Przed nami Finałowy Turniej Grand Prix Hrubieszowa w Tenisie Stołowym

W niedzielę 17 maja w hali sportowej Zespołu Szkół nr 2 (Staszic) odbędzie się 43. Grand Prix Hrubieszowa w Tenisie Stołowym. Finałowy turniej zwieńczy rozgrywki tenisowe w sezonie 2014/2015. Zostało rozegranych 9 turniejów rankingowych. Udział w nich wzięło 88 zawodników (reprezentujących w większości powiat hrubieszowski i zamojski).

Reklamy

 

Wśród zawodników znaleźli się również byli hrubieszowianie – bracia Patryk i Łukasz Kowalczukowie, aktualnie Borne Sulinowo, Jerzy Sacharczuk mieszka aktualnie w Holandii.

Przed finałowymi rozgrywkami tytuł najlepszego zawodnika zapewnił sobie już Patryk Bednarz, zwycięzca siedmiu turniejów (zanotował tylko trzy porażki z Eweliną Krawczuk, Patrykiem Kowalczukiem  oraz Tomaszem Słupskim ). Ciekawostką jest, że Patryk w I Grand Prix rozegranym w listopadzie 2010 roku uplasował się na 17 miejscu.

O miejsce drugie powalczą Patryk Wyskiel z Andrzejem Pachlą  (w I GP Patryk zajął 53 miejsce a Andrzej 5 miejsce (http://lubiehrubie.pl/sport/i-grand-prix-hrubieszowa-w-tenisie-stolowym-2).

O pozostałe miejsca w rankingu  walka będzie się toczyć do ostatnich pojedynków. Zapraszamy do udziału oraz kibicowania.

 

Rozpoczęcie gier – godzina 11.00.

Poniżej regulamin rozgrywek.

 

 

XLII GRAND PRIX HRUBIESZOWA W TENISIE STOŁOWYM                                                   

 

Organizatorzy:

Uczniowski Klub Sportowy „Ogólniak” Hrubieszów

 

Termin:

Grand Prix Hrubieszowa w tenisie stołowym to cykl dziewięciu imprez (ośmiu eliminacyjnych turniejów rankingowych + turniej finałowy). Zawody są rozgrywane od września 2014 r. do maja 2015 r. z częstotliwością jednego turnieju na miesiąc.

Kolejny turniej nowego sezonu odbędzie się w niedzielę 17 maja 2015 r., początek gier o godz. 11.00 (losowanie godz. 10.45).

 

Cel:

Popularyzacja tenisa stołowego oraz integracja środowiska tenisa stołowego.

 

Uczestnictwo:

Grand Prix w sezonie 2014/2015 rozgrywany jest w jednej kategorii otwartej – open (dla wszystkich uczestników bez względu na wiek).

 

Miejsce:

Zespół Szkół nr 2 w Hrubieszowie ul. 3 Maja 1

 

System rozgrywek:

Zawody będą rozgrywane systemem pucharowym. W każdym turnieju gramy o wszystkie miejsca (każdy zawodnik rozegra minimum cztery gry). Rozstawianie zawodników w turniejach według zdobytych punktów rankingowych (w pierwszym turnieju obowiązuje ranking z poprzedniego sezonu).

Punktacja turniejów rankingowych:

M-ce – Punkty:
1.  – 100
2.  – 90
3.  – 80
4.  – 70
5.  – 65
6.  – 60
7.  – 55
8.  – 50
9.  – 48
10.- 46
itd do miejsca 50 > 1

Punkty zdobyte w turnieju finałowym mnoży się x 2.

W turnieju finałowym mogą wziąć udział zawodnicy, którzy wystąpili w turniejach rankingowych (przewidziane są tak zwane dzikie karty, czyli zawodnicy zaproszeni przez organizatorów, nie będą oni brani pod uwagę w końcowej klasyfikacji).

Do klasyfikacji generalnej zaliczane są punkty, z jakimi zawodnicy przystąpią do turnieju finałowego + punkty z turnieju finałowego.

