Remis w małych derbach

Punktualnie o godzinie 15 sędzia Kostrubała rozpoczyna kolejne spotkanie derbowe pomiędzy Płomieniem, a Kryształem. Już w 1 minucie Nasz zespół przeprowadza groźną akcję zakończoną rzutem rożnym.

Reklamy

Niestety wspomniany rzut rożny zostaje źle zagrany. W 8 minucie spotkania gospodarze w roli głównej (zaskakujący strzał z 10 metrów obroniony przez Suchodolskiego). 11 minuta to strzał z dystansu Pawła Kaczoruka, piłka odbija się rykoszetem od naszego zawodnika i wpada pod nogi nie pilnowanego Maca, który znajduje się sam na sam z bramkarzem. Sędzia w tej sytuacji dopatruje się spalonego. 15 minuta to zmarnowana sytuacja przez Łukasza Śmiałkę, który po otrzymaniu idealnego podania powinien strzelić bramkę. W 17 minucie żółta kartka dla zawodnika Kryształu (Brzozowski). 19-21 minuta to strzały z 20 metrów (Kaczoruk, Brzozowski). Wreszcie w 22 minucie za zagranie ręką w polu karnym zawodnika Płomienia sędzia dyktuje jedenastkę. Na bramkę zamienia to Mac. Niestety długo nie cieszymy się z prowadzenia. 8 minut później groźną kontrę prawą stroną boiska przeprowadza zespół Płomienia. I tak w 31 minucie Świst strzałem z główki doprowadza do wyrównania. Do przerwy wynik 1-1.
Kryształ w tej połowie ma zdecydowaną przewagę. Niestety nie potrafi tego udokumentować kolejnymi bramkami.

II połowa rozpoczyna się dla nas wspaniale. Mac otrzymuje piękne podanie od Pomykały, biegnie z piłką 30 metrów mijając przy tym obrońcę, strzela z bardzo ostrego kąta, a piłka wpada tuż przy słupku. Kryształ prowadzi 2-1. W 48 minucie Śmiałko wychodzi na wolną pozycję, lecz zostaje faulowany, sędzia pokazuje tylko żółtą kartę dla obrońcy drużyny przeciwnej. 64 minuta to piękny strzał Maca z główki. Niestety piłkę zmierzającą do siatki wybija bramkarz Płomienia. W 75 minucie pada wyrównanie. Zawodnik Płomienia otrzymuje dokładne podanie w pole karne i strzela z woleja w długi róg. Mimo rozpaczliwej interwencji Suchodolskiego piłka wpada do siatki. Pod koniec spotkania pomimo usilnych starań Nasza drużyna nie potrafi strzelić zwycięskiej bramki.

Reklamy

Trochę żal tych straconych punktów. Kryształ w tym meczu wyraźnie dominował. Jak pisałem w przedmeczowych zapowiedziach, małe derby powiatu nie okazały się wcale takie łatwe. Nie trzeba jednak załamywać rąk, bo każdy zdobyty punkt jest ważny. Za tydzień arcytrudny mecz z Unią. Myślę, że w tym meczu Nasza drużyna pokaże na co ich stać.

Płomień Spartan Nieledew 2-2 (1-1) Kryształ Werbkowice

Kryształ: Suchodolski, J.Kaczoruk, Krupa, Wyszyński, B.Reszczyński, Pomykała, P.Kaczoruk, Paweł Musiał (78`Wójtowicz), Brzozowski, Śmiałko, Mac

Bramki: Mac (22`- rzut karny, 46`) – Świst (31`), ? (75`)

Żółte kartki: Brzozowski

Najlepszy zawodnik meczu: Mac

ADMIN PORTALU
www.krysztalwerbkowice.yoyo.pl >>

Na portalu znajdziecie również pełne wyniki 10 kolejki Zamojskiej Klasy okręgowej.