20 kwietnia 2024

Rozgrywki PALPSM III

HrubieszówHrubieszów

W dniu 25 października rozpoczynamy trzecią edycje rozgrywek Powiatowej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej Mężczyzn. Rozgrywki odbywać się będą, jak w poprzednich latach na gościnnej sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Hrubieszowie przy ulicy Zamojskiej.

***

Do rozgrywek zgłosiło się 10 drużyn.

W dniu 25 października proszę o doniesienie wpisowego, co jest warunkiem uczestnictwa w rozgrywkach.

Składy zespołów proszę o przesyłanie w trybie pilnym do 24 października na adres dlaszkolyhrub@o2.pl.

Rozgrywki w bieżącej edycji ligi rozpoczynamy nieco wcześniej tj. o godzinie 10.00.

Pierwsza runda składać się będzie z 7 dni rozgrywkowych (patrz terminarz). Ostateczne ustalenia terminarza odbędą się 25 października po tym terminie nie będzie możliwości przeniesienia meczu na inny dzień.

Liga jest organizowana przy wsparciu środków przekazanych przez Starostwo Hrubieszowskie. Sponsorem PALPSM jest radny powiatowy Stanisław Sitarz. Poszukujemy sponsora tytularnego – coś na wzór „Plus Polska Liga Siatkówki” – Tu nazwa sponsora PALPSM.

Regulamin rozgrywek PALPSM został zmodyfikowany i dostosowany do aktualnie obowiązujących przepisów piłki siatkowej.

Organizator :
Stowarzyszenie Na Rzecz Dzieci i Młodzieży
Zespołu Szkół nr 3 w Hrubieszowie „Dla Szkoły”

***

TERMINARZ
POWIATOWA AMATORSKA LIGA PIŁKI SIATKOWEJ MĘŻCZYZN
EDYCJA III

Runda I

25 października 1
godz. 10.00 Uroczyste otwarcie Powiatowej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej Mężczyzn

REGULAMIN
POWIATOWEJ AMATORSKIEJ LIGI PIŁKI SIATKOWEJ MĘŻCZYZN HRUBIESZÓW 2009 r.

1. Zasady ogólne.
Organizatorami zawodów są:
a. Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Młodzieży Zespołu Szkół nr 3 w Hrubieszowie „Dla Szkoły” reprezentowane przez: Prezesa Dariusza Szadowskiego i Wiceprezesa Krzysztofa Brudnowskiego.

Projekt współfinansuje Starostwo Powiatowe.

Obiekty sportowe – Sala gimnastyczna SP nr 3 w Hrubieszowie.

2. Uczestnictwo.
Drużynę stanowi od 6 do 18 zawodników. W protokole meczowym może być wpisanych maksymalnie 14 zawodników – kadra na mecz (z zaznaczonymi dwoma Libero).
Po zakończeniu pierwszej rundy rozgrywek, przed rozpoczęciem rundy rewanżowej dopuszcza się zmiany w składach drużyn. Zmiany te maja być podane w formie pisemnego zgłoszenia. Zawodnicy, którzy grali w rozgrywkach nie mogą zmieniać drużyny i w rundzie rewanżowej reprezentować inną drużynę.

3. Przepisy gry.
b. zespół składa się z 6 zawodników, drużyna stawiająca się w mniejszym liczebnie składzie może rozegrać mecz „rekreacyjny”, ale w tabeli wyników wpisany zostanie walkower dla drużyny przeciwnej,
c. przed każdym meczem zgodnie z przepisami, kapitan lub trener wypełnia uproszczony protokół meczu,
d. przed każdym setem kapitan podaje ustawienie początkowe drużyny. Niedopełnienie tego obowiązku wiąże się z popełnieniem błędu rotacji i stratą punktu,
e. w trakcie seta drużyna ma prawo do wykonania maksimum 6 zmian. Zawodnik ustawienia początkowego może opuścić boisko tylko jeden raz w secie i może powrócić na boisko tylko raz w secie i tylko na miejsce w ustawieniu, które zajmował przed opuszczeniem boiska. Zawodnik rezerwowy może wejść na boisko jeden raz w secie na miejsce zawodnika z ustawienia początkowego i może być zmieniony tylko przez tego samego zawodnika, którego zmienił,
f. przepis ten nie dotyczy Libero,
g. mecze rozgrywane będą oficjalną piłką III PALPSM – Molten IV5XC
h. w drużynie dopuszcza się obecność 4 zawodników aktualnie zarejestrowanych jako zawodnicy WZPS Lublin – junior i senior,

