27 kwietnia 2024

Przez Hrubieszów przemknął 59 Wyścig Przyjaźni Polsko – Ukraińskiej

W środę 3.06.2015 r. przez Hrubieszów i po części powiatu przemknęli kolarze biorący udział już w 59 Wyścigu Przyjaźni Polsko – Ukraińskiej. Po kilku atakach, próbach ucieczek na metę w Zamościu wpadła cała grupa a najszybszy z nich był Sergiy Kozachenko z Ukrainy przed Konradem Kottem z Olsztyna i Mariuszem Gąsiorowskim z Grudziądza. Tegoroczny wyścig zawierał 6 trudnych etapów.

Ze strony intlzs.lublin:

Zakończył się 59 Wyścig Przyjaźni Polsko Ukraińskiej. Sporo ścigania, fantastyczna pogoda, przepiękne lokalizacje etapów, tras i wspaniała impreza. Najlepsi indywidualnie zawodnicy z Ukrainy, którzy od początku pokazywali, że przyjechali do Zamościa po to, aby zwyciężać. Polscy kolarze próbowali im w tym przeszkadzać, ale okazało się, że stać ich było tylko na pojedyncze „wyskoki”. Najlepszą drużyną imprezy został Mostaostal Puławy.

Szósty, ostatni etap podsumowany został na zamojskim Starym rynku wśród wielu kibiców i turystów odwiedzających to miasto. Na ostatnim etapie najlepszy był Sergiy Kozachenko, tuż za nim na mecie zameldował się Tobiasz Pawlak z KTK a na trzeciej lokacie finiszował Vladyslav Kreminsyi.