25 czerwca 2024

Przed nami kolejna edycja Pucharu Starostów

Zamojski Okręgowy Związek Piłki Nożnej w Zamościu rozpoczyna kolejną edycję Pucharu Starostów.

Reklamy

 

ZOZPN zachęca do udziału:

Udział biorą wszystkie zgłaszające się drużyny ( zgłoszenie drużyn w ZOZPN do 30 czerwca 2020 r.). Losowanie par odbędzie się dnia 2 lipca 2020 r. (czwartek) o godz. 9:30 w siedzibie ZOZPN. Bardzo serdecznie zapraszamy do udziału w rozgrywkach. 

Reklamy

JEDNOCZEŚNIE ZAZNACZAMY, ŻE ROZGRYWKI PUCHARU STAROSTÓW ROZPOCZNĄ SIĘ GDY BĘDZIE ZEZWOLENIE GŁÓWNEGO INSPEKTORA SANITARNEGO NA ROZGRYWANIE MECZÓW.

 

REGULAMIN rozgrywek o Puchar Starosty na szczeblu powiatu, będących jednocześnie eliminacjami do Pucharu Polski na szczeblu działania ZOZPN

Reklamy

1. Udział biorą wszystkie zgłaszające się drużyny ( zgłoszenie drużyn w ZOZPN do 30 czerwca 2020 r.). Losowanie par odbędzie się dnia 2 lipca 2020 r. (czwartek) o godz. 09:30 w siedzibie ZOZPN. Terminy rozgrywek w poszczególnych powiatach zostaną ustalone po zgłoszeniu zespołów. Wstępny termin rozpoczęcia rozgrywek to 4/5 lipca lub 11/12 lipca 2020 r. (wszystko zależy od zgody na grę przez GIS).

2. Rozgrywki w powiatach rozpoczną się 4/5 lipca lub 11/12 lipca 2020 r. z udziałem wszystkich zgłoszonych drużyn bez występu na tym etapie drużyn IV ligi.

3. Mecze rozgrywane będę systemem pucharowym.

4. Rolę gospodarza pełnić będzie drużyna z niższej klasy rozgrywkowej (jeżeli zespół jest beniaminkiem danej klasy to wtedy też jest gospodarzem), przy równej klasie rozgrywkowej – losowanie.

5. Uprawnionymi do rozgrywek pucharowych są zawodnicy uprawnieni do rozgrywek ligowych na sezon 2019/2020.

6. W meczu pucharowym w całej kadrze zespołu może być czterech zawodników tzw. „testowanych”, którzy jednocześnie mogą znajdować się na boisku.

a) obowiązują zmiany powrotne zgodnie z Przepisami Gry w Piłkę Nożną.

b) zawodnicy testowani mogą być zgłoszeni tylko w jednej drużynie (jeżeli zagra w jednym klubie nie ma prawa uczestniczyć w rozgrywkach innej drużyny pod rygorem walkowera)

c) w drużynach niezrzeszonych nie mają prawa uczestniczyć zawodnicy uprawnieni na sezon 2019/2020 do jakiegokolwiek klubu pod rygorem walkowera.

d) w meczach z drużyną niezrzeszoną, a także taką, która zacznie rozgrywki od sezonu 2020/2021 będzie obowiązywała zasada sprawdzenia tożsamości dokumentów obu drużyn przez sędziego głównego zawodów.

e) w drużynach, które zaczną rozgrywki od sezonu 2019/2020, a są zrzeszone w PZPN, LZPN i ZOZPN występują na listę podpisaną przez Prezesa Klubu.

f) z uwagi na panujące warunki atmosferyczne podczas zawodów(wysokie upały, ewentualnie ciemności, drugi mecz na tym obiekcie), sędzia zmienia na wniosek obu kapitanów drużyn czas gry jednakże nie krótszy niż 2×35 minut.

g) w przypadku remisu po regulaminowym czasie gry sędzia zarządza serię rzutów karnych: (analogicznie jak w Przepisach Gry).

7. Orzecznictwo dyscyplinarne do wszystkich uczestników meczów pucharowych należy do WD ZOZPN.

8. Mecz finałowy o puchar starosty może być rozegrany w ramach powiatowej imprezy (np. dożynki) w terminie do 02 sierpnia 2020 r. Wyznaczenie miejsca i terminu należy do danego Starosty.

9. Termin meczu finałowego musi być znany na 2 tygodnie przed rozpoczęciem nowego sezonu rozgrywkowego w ZOZPN.

10. Koszty organizacji meczów przez gospodarzy i gości jak w rozgrywkach ligowych.

11. Rozgrywki o puchar starosty odbywać się będą w oparciu o:

a) Regulamin Klas Okręgowych, Klasy A i Klasy B na terenie LZPN.

b) Regulamin Rozgrywek o Puchar Polski na szczeblu ZOZPN.

c) Przepisy Gry w Piłki Nożną wyd. 2019/2020 r. ze zmianami od 1 lipca 2019 r.

12. 4 drużyny (zdobywcy pucharu starosty) oraz drużyny IV i III ligi wezmą udział w dalszych rozgrywkach Pucharu Polski wg zasad ustalonych przez Komisji ZOZPN.

13. Wpisowe w wysokości 200 zł (dwieście złotych) od drużyn nie zgłoszonych w ZOZPN.

14. Interpretacja niniejszego Regulaminu należy do Komisji Gier ZOZPN.

 

(ZOZPN)