Ranking, osiągnięcia, rekordy sztangistów Ziemi Hrubieszowskiej, kategoria do 50 kg

Jest to kategoria młodzieżowa, ponieważ m.in. nie jest łatwo utrzymać wagę szczególnie, jak się jeszcze rośnie i mężnieje. Na czele złoci medaliści OOM Grzegorz Kokoszka i Sylwester Załuski, ale najwięcej sukcesów w wyższych wagach i przez dłuższy okres odnieśli Marcin Kondziołka i Adam Sarzyński, czy w ich ślady pójdą, srebrny medalista Patryk Bobrowski czy jego koledzy Piotr Mielniczuk i Mateusz Staszczuk to już zależy od ich podejścia do treningów oraz bezwzględne dążenie do wymarzonego celu, no i ich talentu.

Reklamy

 

Ranking sztangistów Ziemi Hrubieszowskiej!

 

Kat. 50 kg – do 18 lat

 

1. KOKOSZKA Grzegorz 73 86 159 01.05.2007, Opole

2. ZAŁUSKI Sylwester 67,5 87,5 155 3.04.2004 Piotrowice

3. KONDZIOŁKA Marcin 70 85 155 25.03.2006, Piotrowice

4. SARZYŃSKI Adam 68 80 148 2006 Ciechanów

5. PSIONKA Artur 70 75 145 14.05.1999 Puławy

6. GNASIUK Marek 60 80 140 11.06.1994 Więcbork

7. LALIK Kamil 65 73 138 01.05.2007 Opole

8. BOBAK Grzegorz 62,5 75 137,5 27.05.1998 Siedlce

9. ŁASZKIEWICZ Tomasz 60 75 135 1992

10. MALIŃSKI Krzysztof 55 77,5 132,5 31.05.1987 Hrubieszów

 

11. ŁASZKIEWICZ Krzysztof 55 72,5 127,5 7.04.1990 Puławy

12. SWATOWSKI Sebastian 55 70 125, 2.04.2005 Piotrowice

13. SKOP Kamil 52,5 70 122,5 2004

14. MIELNICZUK Piotr 51 68 119; 5.12.2015 Biłgoraj

15. KASZTELAN Przemysław 53 65 118 5.10.2013 Małaszewice

– KASZTELAN Przemysław 51 66 117 3.08.2013 Mircze

16. KOZIEL Paweł 47,5 67,5 115 3.05.2002 Zielona Góra

17. CZUBA Łukasz 50 65 115 15.03.2008, Piotrowice

18. DZIUBA Bogdan 45 67,5 112,5 13.05.1984 Hrubieszów

19. BOBROWSKI Patryk 48 64 112 10.07.2015 Ciechanów

20. STASZCZUK Mateusz 48 63 111 11.04.2015 Piotrowice

 

21. WRÓBLEWSKI Leszek 47,5 62,5 110 29.11.1990 Hrubieszów`

22. WIDZICKI Jan 45 60 105 2.03.1969 Turkowice*

23. MISKA Andrzej 45 60 105 15.02.1997 Biłgoraj

24. CZUBAK Łukasz 45 60 105 25.10.2007, Hrubieszów?

25. FOKS Andrzej 45 57,5 102,5 14.05.1999 Puławy

26. CZERNIJ Marcin 45 55 100 17.11.2002 Tyszowce

27. KOC Michał 44 55 99 24.05.2013, Biłgoraj

28. GARBACZ Norbert 41 57 98 21.10.2011, Hrubieszów

29. ŚWIĄTKOWSKI Adam 40 57,5 97,5 17.04.1984 Hrubieszów

30. SUŚ Marek 40 57,5 97,5 26.04.1986 Hrubieszów

 

31. URZYŃSKI Patryk 40 55 95 28.10.2006 Hrubieszów

32. STĘPKOWSKI Krzysztof40 54 94 6.12.2008 Hrubieszów

33. PĘKALA Krzysztof 43 50 93 6.12.2008 Hrubieszów

34. ŚLIFIERZ KRYSTIAN 40 51 91 18.10.2014 Biłgoraj

35. MAJEWSKI Paweł 50 90 7.02.1996 Hrubieszów

36. KOBYLARZ Kamil 37 52 89 29.10.2009 Hrubieszów

37. CZERWONKA Artur38 51 89 29.10.2009 Hrubieszów

38. ORCHOWSKI Marek 38 50 88 25.10.2007, Hrubieszów

39. MIELNICZUK Wiesław 37,5 50 87,5 9.03.1986 Biłgoraj

40. DEMBICKI Mirosław 35 50 85 5.03.1972 Hrubieszów*

 

41. PRYL Bogdan 35 50 85 8.05.1983 Hrubieszów

42. KASZTELAN Arnold 35 50 85 4.10.1987 Hrubieszów

43. DAWCZYK Radosław 35 50 85 15.11.1993 Hrubieszów

44. MAMEŁKA Mateusz 35 50 85 22.10.2010 Hrubieszów

45. SZKOPIK Paweł 37,5 45 82,5 2.12.1996 Hrubieszów

46. WRÓBLEWSKI Janusz 35 45 80 5.05.1988

47. TARCZUK Paweł 36 45 81 29.10.2009 Hrubieszów

48. SIONKOWSKI Jarosław 35 45 80 8.04.1989 Biłgoraj

49. LALIK Mariusz 35 45 80 25.10.2007, Hrubieszów

50. KUTERA Szymon 35 43 78 21.10.2011, Hrubieszów

 

