27 maja 2024

Przez Hrubieszów przejechał Międzynarodowy Wyścig Kolarski Przyjaźni Polsko – Ukraińskiej – ZDJĘCIA

W piątek 6 sierpnia, przez Hrubieszów przejechali zawodnicy 65 Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Przyjaźni Polsko – Ukraińskiej.

W dniach od 3 do 6 sierpnia na terenie powiatów hrubieszowskiego i zamojskiego odbył się 65 Międzynarodowy Wyścig Kolarski Przyjaźni Polsko – Ukraińskiej.

Jest to wieloetapowy wyścig szosowy dla zawodników kategorii wiekowej „orlik” – do 23 lat, w której startują zawodowe pięcioosobowe ekipy kolarskie. Do udziału w wyścigu zaproszono 10 ekip kolarskich z Polski, 6 ekip z Ukrainy, 2 ekipy z Białorusi, 1 ekipę z Litwy, 1 ekipę z Łotwy, 2 ekipy ze Słowacji, 1 ekipę z Rumunii. Łącznie w wyścigu wystartowało 140 kolarzy.

Zwycięzcą 65 Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Orlików LZS został Bartłomiej Proć (KS Pogoń Mostostal Puławy), na drugim miejscu znalazł się Kacper Gieryk (KLTC Konin), a trzecie miejsce zajął Patryk Gieracki (TC Chrobry Scott Głogów).

Głównym organizatorem wyścigu było WZ LZS Lublin. Miasto Hrubieszów było fundatorem nagród lotnej premii przy Hrubieszowskim Domu Kultury, a Powiat Hrubieszowski ufundował nagrody premii przy Zespole Szkół Nr 1 na ul. Zamojskiej.

Wyścig zakończył się w Zamościu dekoracją i wręczeniem nagród. Zwycięzcom hrubieszowskich lotnych premii nagrody wręczyli dyrektor Hrubieszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji – Matek Watras i członek zarządu powiatu – Andrzej Barczuk.

­

(info i fot. UM Hrubieszów, Starostwo Powiatowe Hrubieszów, WZ LZS Lublin)


Zobacz też:

Z historii sportu… (cz. 65)

Z historii sportu… (cz. 65)


LubieHrubie na Instagramie