W przypadku takiej samej ilości punktów w klasyfikacji, liczy się suma wyższych miejsc we wcześniejszych turniejach.

W przypadku, gdy dwóch, bądź więcej zawodników po turnieju finałowym sklasyfikowanych będzie z taką samą ilością punktów, o kolejności końcowej decyduje pozycja w turnieju finałowym.

 

Zgłoszenia:

Zgłoszenia przyjmowane są w miejscu rozgrywek, na godzinę przed turniejem. Zgłoszenia przyjmowane będą również pod adresem mailowym: krawczukz@o2.pl lub telefonem 695 731 658.

 

Sprzęt:

Turnieje rozgrywane są na 10 profesjonalnych stołach  firmy Tibhar. Obowiązuje strój sportowy.

 

Nagrody:

Organizatorzy przewidują puchary, dyplomy oraz nagrody rzeczowe dla najlepszych zawodników końcowej klasyfikacji. Pula nagród zostanie określona oficjalnie przed turniejem finałowym (uzależniona od pozyskania środków finansowych od sponsorów). Poszukujemy sponsorów, którzy ufundują nagrody na poszczególne  turnieje.

 

Wpisowe:

Wpisowe do każdego turnieju wynosi 5 zł. od osoby dorosłej, 3 zł. uczniowie szkół średnich oraz 2 zł. pozostali.

 

Partner medialny:

Portal LubieHrubie – www.lubiehrubie.pl

 


 

 

 

 

RANKING  GRAND PRIX HRUBIESZOWA

W TENISIE STOŁOWYM

 

SEZON 2014/15 (po dziewięciu turniejach)

       

 

lp

NAZWISKO  IMIĘ

MIEJSCOWOŚĆ

PUNKTY

 

1

BEDNARZ PATRYK

Werbkowice

870

 

2

WYSKIEL PATRYK

Podhorce

579

 

3

PACHLA ANDRZEJ

Hrubieszów

506

 

4

MAJDAŃSKI IGNACY

Wysokie

422

 

5

KRUPIŃSKI ADAM

Zamość

408

 

6

NIEDZWIEDŻ  BARTŁOMIEJ

Mircze

404

 

7

ŁUBKOWSKI ZBYSZEK

Hrubieszów

400

 

8

SŁUPSKI  TOMASZ

Podhorce

388

 

9

GAŁAN ŁUKASZ

Gozdów

379

 

10

KUTERA SZYMON

Teptiuków

333

 

11

ŚRODECKI WOJCIECH

Łuszków

324

 

12

POLAK ŁUKASZ

Marysin

304

 

13

HORNIAK KRZYSZTOF

Podhorce

299

 

14

DACIUK DOMINIK

Hrubieszów

294

 

15

SMUSZ JAKUB

Gozdów

288

 

16

DĄBROWSKI DAMIAN

Podhorce

286

 

17

MASICZ PAWEŁ

Gozdów

262

 

18

KRAWCZUK EWELINA

Hrubieszów

250

 

19

JARZYŃSKI MAREK

Hrubieszów

250

 

20

KARPIUK KAMIL

Gozdów

239

 

21

KOROL JAKUB

Hrubieszów

239

 

22

POWROŹNIAK JAROSŁAW

Nielisz

228

 

23

SZYMAŃSKI ROBERT

Hrubieszów

216

 

24

HUKOWSKI ZYGMUNT

Zamość

211

 

25

JASINA PAULA

Hrubieszów

187

 

26

GRESZETA IGOR

Hrubieszów

187

 

27

RAFALSKI PIOTR

Werbkowice

179

 

28

KUTERA  MAGDALENA

Teptiuków

179

 

29

SKRZYŃSKI GRZEGORZ

Czerniczyn

157

 

30

HERDA MICHAŁ

Hrubieszów

149

 

31

SULIKOWSKI MARIUSZ

Zamość

147

 