51. MALINOWSKI Adrian 33 42 78 20.10.2012 Hrubieszów

52. WITKOWSKI Marcin 133 45 78 20.10.2012

53. JACHIMEK Wojciech32,5 45 77,5 10.02.2004 Hrubieszów

54. WĘS Roman ? ? 75 2000 Piotrowice

55. KONDRATIUK Adrian 35 38 73 22.10.2010 Hrubieszów

56. KOZIELSKI Tomasz 27,5 45 72,5 30.04.1990 Hrubieszów

57. PIWKO Sylwester 33 38 71 29.10.2009 Hrubieszów

58. DZIADUSZEK Damian 28 43 71 30.05.2014 Mircze

59. MATUSZYŃSKI Adam 35 35 70 11.10.1994 Hrubieszów

60. CHŁOPENIUK Łukasz 30 40 70 2000 Puławy

 

61. SKINDZIER PAWEŁ 35 35 70 15.10.2004 Hrubieszów

62. PASZCZUK Artur 30 40 70 29.10.2009 Hrubieszów

63. GERMAŃSKI Przemysław 45,0 96 30 40 70 20.10.2012 Hrubieszów

64. CZERNIAK Daniel 30 35 65 23.01.1995 Hrubieszów

65. SERAFIN Mariusz 30 35 65 15.10.2004 Hrubieszów

66. HOJDA Kacper 25 39 64 20.10.2012

67. KOZDRÓJ Kamil 28 35 64 5.04.2013 Mircze

68. JASINA ADAM 28 36 64 3.04.2014 Hrubieszów

69. SAWICKI Marek 25 37,5 62,5 17.01.1990 Hrubieszów

70.KRZEPIET Jarosław 27,5 35 62,5 21.10.1998 Hrubieszów

 

71. BANDACHOWSKI Marcin 27,5 35 62,5 2000 Puławy

72. RADOMSKI Sebastian 88 43,0 27,5 35 62,5 15.10.2004 Hrubieszów

73. LITWIN Konrad 27 34 61 30.05.2014 Mircze

74. SZYBKOWSKI Adam 25 35 60 17.01.1990 Hrubieszów

75. BĘDZIŃSKI Dawid 25 35 60 25.10.2007, Hrubieszów

76. PARDUS Łukasz 25 35 60 20.10.2012 Hrubieszów

77. ŁUKASZCZYK Karol 24 36 60 5.04. 2013Mircze

 

itd.

 

***

 

Rekordy powiatu hrubieszowskiego:

 

Kategoria wagowa 50 kg do 18 lat

 

13 lat STASZCZUK Mateusz 01 49,6 40 56 96; 6.12.2014 Biłgoraj

14 lat MIELNICZUK Piotr 01 49,0 51 68 119; 5.12.2015 Biłgoraj

– 14 lat KASZTELAN Przemysław 99 49,3 53 65 118; 5.10.2013 Małaszewice

15 lat KOKOSZKA Grzegorz 90 45,2 51 64 115; 9.10.2005 Siedlce

16 lat KOKOSZKA Grzegorz 90 50,0 68 83 151; 16.09.2006 Hrubieszów

17 lat KOKOSZKA Grzegorz 90 49,8 73 86 159; 01.05.2007, Opole

18 lat ZAŁUSKI Sylwester 86 50,0 67,5 87,5 155; 3.04.2004 Piotrowice

18 lat KONDZIOŁKA Marcin 88 49,8 70 85 155; 25.03.2006, Piotrowice

 

***

 

Osiągnięcia

kategoria wagowa 50 kg do 18 lat

 

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży chłopców – 16/18 lat

 

Medal        Imię i Nazwisko         Wyniki               Data i miejsce

 

Srebro – Andrzej Foks (46kg) 102,5 kg (45+57,5)1999, Puławy

Brąz –    Artur Psionka            145 kg (70+75)      1999, Puławy

Złoto –  Sylwester Załuski      147,5 kg (65+82,5) 2004, Poznań

Srebro – Marcin Kondziołka     155 kg (70+85)      2006, Srokowo

Złoto –   Grzegorz Kokoszka   159 kg (73+86)      2007, Opole

Srebro – Patryk Bobrowski   112 kg (48 64)   2015, Ciechanów

 

miejsce – Kamil Lalik 138 kg (65+73), 2007 Opole

5. – Sylwester Załuski 125 kg (55+70), 2003 Kielce

6. – Łukasz Czuba 106kg (48+58) 2008, Polkowice

7. – Kamil Skop 115 kg (50+65) 2004 Poznań

 

Mistrzostwa Polski do lat 15

 

4. – Przemysław Kasztelan 118kg (53+65) 2013 Małaszewice

 

Mistrzostwa Polski do lat 16

 

5. – Grzegorz Bobak 137,5kg (62,5+75) 1998, Siedlce

 

Mistrzostwa Polski do lat 17

 

4.  – Sylwester Załuski 135kg (60+75) 2003, Sokołów Podlaski 

5. – Marcin Kondziołka 138 kg (?+?) 2005 Ciechanów

 

Mistrzostwa Polski LZS

 

Złoto – Grzegopsz Kokoszka 140 kg (62+78) 2006 Siedlce

Srebro – Marcin Kondziołka 138 kg (62+76) 205 Siedlce

Brąz – Grzegorz Kokoszka 115kg (51+64) 2005 Siedlce

Brąz Adam sarzyński 148kg (68+80) 2006 Ciechanów

 

Kolejno: Medal, Miejsce, Imię i Nazwisko, Wyniki, Data i miejsce zawodów

 

***

 

Trenerzy w/w w różnych latach:

 

Henryk Lebiedowicz

Antoni Czerniak,

Leszek Tarnawski,

Andrzej Greszeta,

Andrzej Lizun

 


Opracował – Marek A. Kitliński (mak)

Foto – sekcji pc Unii Hrubieszów i mak