Piłkarskie rozgrywki – jesień 2007

Pierwsze mecze rundy jesiennej sezonu 2007/2008 przyniosły komplet punktów dla Unii Hrubieszów i Płomienia Spartan Nieledew, gorzej powiodło się Kryształowi.

Reklamy

Rozpoczęły się rozgrywki w Zamojskiej Klasie Okręgowej w kategorii mężczyzn, więc nowe nadzieje wstąpiły w serca zawodników, szkoleniowców, działaczy, a szczególnie kibiców. Pierwsze mecze przyniosły komplet punktów dla Unii Hrubieszów i Płomienia Spartan Nieledew, gorzej powiodło się Kryształowi.

Są to jednak początki długiej bo aż 30 meczowej ligi. Treningi, psychika, motywacja pokażą, jak to będzie dalej, a może któraś z drużyn awansuje wyżej, tym bardziej, że w następnym sezonie jest reforma lig w całym naszym kraju. Powodzenia !!!

Zamojska Klasa Okręgowa

Kolejka 1 – 11-12 sierpnia

Unia Hrubieszów 4-1 (2:1) Korona Łaszczów
Bramki dla Unii: Sebastian Sudół w 15 i 21 m,in., Mariusz Bednarz 47, Marcin Lebiedowicz 65
Ponadto grali: Krzysztof Kozicki (bramkarz), Marcin Stadnicki, Przemysław Sala, Mateusz Ślązak, Konrad Kalaciński, Adam Onkiewicz (Przemysław Wawryszyn wszedł w 86 min.), Jacek Błaszczyński, Tomasz Przeworski (Konrad Znajomski 88 min.), Lebiedowicz ( Piotr Greniuk w 84) Trener Piotr Wierzbicki, kierownik drużyny Mirosław Szuper, prezes Tadeusz Romaszko.

Nord 98 Wysokie 1-2 (1:0) Płomień Spartan Nieledew
Bramki dla Płomienia: Maciejewski Daniel w 55 i 72 min., ponadto grali: Grzegorz Szczepaniak (bramkarz), Norbert Barszczewski, Jakub Kopczyński, Kowalczuk, Jarosław Janicki, Wojciech Łysiak, Marcin Kondratiuk, Adrian Pilarczyk, Rutkowski, Andrzej Całka, (Paweł Bednarczuk od 80 min.), trener Krzysztof Kopczyński, kierownik drużyny Tadeusz Kondraciuk, prezes Tadeusz Szopiński.

Hetman II Zamość 4-1 (1:1)Kryształ Werbkowice
Bramka dla Kryształu: Wójtowicz w 14 min., ponadto grali: Robert Suchodolski (bramkarz), Krzysztof Krupa, Juszczuk, Tomasz Wyszyński, Marcin Pomykała, Bartłomiej Reszczyński, Piotr Musiał (Hadło od 83 min.), Adrian Brzozowski, Paweł Musiał, Dawid Reszczyński, trener Janusz Grula, kierownik klubu Jarosław Kaczoruk, prezes Edmund Kawka.

Pozostałe mecze:
Orzeł Tereszpol 1-2 Olimpiakos Tarnogród
Sparta Wożuczyn 1-1 Roztocze Szczebrzeszyn
Olender Sól 2-0 Huczwa Tyszowce
Omega Stary Zamość 3-2 Granica Lubycza Królewska
Ostoja Skierbieszów -Victoria Łukowa/Chmielek
przełożony na 29 sierpnia.

Tabela po 1 rundzie:
1. Unia Hrubieszów 3 pkt. 4-1
Hetman II Zamość 3 4-1
3. Olender Sól 3 2-0
4. Omega Stary Zamość 3 3-2
5. Olimpiakos Tarnogród 3 2-1
Płomień Spartan Nieledew 3 2-1
7. Roztocze Szczebrzeszyn 1 1-1
8. Sparta Wożuczyn 1 1-1
9. Granica Lubycza Królewska 0 2-3
10. Nord 98 Wysokie 0 1-2
Orzeł Tereszpol 0 1-2
12. Huczwa Tyszowce 0 0-2
13. Kryształ Werbkowice 0 1-4
Korona Łaszczów 0 1-4

Następna 2 kolejka – 15 sierpnia

Korona Łaszczów -Granica Lubycza Królewska
Huczwa Tyszowce -Omega Stary Zamość
Kryształ Werbkowice -Olender Sól
Roztocze Szczebrzeszyn -Hetman II Zamość
Olimpiakos Tarnogród -Sparta Wożuczyn
Victoria Łukowa/Chmielek -Orzeł Tereszpol
Płomień Spartan Nieledew -Ostoja Skierbieszów
Unia Hrubieszów -Nord 98 Wysokie

Orange Ekstraklasa

PGE GKS Bełhatów przegrał 0:1 (0:0) z Zagłębiem Lubin, Dawid Nowak miał szansę będąc sam na sam z bramkarzem strzelić gola, niestety nie udało się, został zmieniony w 81 min., po 3 kolejkach Bełhatów na 8 miejscu w tabeli, prowadzi Wisła Kraków przed Lechem Poznań

III liga

Łada Biłgoraj w pierwszym meczu tej ligi przegrała z Sendecją Nowy Sącz 0:1 (0:1). Piotr Fulara grał cały mecz

