Piłkarskie ligi 30-31 X 2021 r.

W IV lidze Kryształ Werbkowice miał szansę liderować, ale to jest sport i dwie czołowe drużyny poniosły porażki, ale utrzymały swoje pozycje. W klasie okręgowej Andoria Mircze dostała łupnia od lidera i zjeżdża na trzecią pozycję w tabeli od końca, co nie znaczy, że tak być musi dalej. W klasie A Unia Hrubieszów wygrywa i lideruje, ale te trzy punkty nad wiceliderem zmuszają do koncentracji w każdym meczu i dobrze. W klasie B Huragan Gmina Hrubieszów po rundzie jesiennej jest trzeci a do klasy A awansują dwa pierwsze zespoły. Plan wiosenny prosty najlepiej wygrać wszystkie mecze!

Świdniczanka Świdnik 4-0 Kryształ Werbkowice 31 października, 11:00

IV liga. Świdniczanka Świdnik – Kryształ Werbkowice 4:0 (0:0)

Bramki: Milcz (61′), Stępień (68′), Pacek (90′), Plesz (90+5′). Kryształ: Suchodolski – Wanarski, Mulawa, Borys, Pupeć (70′ Wójtowicz), Denkiewicz (76′ Sas), Omański (65′ Otręba), Jarosz, Rybka, Grzęda (69′ Reszczyński), Oleszczuk. Żółte kartki: Milcz, Pędlowski – Suchodolski, Jarosz, Denkiewicz, Borys, Pupeć, Otręba, trener Ziarkowski (na ławce). Sędziował: Przemysław Golonka (KS Lublin).

Ze str. Świdniczanki

PEWNE PORACHUNKI

W jesienne, słoneczne przedpołudnie 31 października 2021 roku piłkarze Świdniczanki rozegrali mecz 14 kolejki hummel IV ligi lubelskiej. Ich przeciwnikiem, na murawie Stadionu Miejskiego w Świdniku, był vicelider tabeli naszej grupy rozgrywkowej – Kryształ Werbkowice. Fakt, że z zespołem cukrowników mamy pewne porachunki zapowiadał, że będzie to ciekawe i emocjonujące widowisko.

Pierwsza połowa spotkania przypominała nieco piłkarskie szachy. Obie drużyny grały ostrożnie, starając się rozpoznać potencjał przeciwnika. Stwierdzić należy, że nawet lekką przewagę posiadali goście, ale najlepszą okazję do otworzenia wyniku miał Jarek Milcz, który po zespołowej akcji naszego zespołu, z bliskiej odległości nie trafił głową do bramki.

Po przerwie, wraz z upływem czasu, zaczęła się uwidaczniać coraz większa przewaga zielono biało czerwonych.

Pierwsza bramka dla naszego zespołu padła w 61 minucie, kiedy to po rzucie różnym, w zamieszaniu podbramkowym, Jarek Milcz z odległości 5 m. trafił do bramki Kryształu.

W 68 minucie było już 2:0. Rzut wolny z odległości ok. 20 m wykonywał Michał Zuber. Piłkę zmierzającą nieuchronnie do siatki, dla pewności musnął jeszcze nogą Rafał Stępień i nasi mogli się cieszyć się z kolejnego trafienia.

Goście starali się zmniejszyć rozmiary porażki, ale ich zapędy skutecznie zatrzymywała nasza obrona. Dzieła zniszczenia dopełnili nasi zawodnicy rezerwowi. W doliczonym czasie gry, najpierw trafił Piotr Pacek, a w ostatniej akcji meczu Sebastian Plesz.

Zatem po meczu walki, obfitującym w ciekawe akcje, Świdniczanka w pełni zrewanżowała się gościom za porażkę poniesioną w I rundzie rozgrywek. Zwycięstwo w pełni zasłużone, a cała nasza drużyna zasłużyła na słowa pochwały. Tym razem odrobinę więcej ciepłych kieruję pod adresem naszego bramkarza Kacpra Kowalczyka, który w dwóch sytuacjach, w ważnych momentach meczu, popisał się doskonałymi interwencjami, w sytuacji sam z napastnikami gości.

Podstawą naszego zwycięstwa, w tym meczu, było niewątpliwie konsekwentne realizowanie założeń taktycznych i wielkie zaangażowanie wszystkich zawodników. Bardzo dobrze zagrała nasza obrona i wreszcie pokazaliśmy skuteczność w ofensywie.

Kibice, którzy zdecydowali się w niedzielne popołudnie przybyć na stadion przy ul. Sportowej opuszczali obiekt w dobrych nastrojach i zapewne na następnym meczu frekwencja będzie znacznie większa.

Ze str. Andorii Mircze

Ostatecznie przegraliśmy w Starym Zamościu 4:0. Wynik bezbramkowy utrzymywał sie do 58′. Omega zdobyła pierwszą bramkę i niestety chwilę później z kontuzją musiał zejść z boiska Przemysław Sioma i gra przestała się układać. Lider ze Starego Zamościa wykorzystał to i zimną krwią dorzucał kolejne bramki.

Poniżej link do transmisji na żywo prowadzonej przez gospodarzy.

Graf Chodywańce 0-2 Unia Hrubieszów 30 października, 13:00
Orion Dereźnia (Dereźnia Solska) 7-1 Gryf Gmina II Zamość 30 października, 14:00
Potok Sitno 3-1 Ostoja Skierbieszów 30 października, 14:00
Szumy Susiec 3-1 Orzeł Tereszpol 31 października, 14:00

Po meczu…

Marcin Szwiec oraz Michał Kuczyński znaleźli się w jedenastce kolejki według Kronika Tygodnia

Foto – strona Unii Hrubieszów

Hrubieszów, 11 listopada – Biegiem i marszem uczcij, że Polska jest na mapach świata!