24 lipca 2024

Podsumowanie sezonu SZS

Dziś w sali konferencyjnej Urzędu Miasta odbyło się spotkanie Szkolnego Związku Sportowego poświęcone współzawodnictwu sportowemu w roku szkolnym 2005/2006.

Reklamy

Oprócz statystyk oddających osiągnięcia poszczególnych szkół w sporcie, których szczegóły opublikujemy wkrótce, miało miejsce wręczenie pucharów, nagród i dyplomów wyróżnionym szkołom.

Złożono również podziękowania organizatorom zawodów sportowych oraz nauczycielom wychowania fizycznego za współpracę i osiągnięte przez ich wychowanków wyniki sportowe.

Reklamy

W czasie dyskusji, artykułowana przez Andrzeja Podlewskiego, padła propozycja utworzenia stanowiska do spraw organizacji sportu szkolnego w mieście i powiecie, które pomogło by koordynować i realizować rozgrywki i sportowe mitingi młodzieży szkolnej.

Powiat hrubieszowski jest jedyny powiatem w województwie lubelskim dotowanym przez władze samorządowe – w tym wypadku Starostwo Powiatowe, które w projekcie przyszłorocznego budżetu przeznaczyło na ten cel kwotę taką samą , jak w roku ubiegłym – 25 tys. złotych.

Reklamy

Miejmy nadzieję, że projekt ten przejdzie głosowanie Rady Powiatu.

Miejmy również nadzieję, że nowe władze miejskie z Burmistrzem Zbigniewem Doleckim na czele również przyłączą się do pomocy skierowanej szkolnemu sportowi, który to bądź co bądź u podstaw poziomu sportowego naszego miasta stoi i jego postępowi może dać początek.

zobacz zdjęcia >>