4. Sposób przeprowadzenia rozgrywek ligowych.
Zawody rozgrywane są systemem „każdy z każdym” z tym, że rozegrane zostaną dwie rundy.
Mecze ligowe rozgrywane są do 2 wygranych setów.
Spóźnianie się na mecz jest niedopuszczalne (organizator toleruje 5 minut).
Sytuacje sporne w trakcie meczu rozstrzyga sędzia pierwszy lub, jeżeli zachodzi taka potrzeba główny organizator. W trakcie zawodów prowadzi się rywalizację na „najlepszego siatkarza ligi”.

5. Punktacja.
System punktowania jest następujący:
a. drużyna która wygrała mecz 2:0 w setach zdobywa 3 punkty do klasyfikacji ligowej,
b. drużyna która wygrała mecz 2:1 w setach zdobywa 2 punkty do klasyfikacji ligowej,
c. drużyna która przegrała mecz 0:2 w setach zdobywa 0 punktów do klasyfikacji ligowej,
d. drużyna która przegrała mecz 1:2 w setach zdobywa 1 punkt do klasyfikacji ligowej,
e. drużyna, która nie stawi się na mecz w pełnym składzie, przegrywa walkowerem zdobywając 0 punktów do klasyfikacji i przegrywając 0 : 2 w setach i 0 : 25, 0 : 25 w punktach,
f. drużyna zdekompletowana w czasie meczu (w przypadku kontuzji powinna nastąpić zmiana narzucona, jeżeli drużyna nie posiada zmiennika kontuzjowany zawodnik ma 3 minuty na powrót na boisko, jeżeli tego nie uczyni następuje przegranie seta. Drużyna ma kolejne 3 minuty na stawienie się do gry w komplecie do następnego seta (z wyjątkiem, jeżeli poprzedni set był rozstrzygający o wyniku), jeżeli wówczas również nie stawi się w komplecie przegrywa mecz) zdobywa 0 lub 1 punkt (w zależności od ilości wygranych setów) do klasyfikacji ligowej oraz tyle setów i punktów setowych ile zdobyła do momentu zdekompletowania.

W tabeli ligowej klasyfikacja obliczana jest w taki sposób, że o kolejności miejsc decyduje odpowiednio:
a. ilość zdobytych punktów,
b. stosunek wygranych i przegranych setów,
c. ilość wygranych setów,
d. stosunek zdobytych i straconych „małych” punktów,
e. ilość zdobytych „małych” punktów,
f. w przypadku, jeżeli to nie rozstrzyga o miejscu w tabeli decydujący staje się wynik rywalizacji pomiędzy zainteresowanymi drużynami.

6. Kontakt drużyn z organizatorem:
Uwagi należy kierować do Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci i Młodzieży Zespołu Szkół nr 3 w Hrubieszowie „Dla Szkoły” ul. Żeromskiego 11, 22-500 Hrubieszów tel. kom 511 271 552, email: dlaszkolyhrub@o2.pl.

7. Termin i miejsce Powiatowej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej Mężczyzn.

8. Tryb oficjalnych protestów w trakcie trwania rozgrywek.
Każdy protest, aby został rozpatrzony musi zostać złożony do godziny 9 00 następnego dnia po zakończeniu kolejki rozgrywkowej.
Protest powinien:
a. być złożony na piśmie i podpisany przez kapitana drużyny,
b. w proteście powinny znajdować się zarzuty do przebiegu rozgrywek, meczów, sędziowania itd., które uzasadniają złożenie protestu i ewentualne podjęcie decyzji o weryfikacji zastanych zjawisk.
c. protestujący musi pamiętać, że sędziowie są bezstronni i ewentualne błędy wynikające ze złej percepcji i interpretacji faktów w trakcie meczu nie będą rozpatrywane
d. w sytuacjach szczególnych dopuszcza się składanie protestu po terminie, jednak wiąże się to z zadeklarowaną przez organizatora ligi decyzją.