18 kwietnia 2024

Piłkarskie ligi 5-8.04.2023

IV liga zakończyła rozgrywki fazy zasadniczej i powinna w dn. 15 – 16 IV przystąpić do meczów w dwóch grupach, Mistrzowskiej i Spadkowej, ale czy dojdzie do meczów w grupie spadkowej – to się okaże. O tym poniżej. W klasie okręgowej Unia Hrubieszów po dwóch remisach ku rozpaczy zainteresowanych przegrywa u siebie 0:3. W klasie A Andoria Mircze z wiecznie młodym Arturem Macem wygrywa u siebie i plasuje się na 5 pozycji w tabeli.  Huragan Hrubieszów po remisowym meczu u siebie jest o jedno miejsce niżej. Ciekawe, co się wydarzy w rozgrywkach w poświąteczny weekend?

KOMUNIKAT KLUBÓW HUMMEL IV LIGI GRUPY SPADKOWEJ

W związku z nierespektowaniem przez Lubelski Związek Piłki Nożnej Regulaminu Rozgrywek HUMMEL IV ligi, który został przesłany klubom 10 sierpnia 2022 roku, kluby grupy spadkowej informują, że nie zamierzają wznowić rozgrywek HUMMEL IV ligi Grupy spadkowej do czasu otrzymania potwierdzenia przez Lubelski Związek Piłki Nożnej, iż rozgrywki IV ligi będą toczyć się według postanowień wskazanego powyżej Regulaminu. Pomimo próby polubownego rozwiązania sprawy (dwukrotnie wysłanego pisma z dnia 09.03.2023 i 21.03.2023 do Lubelskiego Związku Piłki Nożnej), do dnia dzisiejszego nie otrzymaliśmy powyższego potwierdzenia”.

Kryształ Werbkowice – Edmund Kawka – Prezes Zarządu

– Wg nich miało się utrzymać 5 zespołów, a teraz LOZPN mówi o czterech. Stąd ten medialny szum…

­
IV liga 2022/2023, grupa: lubelska (spadkowa)

Granica Lubycza Królewska 3-2 Victoria Łukowa 6 kwietnia, 16:00

5.04.2023 r. Klasa okręgowa. Unia Hrubieszów – Graf Chodywańce 0:3 (0:1)

Bramki: Paszkiewicz 22′, Waśkiewicz 87′ (k), Frykowski 90′. Unia: Grzęda, Kozak (35′ Pochylczuk), Posikata, Sowa, Cymerman, Niderla (82′ Barzał), Starushkevych, S. Oleszczuk, Jabłoński, M. Oleszczuk, Lewkowicz. Graf: Waśkiewicz, Ciećko, Gozdek, Bartecki, Perec, Bobyliak, Surmacz, Ligięza, Korzeniowski, Paszkiewicz, Murjas. Trener – Piotr Gozdek.

W meczu XVIII kolejki zamojskiej klasy okręgowej, Unia Hrubieszów niespodziewanie wysoko uległa i to na własnym boisku Grafowi Chodywańce. Niestety hrubieszowski zespół dopadł kryzys, na który podopieczni trenera Waldemara Koguta, jak na razie nie mogą znaleźć recepty.

Spotkanie zespół gości starał się kontrolować od pierwszych minut. W 22’ zwieńczył to golem za sprawą Jacka Paszkiewicza, który precyzyjnym strzałem głową zamknął dośrodkowanie z rzutu wolnego. Do końca pierwszej połowy żadna ze stron nie zagroziła poważnie bramce rywala. Po przerwie zaatakowała Unia często prowadząć grę na połowie rywala. Niestety bez recepty na przedarcie się przez linię defensywy Grafu. Okazję miał Adam Niderla, który zdecydował się na strzał z dystansu, ale piłka trafiła w obramowanie bramki. W końcówce goście jeszcze dwukrotnie skarcili hrubieszowską Unię zaliczając dwa trafienia. Raz egzekucji z karnego dokonał bramkarz Piotr Waśkiewicz. Chwilę później wynik meczu ustalił Krystian Frykowski, który strzałem z dystansu pokonał bramkarza Unii.

Po ostatnim przegranym meczu byliśmy bardzo zdeterminowani jadąc na mecz do Hrubieszowa. Drużyna Unii mocno przemeblowana, ale zawsze groźna. Przeciwnik grał na swoim boisku i wiedzieliśmy, że będzie to ciężka przeprawa. Jednak już po pierwszym gwizdku nasza drużyna weszła dobrze w mecz i czuliśmy, że możemy w tym meczu zdobyć trzy punkty. Gratulacje dla naszej drużyny za zaangażowanie i pełną realizację założeń. Wspomnę również o naszym bramkarzu. Piotr Waśkiewicz, broni, strzela i asystuje – cieszy się Jacek Paszkiewicz z Grafu

– Drużyny z dolnej części tabeli walczą o utrzymanie i gryzą przysłowiowo trawę. Po dwóch remisach Unii w pierwszych meczach przyszła porażka. Mamy mały kryzys. W zimie znacznie się osłabiliśmy i trudno w krótkim czasie uzupełnić braki kadrowe i zgrać odpowiednio zespół, aby funkcjonował na poziomie, jakiego oczekują hrubieszowscy kibice. W ostatnim meczu z Grafem pomimo naszej przewagi nie potrafiliśmy tego udokumentować. Zabrakło także podstawowych zawodników. Za kartki pauzował Wanarski, a praca zatrzymała Kurona i Karaszewskiego. Mamy bardzo wąską kadrę, a przyszły tez kontuzje. To jednak nas nie usprawiedliwia, Unia jest nadal na 2 miejscu w tabeli i w kolejnych meczach będziemy walczyć o komplet punktów – twierdzi trener Unii Waldemar Kogut

