Piłkarskie ligi 8-9.04.2017 r.

W IV lidze znowu było nerwowo, ale Unia Hrubieszów stanęła na wysokości zadania, jak i Kryształ Werbkowice, który przerwał serię zwycięstw Ładzie Biłgoraj. W klasie A gra na remisy, a w klasie B lider Kryształ II Werbkowice wygrał ważny mecz na wyjeździe. Ciekawe, w jakich nastrojach po następnej rundzie siądziemy do świątecznych stołów?

IV liga

Zgodnie z planem kolejne trzy punkty dla Unii!

Hrubieszów wierzy, że Unia utrzyma się IV lidze i to jest dobre i złe, ponieważ jest to presja, która często paraliżuje i tak było przez trzy czwarte meczu z zespołem z Kocka. Nic nie wychodziło miejscowym a goście atakowali i prowadzili. Na szczęście trener Dariusz Herbin wprowadził na boisko rezerwowych, którzy zadecydowali swoim animuszem i celnymi strzałami, że Unia dopisując trzy punkty zamieniła się z przyjezdnymi w tabeli uciekając ze strefy spadkowej.

Unia Hrubieszów – Polesie Kock 2:1 (0:0)

Bramki: Mateusz Pańko 78′, Marcin Stepaniuk 88′ – Arkadiusz Adamczuk 55′

Unia: Dobromilski – A. Oleszczuk (66′ Pietrusiewicz), Mikulski, Oleksiuk, Wiejak, Kazan, Fulara, Goch (57′ Pańko), Poterucha, K. Oleszczuk (90′ Zając), Filipczuk (46′ Stepaniuk)

Żółte kartki: Piotr Fulara, Mateusz Pańko, Michał Wiejak – Andrzej Gruba, Mykola Durkalewicz

Sędziował: Piotr Kawiński (Chełm).

Do 70’ minuty Unia grała przeciętnie, dodatkowo tracąc bramkę. Lecz u przeciwników zauważono braki kondycyjne, na co jakby czekali dobrze przygotowani wytrzymałościowo gospodarze, przeprowadzili akcję prawą stroną, zwinny Aleksander Poterucha celnie zagrał do „świeżego” Mateusza Pańko a ten ulokował piłkę w siatce na remis. Po dziesięciu minutach, ponownie akcja poszła prawą stroną piłkę otrzymał drugi zmiennik Marcin Stepaniuk, który strzelił, jak się okazało zwycięskiego gola. Po kilku minutach nerwowej gry końcowy gwizdek sędziego wprowadził euforię wśród zawodników i licznie przybyłych kibiców. W następnej kolejce Unia Hrubieszów zagra na wyjeździe z Tomasovią Tomaszów Lubelski (15 kwietnia, 11:00) i nie zamierza wrócić na tarczy.

– No cóż, tak jak mówiłem ostatnio, kolejny bardzo ważny mecz i tym zwycięstwem uciekamy ze strefy spadkowej. Na boisku widać było po zawodnikach, że czują presję związaną ze stawką tego meczu. Wygrana bardzo cieszy, ale nie przyszła łatwo. Zauważalną przewagę mieliśmy od 70 minuty, kiedy przeciwnik opadł z sił. Naszym zawodnikom, którzy ciężko codziennie trenują o to chodziło. Zasłużone trzy punkty i myślimy już o kolejnym meczu. Gratulacje dla trenera i zawodników – przekazał zadowolony prezes Unii Ernest Lipski

Marcin Stepaniuk – Z meczu możemy być zadowoleni tylko z drugiej połowy. Pierwsza połowa dużo walki w środku pola, typowa połowa na remis. Drugą zaczęliśmy tragicznie, gdzie po prostym błędzie straciliśmy bramkę. Jednak wtedy pokazaliśmy, komu bardziej zależy na wygranej. Od stracenia bramki byliśmy bardziej zdeterminowani od przeciwnika i to my mieliśmy mocniejsze argumenty na wygranie meczu. Cieszymy się, bo to był mecz, który miał dużą wagę w związku z utrzymaniem się w tej lidze. Ciężko wywalczone raduje podwójnie, teraz jedziemy na ciężki teren Tomasovii, to bardzo dobry zespół, który potrafi wygrać z każdym. Oczywiście my jesteśmy lepsi i mocno podbudowani zwycięstwem.

***

Kryształ Werbkowice – Łada Biłgoraj 2:0 (1:0)

Bramki: Rybka (15′) – rzut karny, Wołoch A. (90+3′)

Kryształ: M. Całka – Dobromilski, Śmiałko, Wójtowicz, Wurszt, Dec, A. Całka, Borys (78′ Kaczoruk), Rybka (82′ Nieradko), A. Wołoch, Reszczyński (77′ Gałka)

Łada: Szawara – Mielniczek (60′ Misiarz), Sobótka, Mulawa, Kuliński, Steskiv, Birut (70′ Pyda), Skubisz (75′ Czok), Dorosz, Rataj (80′ Konopka), Perin

Polesie Kock – Chełmianka Chełm 12 kwietnia, 17:00

(w pierwotnym terminie (12 marca) odwołany z powodu złego stanu boiska)

***

Zamojska Klasa A grupa II

Kolejka 13 – 8-9 kwietnia

Andoria Mircze 1-1 Orkan Bełżec

O meczu i foto tutaj – GKS Andoria Mircze

Ruch Machnów Nowy 2-2 (0:2) Huragan Hrubieszów

Huragan: Filipczuk – Kondratiuk, K.Kaczyńki, Kuźmiński, Gałan, Zalewski, Lipski [(46′ Kowalczuk)(87′ Kozik)], Dyjak, Bobak, Matwiejczuk (46′ Ptak), Zawadzki (75′ Stepaniuk)

Bramki: 59′ Naleśnik, 68′ Ł.Nosal (R) – 42′ Lipski, 45′ Kondratiuk (H)

Żółte kartki: Smoliński, B. Nosal, Naleśnik (R) – Zalewski, Kowalczuk, Gałan, Dyjak (H)

Bramki: Brzozowski, Grabik

Kryształ: Gis, Kościuk, Królicki, Ślusarz, Wójtowicz, Brzozowski, Dudas, Reszczyński, Podolak, Nowak, Sawicki

Arkadiusz Sawicki – Dziękuję za gratulacje. Jeśli chodzi o mecz to nie należał do łatwych mieliśmy wiele sytuacji, ale nic nie mogliśmy umieścić w bramce. Sędzia podyktował rzut karny po ewidentnej ręce i Adrian Brzozowski to wykorzystał i po tej bramce juz było trochę łatwiej. Kamil Grabik w bardzo sprytny sposób zaskoczył bramkarza przeciwnej drużyny i po pięknym strzale z ponad 20 m wsadził piłkę bramkarzowi za kołnierz.