Piłkarskie wieści

Dawid Nowak w kadrze
W poniedziałek reprezentacja Polski złożona z piłkarzy występujących w klubach Orange Ekstraklasy, łącznie z byłym zawodnikiem Unii Hrubieszów Dawidem Nowakiem, rozpoczyna w tureckiej Antalyi zgrupowanie przed towarzyskim meczem z Bośnią i Hercegowiną.

Reklamy

u>Kadra na zgrupowanie w Turcji (10-16 grudnia)

Bramkarze: Mariusz Pawełek (Wisła Kraków), Sebastian Przyrowski (Groclin Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski), Maciej Gostomski (Legia Warszawa).

Obrońcy: Grzegorz Bartczak (Zagłębie Lubin), Łukasz Broź (Widzew Łódź), Adam Kokoszka (Wisła Kraków), Marcin Kuś (Kolporter Korona Kielce), Tomasz Lisowski (Widzew Łódź), Mariusz Pawelec (Górnik Zabrze), Michał Pazdan (Górnik Zabrze), Jakub Wawrzyniak (Legia Warszawa), Jakub Rzeźniczak (Legia Warszawa).

Pomocnicy: Rafał Boguski (Wisła Kraków), Grzegorz Bonin (Kolporter Korona Kielce), Michał Goliński (Zagłębie Lubin),Szymon Pawłowski (Zagłębie Lubin), Piotr Kuklis (Widzew Łódź), Piotr Madejski (Górnik Zabrze), Radosław Majewski (Groclin Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski), Tomasz Nowak (Kolporter Korona Kielce)

Napastnicy: Paweł Brożek (Wisła Kraków), Bartłomiej Grzelak (Legia Warszawa), Dawid Nowak (GKS Bełchatów), Tomasz Zahorski (Górnik Zabrze).

W środę 12 grudnia, kadra ma zmierzyć się w grze kontrolnej z drugoligowym tureckim zespołem Anatlyasport. Mecz z Bośnia i Hercegowiną w sobotę 15 grudnia.

***

Orange Ekstraklasa (I Liga)

Kolejka 17 – 8-9 XII

Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski 3-1 Jagiellonia Białystok
Bramki: Igor Kozioł 16, Piotr Piechniak 24, Adrian Sikora 37 – Vuk Sotirović 81

Zagłębie Sosnowiec 0-2 Odra Wodzisław Śląski
Jan Woś 62, Damian Seweryn 90

Polonia Bytom 0-1 Łódzki KS
Łukasz Madej 90 (k)

GKS Bełchatów 3-1 Widzew Łódź
Maciej Stolarczyk 45 (k), Carlos Yaír Costly Molina 74, Dawid Nowak 89 – Łukasz Mierzejewski 55

Lech Poznań 1-0 Korona Kielce
Piotr Reiss 33

Legia Warszawa 2-0 Górnik Zabrze – Tomasz Kiełbowicz grał cały mecz,
Bramki: Takesure Chinyama 3, Maciej Rybus 87

Ruch Chorzów 2-0 Cracovia
Tomasz Wacek 61 (s), Wojciech Grzyb 76

Wisła Kraków 2-1 Zagłębie Lubin
Paweł Brożek 50, Marek Zieńczuk 90 – Manuel Santos Arboleda Sánchez 57

Tabela po 15 rundach jesiennych i 2 wiosennych rozegranych na jesieni
1. Wisła Kraków 47 44-9
2. Legia Warszawa 37 28-7
3. Lech Poznań 33 31-20
4. Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski 32 27-18
5. Korona Kielce 32 24-22
6. GKS Bełchatów 27 20-16
7. Zagłębie Lubin 26 23-19
8. Górnik Zabrze 24 22-25
9. Jagiellonia Białystok 23 18-25
10. Odra Wodzisław Śląski 19 16-21
11. Ruch Chorzów 17 19-26
12. Cracovia 16 11-21
13. Widzew Łódź 14 14-22
14. Polonia Bytom 14 9-26
15. Łódzki KS 11 8-15
16. Zagłębie Sosnowiec 4 13-35

Zagłębie Sosnowiec zostało ukarane odjęciem czterech punktów i degradacją o jedną klasę rozgrywkową za udział w korupcji.

Następna kolejka – 23-24 lutego 2008 rok

Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski -Legia Warszawa
Zagłębie Lubin -GKS Bełchatów
Górnik Zabrze -Lech Poznań
Cracovia -Polonia Bytom
Łódzki KS -Jagiellonia Białystok
Zagłębie Sosnowiec -Ruch Chorzów
Korona Kielce -Wisła Kraków
Widzew Łódź -Odra Wodzisław Śląski

***

Zamojska Klasa Okręgowa

Wspomnienie!!!
Tak wyglądała tabela tej klasy po 4 rundach jesiennych !
1. Unia Hrubieszów 10 14-3
2. Roztocze Szczebrzeszyn 10 12-4
3. Olender Sól 9 8-1
4. Hetman II Zamość 9 11-7
5. Sparta Wożuczyn 8 4-2
6. Huczwa Tyszowce 7 8-5
7. Victoria Łukowa/Chmielek 6 7-3
8. Nord 98 Wysokie 6 9-9
9. Kryształ Werbkowice 6 6-9
10. Korona Łaszczów 4 5-7
11. Olimpiakos Tarnogród 4 2-7
12. Ostoja Skierbieszów 4 2-9
13. Orzeł Tereszpol 3 4-10
14. Omega Stary Zamość 3 7-13
15. Płomień Spartan Nieledew 3 3-6
16. Granica Lubycza Królewska 0 3-10

Jak już LubieHrubie podawało – w Unii z pracy trenerskiej zrezygnował Piotr Wierzbicki, na jego miejsce jest przymierzany Mirosław Nowak lub ktoś z Zamościa.

***

Zamojska klasa A – II grupa

Runda jesienna
1. Pogoń 96 Łaszczówka 4 0 1 13-6 4 0 2 16-13
2. Orkan Bełżec 3 0 2 19-10 4 0 2 8-6
3. Olimpia Miączyn 4 2 0 20-9 2 1 2 14-14
4. Szumy Susiec 4 0 2 11-5 2 1 2 10-7
5. Huragan Hrubieszów 4 0 2 19-6 1 2 2 9-12
6. Echo Zawada 2 1 2 9-7 3 0 3 10-10
7. Sparta Łabunie 2 1 2 14-7 2 3 1 7-8
8. Perła Telatyn 3 2 1 14-7 1 2 2 10-12
9. Igros Krasnobród 4 1 1 15-10 0 1 4 5-20
10. Legion Komarów 3 1 2 21-20 0 0 5 11-22
11. Kresy Dołhobyczów 0 1 4 6-19 2 0 4 9-25
12.Ruch Machnów Nowy 0 1 4 4-14 2 0 4 11-16
Kolejno mecze u siebie: wygrane, remisy, porażki, zobyte i stracone bramki, na wyjeździe: wygrane, remisy, porażki, zobyte i stracone bramki

***

Zamojska klasa B – II grupa

Tabela rundy jesiennej (po 8 rundach) po weryfikacji i walkowerach ZOZPN
1. Andoria Mircze 20 30-13
2. Orzeł Cześniki 19 39-14
3. Szyszła/Zryw Ulhówek 17 25-13
4. Orion Grabowiec 16 21-13
5. Altus Szychowice 13 19-19
6. Graf Chodywańce 5 12-25
7. GKS Tarnawatka 4 11-23
8. Płoszczanin Płoskie 4 12-31
9. GLKS Jarosławiec 2 5-23

***

Lubelska Klasa Okręgowa

Wychowanek Unii Hrubieszów, obecnie zawodnik Sygnału Lublin Krystian Okoniewski, został przez Dziennik Wschodni zakwalifikowany do jedenastki rundy jesiennej na prawej obronie tej ligi. W trakcie rozgrywek pięciokrotnie był wybierany na tej pozycji do jedenastki danej kolejki.

Opracował – mak

Na zdjęciu – Dawid Nowak na spotkaniu z dziećmi i młodzieżą w SP 3 i i G. 3 w Hrubieszowie w 2006 r.