15 lipca 2024

Podsumowanie okresu przygotowawczego Unii Hrubieszów

Strona klubowa Unii Hrubieszów podsumowała przygotowania piłkarskiej drużyny do rozgrywek rundy wiosennej sezonu 2021/2022 w zamojskiej A klasie.

Reklamy

Ze strony Unii Hrubieszów:

Unia Hrubieszów do treningów grupowych wróciła 11 stycznia.

„Treningi odbywają się 3-4 razy w tygodniu na obiektach Hrubieszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Głównym zadaniem jest jak najlepsze przygotowanie zespołu do wznowienia ligi. W pierwszym etapie skupiamy się na właściwym przygotowaniu fizycznym wszystkich zawodników. W zespole panuje bardzo dobra atmosfera, na frekwencję nie można narzekać, choć są też problemy. W dzisiejszej piłce amatorskiej są one dosyć duże. Poczynając od podejścia zawodników do treningu czy brakach kadrowych na poszczególnych pozycjach. U nas mowa tu o zawodnikach, którzy są żołnierzami i z różnych przyczyn nie uczestniczą w zajęciach i nie będą mogli pomóc Unii w wiosennych zmaganiach. W takich sytuacjach trener musi być elastyczny i kreatywny” – powiedział po pierwszym treningu trener Waldemar Kogut.

Reklamy

W pierwszym sparingu Uniści zremisowali 4:4 ze Spartą Łabunie. Gole dla Unii Hrubieszów zdobyli: Marcin Szwiec, Krystian Kuron, Adam Niderla oraz Marcel Pędlowski. – „Był to dla nas pożyteczny sprawdzian.  W meczu wystąpiło trzech zawodników testowanych. Wszyscy pokazali się z dobrej strony. Nie mogliśmy jednak skorzystać w tym dniu z kilku naszych podstawowych graczy co z pewnością wpłynęło na wynik sparingu, który oczywiście był sprawą drugorzędną. Gra była czysta, bez złośliwych fauli oraz kontuzji. Widać było ciężkie nogi w poruszaniu się po boisku naszych zawodników” – ocenił ten mecz trener Waldemar Kogut.

W niedzielę 6 lutego wygraliśmy z Victorią Żmudź 6:0, bramki w tym meczu zdobyli: Mateusz Adamiec, Marcel Pędlowski x2, Adam Niderla, Kamil Olęder, Sebastian Oleszczuk.

Reklamy

Po kolejnym intensywnym tygodniu treningów zagraliśmy z Koroną Łaszczów, wszystkie bramki w tym meczu zdobył nowy zawodnik hrubieszowskiej Unii Marcel Pędlowski.

Po bardzo dobrym występie przyszedł czas na słabszy mecz. Na czwarty mecz kontrolny do Świdnika podopieczni Waldemara Koguta udali się okrojoną kadrą i ulegli 5:1 Piaskovi Piaski, a jedyną bramkę dla naszego zespołu strzelił Adam Niderla.

Następnie w dniu 27.02 po dobrym spotkaniu pokonaliśmy lidera chełmskiej klasy okręgowej – Unie Rejowiec 3:1. W tym spotkaniu na listę strzelców wpisali się: Marcin Stepaniuk, Adam Niderla oraz Adam Barzał.

Pierwszy tydzień marca przyniósł mecz kontrolny z Unią Białopole, to spotkanie zakończyło się remisem 2:2. Bramki dla hrubieszowskiej Unii strzelili: Sebastian Kogut oraz Pavlo Starushkevych.

W dniu 13:03 ponownie zmierzyliśmy się z wyżej notowanym rywalem z chełmskiej klasy okręgowej. Po dwóch trafieniach nowego napastnika Adama Barzała pokonaliśmy Granicę Dorohusk 2:0.

Niedzielne południe 13.03 przyniosło remis z Ruchem Izbica. Po słabej grze w pierwszej połowie, podopieczni Waldemara Koguta pokazali charakter i za sprawą trzech trafień Marcela Pędlowskiego oraz jednego Michała Jabłońskiego doprowadzili do remisu.

Ostatni mecz kontrolny w dniu 27.03 zakończył się wysokim zwycięstwem Unii Hrubieszów, która pokonała Vojsławię Wojsławice 9:1! Bramki dla Unii zdobyli: Michał Jabłoński x2, Krystian Kuron, Nazar Khristiuk, Adam Niderla, Adam Barzał , Tomasz Szady, Kazimierz Bala oraz Sebastian Oleszczuk.

Ogółem rzecz biorąc Unia Hrubieszów rozegrała tej zimy 9 meczów kontrolnych – pięć z nich wygrała, trzy zremisowała oraz raz z boiska schodziła pokonana. Rywalami Unistów dwa razy były ekipy z zamojskiej klasy okręgowej, cztery razy z chełmskiej klasy okręgowej oraz raz lubelskiej klasy okręgowej. Ponadto dwa razy graliśmy sparing z zespołami występującymi w chełmskiej A-Klasie.

Wyniki meczów sparingowych:

Sparta Łabunie – Unia Hrubieszów 4:4

Victoria Żmudź – Unia Hrubieszów 0:6

Unia Hrubieszów – Korona Łaszczów 4:2

Piaskovia Piaski – Unia Hrubieszów 5:1

Unia Hrubieszów – Unia Rejowiec 3:1

Unia Hrubieszów – Unia Białopole 2:2

Unia Hrubieszów – Granica Dorohusk 2:0

Ruch Izbica – Unia Hrubieszów 4:4

Unia Hrubieszów – Vojsławia Wojsławice 9:1

­

(info: Unia Hrubieszów, fot. arch. lubiehrubie.pl)


Zobacz też:

100 lat sportu hrubieszowskiego. Pamiętajmy – Stanisław Swatowski (25 marca 1934 – 18 luty 2008)

100 lat sportu hrubieszowskiego. Pamiętajmy – Stanisław Swatowski (25 marca 1934 – 18 luty 2008)

LubieHrubie na Twitterze