23 maja 2024

Podsumowanie rundy jesiennej Kryształu Werbkowice

Cel w rundzie rewanżowej – piąć się w górę tabeli! Po sezonie 2013/2014 Kryształ Werbkowice z pierwszego miejsca w klasie okręgowej awansował do IV ligi lubelskiej i od następnego sezonu do obecnego rywalizuje na tym poziomie. Często zajmując miejsca w ścisłej czołówce. W ubiegłym sezonie stoczył ciężką walkę, aby się utrzymać, udało się. W bieżącym roku przypada pięćdziesięciolecie klubu, więc drużyna pod kierunkiem trenera Piotra Welcza starała się prezentować jak najlepiej, co nie było proste.

IV liga. Podsumowanie rundy jesiennej – Kryształ Werbkowice

Po rundzie jesiennej w tabeli wśród 18 drużyn zajmuje z dorobkiem 22 punktów 9 – 11 miejsce. Zespół odniósł sześć zwycięstw (trzy na wyjeździe), czterokrotnie zremisował (po dwa, u siebie i na wyjeździe) i poniósł siedem porażek (cztery u siebie a trzy u przeciwników). Bilans bramkowy wielce niekorzystny 22:33 i świadczy o małej skuteczności strzeleckiej, ale i defensywie. U siebie ten bilans wynosi 12:20 a w gościach trochę lepiej, bo 10:13, więc jest, nad czym popracować, aby runda rewanżowa wyglądała bardziej korzystnie. Najbardziej bolą wysokie porażki, aż po 0:6 ze Stalą Kraśnik i Janowianką z Janowa Lubelskiego i to u siebie w tym drugim przypadku. Cieszą trzy zwycięstwa po 2:0 z Gryfem Gmina Zamość, Huraganem Międzyrzec Podlaski i w Lublinie z Lublinianką w ostatnim meczu. Najwięcej bramek (6) w drużynie strzelił Stanisław Rybka. Do okręgówki spada cztery ostatnie drużyny, plus dodatkowo, jeżeli z III ligi spada zespół z województwa lubelskiego. Kryształ nad 14 drużyną (Huragan Międzyrzec Podlaski) w tabeli ma osiem punktów przewagi, ale na wiosnę trzeba grać skuteczniej, bo czeka, jak w rundzie jesiennej aż 17 meczów.

Czytaj: Andoria Mircze – podsumowanie rundy jesiennej 2023

Kadra: Patryk Rojek, Robert Suchodolski, Adrian Gierowski, Karol Kowalski, Adrian Kucybała, Jakub Buczek, Mateusz Janicki, Dawid Jarosz, Krystian Michalak, Stanisław Niwiński, Jakub Jarosz, Domian Karwacki, Piotr Pacek, Marcel Pędlowski, Stanisław Rybka (C), Maciej Welman, Mateusz Zieliński, Karol Lis, Michał Maliszewski, Pavlo Starushkevych, Bartłomiej Zieliński, Maciej Wójtowicz, Mateusz Janicki.

Zarząd Klubu MLKS Kryształ Werbkowice: Edmund Kawka – prezes, Piotr Kot – v-ce prezes, Tomasz Bąk – v-ce prezes, Norbert Nieczyporowski – sekretarz i członkowie: Jarosław Wójtowicz, Jarosław Kaczoruk, Maciej Iwon, Robert Semeniuk. Komisja Rewizyjna: Danuta Muzyczka – przewodniczący, Hubert Borys i Tomasz Magdziak – członkowie.

Zobacz: Unia Hrubieszów – podsumowanie rundy jesiennej

– Najczęściej każdy klub ma większe oczekiwania, co do samego siebie i końcowego efektu planów. Więc znamy swój potencjał i widzimy się wyżej w tabeli. Uważam, że w żadnym meczu nie było drużyny, która zdominowała nas i pokazała lekcję piłki nożnej. Dopóki czerwone kartki lub masa nieskutecznych ataków nie spowodowały frustracji graliśmy dobrą piłkę i możemy być z siebie dumni. Żadna drużyna nie mogła powiedzieć, że trzy punkty z nami były łatwe. Jeśli chodzi o moje dalsze plany to dalej będę bardzo mocno zaangażowany w projekt Kryształ Werbkowice, na którym mi zależy i się utożsamiam. Razem z prezesem Kotem stworzyliśmy fajny zespół, który razem z doświadczonym trenerem może osiągnąć jeszcze więcej. Kryształ stać na pierwsze top 5 w tym sezonie i tym celem powinno nam przyświecać w rundzie wiosennej – twierdzi bramkarz Kryształu Patryk Rojek.

– Runda jesienna była ciężka, bo drużyna jest w budowie. Czwarta liga była jesienią mocna, drużyny prezentowały wysoki poziom. Teraz roztrenowanie i regeneracja, a w styczniu koncentrujemy się na okresie przygotowawczym w trakcie, którego trener zaplanował siedem meczów kontrolnych. Po którym postaramy się poprawić naszą grę i oczywiście miejsce w tabeli – mówi kierownik drużyny Robert Semeniuk.

Zobacz też:

Mówili na niego Pele…

Zerknij na Instagram →


Opracował – Marek Ambroży Kitliński, fot. str. klubowa Kryształu Werbkowice