Rafał Fedaczyński ósmy w mistrzostwach Oceanii!

W australijskiej Adelajdzie w dniu 11.02.2018 r. odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Oceanii w chodzie na 20 km. Wychowanek Unii Hrubieszów, trzykrotny olimpijczyk obecnie reprezentujący AZS UMCS Lublin Rafał Fedaczyński zajął w nich wysoką 8. pozycję.

Ze strony PZLA:

Z piątki Polaków startujących w mistrzostwach Oceanii  w chodzie na 20 km rozegranych w niedzielę w Adelajdzie najlepiej spisał się Rafał Augustyn, który z czasem 1:23:53 zajął siódme miejsce.

Na dystansie 20 km do rywalizacji przystąpiło 24 chodziarzy z pięciu kontynentów. Triumfował Szwed Perseus Karlström (trzeci w ostatnim pucharze Europy) z rezultatem 1:20:30, o sekundę szybszy od Litwina Mariusa Žiūkasa. Bezpośrednio za Rafałem Augustynem, siódmym w stawce, metę osiągnęli dwaj kolejni nasi zawodnicy – Rafał Fedaczyński 1:24:23 i Damian Błocki 1:24:41. Jakub Jelonek z wynikiem 1:27:19 zajął 15 miejsce, a Artur Brzozowski (czwarty przed rokiem w tej samej imprezie) z czasem 1:28:07 był 17.

Mistrzem Oceanii został Quentin Rew z Nowej Zelandii (1:21:55), który o 23 sekundy wyprzedził obrońcę tytułu Australijczyka Dane’a Bird-Smitha. Zawody w Adelajdzie są pierwszą tegoroczną imprezą zaliczaną do challenge’u IAAF w chodzie sportowym. Następną (w dniach 24-25 bm. w Monterrey) będzie Memoriał Jerzego Hauslebera, który przez prawie 40 lat był trenerem kadry chodziarzy meksykańskich.

Niedzielnym startem nasi chodziarze zakończyli niemal półtoramiesięczne zgrupowanie w Australii i udział w projekcie SUPERNOVA 3.

mak – Przed nimi Halowe Mistrzostwa Polski 17-18 luty Toruń!