18 kwietnia 2024

Puchar Tymbarku

Tylko do 31 marca potrwają zapisy do Turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” Rusza XI edycja Turnieju o Puchar Tymbarku

Od Sport

Tylko do 31 marca potrwają zapisy do XI edycji Turnieju „Z podwórka na stadion” o Puchar Tymbarku, będącego oficjalnymi mistrzostwami Polski dziewcząt i chłopców U-10. Organizatorem turnieju jest Polski Związek Piłki Nożnej. Patronat honorowy nad rozgrywkami objęło Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz UEFA.

Turniej przeznaczony jest dla dziewcząt i chłopców do 10 roku życia. Rozgrywki rozpoczną się od meczów na poziomie gminnym i powiatowym. Najlepsze drużyny z powiatów zagrają w finałach wojewódzkich. Zespoły, które zwyciężą w etapie wojewódzkim wyjadą na wakacyjne obozy półfinałowe, gdzie będą szlifować swoje umiejętności pod okiem profesjonalnych trenerów. Zdobywcy dwóch pierwszych miejsc spotkają się we wrześniu w wielkim finale. Zwycięzcy finałów zdobędą tytuł mistrzów Polski dziewcząt i chłopców U-10.

Główną nagrodą w turnieju jest Puchar Tymbarku oraz wyjazd na jeden z najsłynniejszych i największych stadionów świata. Uczestnicy tegorocznej – XI edycji – powalczą o wyjazd na stadion klubu Ajax Amsterdam i trening w jednej z najlepszych szkółek piłkarskich świata.

Obok doskonałej zabawy i edukacji poprzez sport, głównym celem Turnieju jest wyłonienie piłkarskich talentów.

Młodzi piłkarze i piłkarki, z pewnością marzą o wielkiej karierze, grze w reprezentacji Polski oraz na największych europejskich stadionach. Gorąco im tego życzę i wierzę, że mecze Turnieju o Puchar Tymbarku, będą ich trampoliną do występów na najsławniejszych, piłkarskich obiektach – mówi Dariusz Czech, prezes firmy Tymbark, głównego sponsora Turnieju.

Warto pamiętać, że piłka nożna to doskonały sposób spędzania wolnego czasu, a zarazem świetna nauka wartości, na których można budować swoje sportowe sukcesy – dodaje Tomasz Zabielski, koordynator Turnieju.

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 31 marca 2011 r.

Trenerzy lub nauczyciele w-f powinni zgłaszać drużyny składające się z od 6 do 12 zawodników (dziewcząt lub chłopców), wypełniając formularz zgłoszenia na stronie internetowej www.zpodworkanastadion.pl lub wysyłając wypełniony formularz pocztą do Działu UKS przy PZPN, ul. Bitwy Warszawskiej 1920 r. 7, 02-366 Warszawa lub faksem na nr 22 551-22-40.

Każdy trener może zgłosić dowolną liczbę drużyn. (pzpn.pl)