Lubelska klasa okręgowa

Sygnał Lublin przegrał 1:2 (1:1) z Czarnymi Dęblin, w Sygnale cały mecz rozegrał Krystian Okoniewski

Tabela wszech czasów

Dziennik Wschodni opublikował tabelę wszech czasów IV ligi od sezonu 2000/01, czyli całkowicie lubelskiej. Unia Hrubieszów wśród 33 sklasyfikowanych drużyn uplasowała się na 16 pozycji, grając w tej lidze 4 sezony, rozgrywając 132 mecze, mając bilans bramkowy 182:256 przy zdobytych 148 punktach. Inne kluby z naszego powiatu nie występowały w tej lidze w tym okresie. Na 1 miejscu w tej tabeli jest Górnik II Łęczna, 2. Stal Kraśnik, 3. Orlęta Spomlek Radzyń P., 4. Tomasovia, 5. Orlęta Łuków, 6. Lublinianka

Terminarz rozgrywek Zamojskiej Klasy A II grupa

Kolejka 1 – 18-19 sierpnia

Olimpia Miączyn -Ruch Machnów Nowy
Huragan Hrubieszów -Echo Zawada
Igros Krasnobród -Pogoń 96 Łaszczówka
Perła Telatyn -Sparta Łabunie
Orkan Bełżec -Szumy Susiec
Legion Komarów -Kresy Dołhobyczów

Kolejka 2 – 25-26 sierpnia

Ruch Machnów Nowy -Kresy Dołhobyczów
Szumy Susiec -Legion Komarów
Sparta Łabunie -Orkan Bełżec
Pogoń 96 Łaszczówka -Perła Telatyn
Echo Zawada -Igros Krasnobród
Olimpia Miączyn -Huragan Hrubieszów

Kolejka 3 – 1-2 września

Huragan Hrubieszów -Ruch Machnów Nowy
Igros Krasnobród -Olimpia Miączyn
Perła Telatyn -Echo Zawada
Orkan Bełżec -Pogoń 96 Łaszczówka
Legion Komarów – Sparta Łabunie
Kresy Dołhobyczów -Szumy Susiec

Kolejka 4 – 8-9 września

Ruch Machnów Nowy -Szumy Susiec
Sparta Łabunie -Kresy Dołhobyczów
Pogoń 96 Łaszczówka -Legion Komarów
Echo Zawada -Orkan Bełżec
Olimpia Miączyn -Perła Telatyn
Huragan Hrubieszów -Igros Krasnobród

Kolejka 5 – 15-16 września

Igros Krasnobród -Ruch Machnów Nowy
Perła Telatyn -Huragan Hrubieszów
Orkan Bełżec -Olimpia Miączyn
Legion Komarów -Echo Zawada
Kresy Dołhobyczów -Pogoń 96 Łaszczówka
Szumy Susiec -Sparta Łabunie

Kolejka 6 – 22-23 września

Ruch Machnów Nowy -Sparta Łabunie
Pogoń 96 Łaszczówka -Szumy Susiec
Echo Zawada -Kresy Dołhobyczów
Olimpia Miączyn -Legion Komarów
Huragan Hrubieszów -Orkan Bełżec
Igros Krasnobród -Perła Telatyn

Kolejka 7 – 29-30 września

Perła Telatyn -Ruch Machnów Nowy
Orkan Bełżec -Igros Krasnobród
Legion Komarów -Huragan Hrubieszów
Kresy Dołhobyczów -Olimpia Miączyn
Szumy Susiec -Echo Zawada
Sparta Łabunie -Pogoń 96 Łaszczówka

Kolejka 8 – 6-7 października

Ruch Machnów Nowy -Pogoń 96 Łaszczówka
Echo Zawada -Sparta Łabunie
Olimpia Miączyn -Szumy Susiec
Huragan Hrubieszów -Kresy Dołhobyczów
Igros Krasnobród -Legion Komarów
Perła Telatyn -Orkan Bełżec

Kolejka 9 – 13-14 października

Orkan Bełżec -Ruch Machnów Nowy
Legion Komarów -Perła Telatyn
Kresy Dołhobyczów -Igros Krasnobród
Szumy Susiec -Huragan Hrubieszów
Sparta Łabunie -Olimpia Miączyn
Pogoń 96 Łaszczówka -Echo Zawada

Kolejka 10 – 20-21 października

Ruch Machnów Nowy -Echo Zawada
Olimpia Miączyn -Pogoń 96 Łaszczówka
Huragan Hrubieszów -Sparta Łabunie
Igros Krasnobród -Szumy Susiec
Perła Telatyn -Kresy Dołhobyczów
Orkan Bełżec -Legion Komarów

Kolejka 11 – 27-28 października

Legion Komarów -Ruch Machnów Nowy
Kresy Dołhobyczów -Orkan Bełżec
Szumy Susiec -Perła Telatyn
Sparta Łabunie -Igros Krasnobród
Pogoń 96 Łaszczówka -Huragan Hrubieszów
Echo Zawada -Olimpia Miączyn

Opracował – mak

Na zdjęciu – Piotr Wierzbicki trener I drużyny MKS „Unia” w Hrubieszowie.