– Myślę, że zasłużone zwycięstwo, zagraliśmy zupełnie inny mecz niż przegrany z Tanwią. To było widać od pierwszej do ostatniej minuty, to, co sobie założyliśmy przed meczem udało się osiągnąć, byliśmy przede wszystkim bardziej zdeterminowani, żeby w tym meczu osiągnąć korzystny wynik. Dodatkowo nasi zmiennicy zrobili kawał dobrej roboty w końcówce i stąd taki wynik, jestem bardzo zadowolony z reakcji drużyny po porażce z Tanwią, nie ma lepszej odpowiedzi, jak zwycięstwo na boisku przeciwnika i w takim wymiarze – mówi zadowolony trener Grafu Piotr Gózdek

– Zagraliśmy bardzo słaby mecz, Graf był od nas skuteczniejszy i zasłużenie wygrał. Teraz skupiamy się tylko i wyłącznie na meczu z Ładą Biłgoraj – twierdzi Jakub Pasikota z Unii

Andoria – Olender Sól 3:1

28′ 1:0 Artur Mac

38′ 2:0 Ihor Hoshko

59′ 3:0 Oleksii Huryn

75′ 3:1 Sebastian Kuczma

Huragan – Ostoja… 2:2 (2:2)

Ze str. Ostoi Skierbieszów

Pierwszy mecz ligowy i pierwszy zdobyty punkt! W dzisiejszym meczu w Teptiukowie zremisowaliśmy 2:2 z Huraganem Hrubieszów. Mecz był nieprawdopodobnie wyrównany, nie brakowało ostrych zagrań ze strony obu drużyn. Koniec końców remis jest sprawiedliwym wynikiem. Bramka na 1:0 dla nas padła po kuriozalnym samobóju gracza gospodarzy, nasz prawo skrzydłowy K. Rogalski założył pressing na obrońcę gospodarzy w polu karnym, a ten skierował piłkę do własnej bramki. Na 2:0 podwyższył Kacper Kwasek po pięknym dośrodkowaniu Stefana Kota. Niestety, kilka błędów w defensywie doprowadziło do straty dwóch bramek tuż przed przerwą i do przerwy było 2:2. Po przerwie mimo kilku szans wynik się już nie zmienił.

Orlęta Radzyń Podlaski

Dzisiejszy mecz był ostatnim pod wodzą Mikołaja Raczyńskiego. Z dniem jutrzejszym, 31-letni szkoleniowiec przestaje pełnić dotychczasową funkcję. Trener złożył, na ręce Zarządu Klubu, rezygnację z posady opiekuna zespołu seniorów. Posadę szkoleniowca radzynian sprawował od 22 kwietnia 2021 roku. Największymi sukcesami trenera Raczyńskiego było utrzymanie zespołu na szczeblu III ligi w sezonie 2020/2021, triumf w wojewódzkim Pucharze Polski, występ na poziomie centralnym tych rozgrywek oraz forma zespołu udokumentowana wynikiem punktowym na jesień bieżącego sezonu. Łącznie, pod wodzą Mikołaja Raczyńskiego, w III lidze biało-zieloni zdobyli 97 punktów w 68 spotkaniach co daje 1,43 punktu na mecz (28W – 13R – 27P; 106:97).

Trenerze, dziękujemy za cały wkład w rozwój zespołu ale i klubu, za ogromne zaangażowanie i życzymy powodzenia podczas dalszej kariery!

Paweł Babiarz nowym trenerem Orląt!

33-letni szkoleniowiec podpisał umowę obowiązującą do końca sezonu, z opcją przedłużenia. Jako pierwszy trener pracował w Tomasovii Tomaszów Lubelski, z którą w imponującym stylu wywalczył awans do III ligi, w Górniku Łęczna gdzie pełnił rolę analityka oraz ostatnio dowodził zespołem z Łaszczówki, czyli swojej rodzinnej miejscowości. Trenerze, serdecznie witamy na pokładzie i życzymy powodzenia

LKS Kadet Lisów

ZMIANA NA ŁAWCE TRENERSKIEJ !!

Z przyczyn formalnych Marek Kitliński przestał pełnić funkcję trenera Kadeta. Druga już przygoda z trenerem trwała tylko pół roku. Należą mu się wielkie podziękowania, ponieważ mimo braku czasu zgodził się poprowadzić naszą drużynę w bardzo trudnym momencie i sprawił, że stanęliśmy na nogi i poszerzyliśmy kadrę o kilka nazwisk. Trenerze dziękujemy ! Życzymy powodzenia i zdrowia. Być może do zobaczenia w przyszłości!

Nowym trenerem naszej drużyny został Marek Wrona. W przeszłości trener m.in. dobrze nam znanych GKS Abramów i UKS Dys. Życzymy trenerowi powodzenia w prowadzeniu drużyny, a także owocnej współpracy w spokojnej atmosferze.