32

MAZUREK DARIUSZ

Gozdów

146

 

33

KRUK ANDRZEJ

Zamość

139

 

34

MISIARZ PAWEŁ

Łysa Góra

138

 

35

ŚWIST JAN

Zamość

135

 

36

SZEWCZYK JÓZEF

Krasne

129

 

37

OLIWIAK BEATA

Strzyżów

113

 

38

KUDREL MARIUSZ

Szpikołosy

107

 

39

KUTERA ALEKSANDRA

Teptiuków

104

 

40

KNYSZ RAFAŁ

Werbkowice

103

 

41

RÓŻYCKI MATEUSZ

Zamość

102

 

42

FRYKOWSKI JACEK

Czerniczyn

96

 

43

DACIUK KAMIL

Hrubieszów

93

 

44

TEREBIŃSKI JACEK

Tarnogóra

92

 

45

KOWALCZUK PATRYK

Borne Sulinowo

90

 

46

DACIUK BRAJAN

Hrubieszów

83

 

47

BIEŃKO MAREK

Podhorce

83

 

48

JASKORSKI KAROL

Moroczyn

82

 

49

WESOŁOWSKI MACIEJ

Gozdów

76

 

50

MARTYNIUK JACEK

Zamość

68

 

51

KOWALCZUK ŁUKASZ

Borne Sulinowo

65

 

52

KORDA RADOSŁAW

Werbkowice

65

 

53

KORDA OLEK

Werbkowice

64

 

54

FILA  ARKADIUSZ

Hrubieszów

64

 

55

SŁUPSKI KAMIL

Podhorce

61

 

56

SZOZDA MICHAŁ

 

51

 

57

JAROSZ ŁUKASZ

Werbkowice

50

 

58

SACHARCZUK JERZY

Holandia

48

 

59

HERBIN DANIEL

Horodło

48

 

60

MACIĄG ADRIAN

Modryń

46

 

61

GOCH DOMINIK

Podhorce

44

 

62

CHORZĘPA DAMIAN

Hrubieszów

44

 

63

SZELEPAJŁO  KAMIL

Mircze

41

 

64

KOWALCZUK WERONIKA

Borne Sulinowo

41

 

65

ŚLIWIŃSKI MIECZYSŁAW

Hrubieszów

39

 

66

LIPIAN SŁAWOMIR

 

35

 

67

SKÓRZEWSKI ANTONI

Zamość

32

 

68

BYLINA DAWID

Gozdów

31

 

69

MULAWA

Zamość

31

 

70

BORYS SERGIEJ

Ukraina

30

 

71

MISIASZEK KACPER

Hrubieszów

30

 

72

GREŃ PATRYK

Hrubieszów

29

 

73

KOWALSKI PIOTR

Hrubieszów

29

 

74

LEMIŃSKA PAULINA

Horodło

29

 

75

JĘDRZEJEWSKI ŁUKASZ

Werbkowice

28

 

76

DZIEWULSKI BARTŁOMIEJ

Hrubieszów

26

 

77

KITLIŃSKI MAREK HUBERT

Lubartów

24

 

78

KOWALSKI KORDIAN

Hrubieszów

23

 

79

SKRZYŃSKI BARTŁOMIEJ

Czerniczyn

23

 

80

SZOZDA MICHAŁ

 

22

 

81

FLIS WIESŁAW

Hrubieszów

21

 

82

TRYCH MIŁOSZ

Hrubieszów

19

 

83

LEWANDOWSKA JOANNA

 

18

 

84

SKRZYŃSKI BARTŁOMIEJ

Hrubieszów

18

 

85

FLIS WIESŁAW

Hrubieszów

15

 

86

MACIĄG ADRIAN

Mircze

14

 

87

TRYCH MIŁOSZ

Hrubieszów

13

 

88

SKRZYŃSKI BARTŁOMIEJ

Hrubieszów

11

 

 

 

Organizator:UKS Ogólniak

 

Hrubieszowski tenis stołowy wspierają: