Podsumowanie biegów ulicznych

Zostały podsumowane ogólnopolskie biegi uliczne i przełajowe objęte klasyfikacją w ramach XV JUBILEUSZOWEGO GRAND PRIX POLSKI ŚRODKOWO – WSCHODNIEJ za rok 2007. Muzyczuk, Jabłoński, Markiewicz, Lipski, Krakowiak i Pawlos z Hrubieszowa stanęli na podium.

Reklamy

Celem całego cyklu biegów jest m.in.: popularyzacja biegania, jako najbardziej dostępnej i zdrowej formy ruchu, promocja walorów turystyczno – przyrodniczych miejscowości organizujących biegi, podniesienie poziomu biegania i poszerzenie oferty sportowej rywalizacji.

***

WYKAZ BIEGÓW, które zostały zaliczone do punktacji: 1.XVII Ogólnopolskie Uliczne Biegi Niepodległości 11.XI.06 Puławy, 2.XII Przełajowy Bieg Pierwiosnka 15.IV.07 Leszkowice, 3.XIII Ogólnopolskie Biegi Lewarta 22.IV. Lubartów, 4.XIV Ogólnopolski Cukrowniczy Bieg Uliczny 29.IV. Werbkowice, 5. Ogólnopolskie Biegi o „Błękitną Wstęgę Wisły” 3.V. Puławy, 6.XV Biegi Ekologiczne „Urszulin 2007” 3.VI. Urszulin, 7. XIII Bieg Po Uśmiech3.VI. Kraśnik, 8. XII Międzynarodowy Bieg o Puchar Prezydenta Chełma 17.VI.Chełm. 9. IX Wiosenne Biegi Przełajowe 17.VI. Chodel, 10. XVII Półmaraton Horodło – Hrubieszów 30.IX. , 11. XIX Ogólnopolski Bieg po Ziemi Biłgorajskiej Gromada Biłgoraj 7.X.

***

Informacja w komunikacie końcowym – IX Bieg Herbowy zaplanowany na 20.V.07 w Hrubieszowie został odwołany bez podania przyczyny przez organizatora. Ciekawe kto zawinił? Ale biegi odbyły się, więc dlaczego nie liczone, kto odwołał? Straciła na tym szczególnie nasza młodzież.

***

Punktacja końcowa mężczyzn w biegach głownych, open:

1. Kuzdra Dariusz Agros Zamość 245 pkt.
2. Jabłoński ArturUnia Hrubieszów 221
3. Marzec Stanisław Agro Natura Nałęczów 216
4. Markiewicz Mateus Unia Hrubieszów 173
5. Terentowicz Stanisław Agro Natura Nałęczów 170
6. Falczyński Maciej Agro Natura Nałęczów 161
15. Lipski Łukasz Unia Hrubieszów 92
punktowało 156 panów

Punktacja końcowa kobiet w biegch głownych, open:

1. Żółkiewska Małgorzata Liren Łaszczów 228 pkt.
2. Muzyczuk Małgorzata ZS 4 Hrubieszów 193
3. Woszczek Danuta UKS Olimp Kozienice 134
4. Gruca Dorota Agros Zamość 102
5. Igras Krystyna Borek Chełm 100
6. Kaczor Joanna Znicz Biłgoraj 93
punktowały 32 panie

***

KATEGORIE WIEKOWE MĘŻCZYZN

16 – 19 lat

1. Markiewicz Mateusz Unia Hrubieszów 230 pkt.
2. Buczak Tomasz Agros Zamość 125
3. Nowogrodzki Dawid Agros Zamość 99
punktowało 20 zawodników

***

kategoria 20 – 29 lat

1. Jabłoński Artur Unia Hrubieszów 245 pkt.
2. Lipski Łukasz Unia Hrubieszów 139
3. Dudek Mateusz LKB Rudnik 137
punktowało 33 biegaczy

***

Punktacja Klubowa

1. Agro Natura Nałęczów 610 pkt.
2. Agros Zamość 573
3. LKB Rudnik 534
4. KW SMS Bogdanka 475
5. Unia Hrubieszów 462
6. TKKF Chemik Puławy 427
10. ZS 4 Hrubieszów 205
punktowało 35 klubów

***

Można policzyć wyraźnie, jeżeli Zarządowi Klubu Unia Hrubieszów i trenerowi A. Kulczyńskiemu zależałoby na punktacji klubowej, dodając punkty ZS 4 Hrubieszów (czytaj p. M. Muzyczuk) Unia byłaby na 1 miejscu, a jest jeszcze kilka osób, które by startowały w tych biegach – jest jedno ale……….. Niech jeżdżą za swoje pieniądze, przecież na siedzeniach w busie można leżeć, nie tylko siedzieć, jak ktoś napisał w komentarzach.

Klasyfikacja indywidualna biegów dzieci i młodzieży

Dziewczęta rocznik 1994 – 95

1. Wierzbicka Zuzanna SP Leszkowice 188 pkt.
2. Stężycka Monika SP Nowodwór 147
3. Gryzio Edyta SP Nowodwór 135
5. Hojda Anita SP 2 Hrubieszów 110
punktowało 157 dziewcząt

***

Dziewczęta rocznik 1992 – 93

1. Kosowska Emilia PG 1 Lubartów 187 pkt.
2. Pacholska Anna ZSZ 3 Dęblin 137
3. Maśloch Patrycja SKB Kraśnik 134
5 Hojda Maja PG 2 Hrubieszów 115
punktowało 91 zawodniczek

***

Chłopcy rocznik 1992 – 93

1. Nowacki Dariusz PG 2 Lubartów 233 pkt.
2. Kloc Paweł ZS Urszulin 153
3. Borkowski Dawid SP Krynki 132
10. Bieńkowski Mateusz Turkowice 74
punktowało 110 osób

***

Chłopcy rocznik 1988 – 89

1. Krakowiak Łukasz ZS 3 Hrubieszów 140 pkt.
2. Pawlos Artur ZS 2 Hrubieszów 91
3. Kardas Łukasz ZSZ 2 Dęblin 80
punktowało 47 osób

***

Klasyfikacja generalna szkół

Szkoły podstawowe – Chłopcy

1 SP Rudnik 900 pkt.
2 SP Nowodwór 780
3 SP Urszulin 713
9 SP Werbkowice 291
10 SP Horodło 277
13 SP 3 Hrubieszów 244
27 SP 2 Hrubieszów 78
31 SP Turkowice 63
32 SP Hostynne 59
Punktowało 77 szkół

***

Szkoły podstawowe – Dziewczęta

1 SP Urszulin 817 pkt.
2 SP Leszkowice 727
3 SP Nowodwór 453
8 SP Horodło 247
16 SP 2 Hrubieszów 146
30 SP Turkowice 58
36 SP Hostynne 51
38 SP Wisznice 45
Punktowało 68 szkół

***

Szkoły gimnazjalne

Chłopcy
1 PG Urszulin 686
2 PG 2 Lubartów 399
3 PG Krynki 334
5 PG Horodło 365
7 PG Werbkowice 187
13 PG Sahryń 103
16 PG Turkowice 71
25 PG 2 Turkowice 29
26 PG ZS 2 Hrubieszów 29
29 PG 2 Hrubieszów 27
38 PG WTZ Werbkowice 7
Punktowało 38 szkół

***

Dziewczęta

1 PG Urszulin 925
2 PG 1 Lubartów 290
3 PG Wojcieszków 300
6 PG Werbkowice 135
11 PG 2 Hrubieszów 87
18 PG Horodło 51
31 PG Sahryń 24
32 PG 2 Hrubieszów ? 22
Punktowały 34 szkoły

***

Szkoły ponadgimnazjalne

Chłopcy

1 2 LO Lubartów 137
2 ZS 2 Puławy 303
3 MOW Puławy 215
9 ZS 3 Hrubieszów 105
10 ZS 2 Hrubieszów 91
Punktowało 29 szkół

***

Dziewczęta

1 4 LO Chełm 508
2 ZSZ 2 Dęblin 233
3 ZST Puławy 201
8 LO Horodło 123
13 ZS 3 Hrubieszów 27
startowało 16 szkół

***

Zachęcam do udziału reprezentacje szkół z naszego powiatu i Hrubieszowa, jeden bieg jest w Hrubieszowie, drugi w Werbkowicech, inny w Horodle, następny w Chełmie czy Biłgoraju, Urszulin też nie jest tak daleko, a satysfakcji dla uczestników wiele. Kilka lat temu nasze szkoły i zawodnicy byli w czołówce lub najczęściej na czele.

***

Mam nadzieję, że przewodniczący tego GP p. Andrzej Kulczyński poczyni starania, aby umieścić na lubiehrubie kalendarz biegów i regulamin ogólny tego cyklu biegów.

Wybrał i opracował dzięki życzliwości Puławskiego TKKF – mak

________
Na zdjęciu – Małgorzata Muzyczuk od początku Grand Prix najczęściej w czołówce.