: Borys (50′) – rzut wolny, Rybka (90+1′) – rzut karny.

Skład Kryształu: Całka Mariusz, Musiał Paweł, Dobromilski Dawid, Śmiałko Łukasz, Wołoch Krystian, Wójtowicz Maciej (65′ Reszczyński Bartłomiej), Całka Andrzej, Borys Sergiej (83′ Mroczek Kamil), Gałka Przemysław (69′ Dec Szymon), Rybka Stanisław, Wołoch Adrian (76′ Nieradko Patryk).

Żółte kartki: Borys, Całka A., Rybka – Korba.

Sędziowali: Kawiński Piotr (główny), Bryda Cezary, Pukas Adrian. Widzów: około 200.

Różnica miejsc w tabeli wyraźnie wskazywała, że faworytem meczu są gospodarze, którzy rozpoczęli grę pod wiatr. Być może to przeszkodziło w strzeleniu w pierwszej połowie bramek, ponieważ okazji było kilka.  Po jednym z ataków z prawej strony Wójtowicz dograł piłkę do Gałki, który posłał piłkę obok bramki, z kolei Rybka nawet znalazł się sam na sam z bramkarzem i też nie trafił. Do przerwy ku niezadowoleniu kibiców wynik utrzymał się bezbramkowy. Po przerwie nadal gra toczyła się na połowie przyjezdnych, którzy bronili w różny sposób dostępu do swojej bramki. Po jednej z interwencji sędzia zarządził rzut wolny, umiejscowiony po prawej stronie boiska, około 20 metrów od bramki, goście ustawili mur, do piłki wziął rozbieg Sergiej Borys, lewą nogą mocno uderzył w piłkę, która zakręciła „rogala”, omijając wszystkich po drodze i wylądowała w bramce. Owacje były długie i gromkie. Gra nadal toczyła się przy przewadze Kryształu, ale druga bramka padła dopiero w doliczonym czasie gry, kiedy jeden z zawodników POM-u zagrał w polu karnym ręką. Wykonany przez Rybkę rzut karny na dwa tempa ustalił wynik meczu.

W następnej kolejce Kryształ Werbkowice zagra na wyjeździe z Włodawianką Włodawa (2 kwietnia, 14:00), zajmującą dziewiąte miejsce w tabeli

Dawid Dobromilski

– Byliśmy drużyną zdecydowanie lepszą w pierwszej połowie mieliśmy trzy dobre okazje, po których mogliśmy zdobyć bramki. W drugiej połowie tych sytuacji było jeszcze więcej. POM zagroził nam dwukrotnie po stałych fragmentach gry. Dwa zero, to najmniejszy wymiar kary.

Krystian Wołoch

Dzisiejsze spotkanie z Piotrowicami nie należało do najłatwiejszych, tym bardziej, że nie trafialiśmy w 100% sytuacjach. Cieszą trzy punkty i oby tak dalej. Chciałbym podziękować drużynie za walkę oraz kibicom, którzy w takich warunkach atmosferycznych wspierali nas do końca spotkania.

Unia Hrubieszów:

6 goli – Dominik Karaszewski, 3 gole – Mariusz Podgórski, 2 gole – Aleksander Poterucha, Michał Wiejak, 1 gol – Piotr Fulara, Patryk Krygiel, Krystian Oleszczuk

Kryształ Werbkowice:

6 goli – Przemysław Gałka, 5 goli – Stanisław Rybka, 4 gole – Bartłomiej Reszczyński, 3 gole – Andrzej Całka, Adrian Wołoch, 2 gole – Szymon Dec, Mychajło Kaznokha, Maciej Wójtowicz, 1 gol – Siergiej Borys, Taras Maliuk, Łukasz Śmiałko