17 kwietnia 2024

Ruszyła Zamojska Amatorska Liga Orlika w Żdanowie

Po zimowej przerwie w Żdanowie rozpoczął się VIII sezon Zamojskiej Amatorskiej Ligi Orlika. Do udziału w rozgrywkach zgłosiło się dziesięć drużyn w tym dwie z Hrubieszowa – Raiders oraz debiutanci pod nazwą Eksperyment.


Organizatorem ligi jest STS Gryf Gmina Zamość. Patronat medialny objęły Kronika Tygodnia, Tygodnik Zamojski oraz Lubiehrubie.pl.

W ALO mają prawo uczestniczyć nieprofesjonalne drużyny, których zawodnicy nie są zrzeszeni w sezonie 2017/2018 w ZOZPN lub LZPN powyżej klasy A lub ukończyli 35 lat.

Rozgrywki ALO mają na celu popularyzację amatorskiego uprawiania piłki nożnej, integrację mieszkańców Zamościa i Gminy Zamość, promowanie zdrowego stylu życia, krzewienie kultury fizycznej, zdrowej rywalizacji i hartu ducha.

Mecze odbywają się wieczorową porą w każdy poniedziałek i czwartek tygodnia na kompleksie Moje Boisko Orlik przy Zespole Szkół w Żdanowie. Wpisowe do Ligi wynosi 380 zł. Liga rozgrywana jest systemem jednorundowym każdy z każdym, gdzie o kolejności w tabeli decyduje zdobyta ilość punktów następnie wynik bezpośredniego pojedynku między drużynami a gdy to nie rozstrzyga różnica między bramkami strzelonymi i straconymi a w ostateczności większa ilość strzelonych bramek. Czas gry 2×25 minut bez przerwy ze zmianą stron. Sędziują sędziowie ZOZPN. Rozgrywki VIII edycji potrwają do końca czerwca.

Pierwsza kolejka rozpoczęła się nieoczekiwaną porażką najbardziej utytułowanej drużyny ALO Prawników Inter-Baum Zamość z debiutującą w rozgrywkach ekipą STR Zamość (1:3). STR dobrze broniło dostępu do swojej bramki i nie bało się prowadzić gryz tak doświadczoną drużyną zdobywając bardzo cenne trzy punkty, o czym przekonają się w następnych kolejkach jak tylko Inter złapie wiatr w żagle.

Grad goli bo aż dwanaście padło w bardzo zaciętym meczu Rozpacz Kalinowice (6:6) z Echo Zawada. Mecz od początku był zdominowany przez zawodników Rozpaczy, która szybko objęła prowadzenie i przez większość czasu miała przewagę dwóch bramek nad rywalem. Końcowe minuty meczu zdecydowanie należały już do Echa, które popisało się dużą skutecznością najpierw zdobywając kontaktową bramkę z rzutu wolnego a chwilę później wyprowadzając kontrę na wagę wyrównania.

Nie miał szczęścia debiutujący w rozgrywkach drugi zespół – Eksperyment z Hrubieszowa. Drużyna powstała, krótko przed startem ligi i nie zdążyła się jeszcze dobrze zgrać. Inaugurowali sezon meczem z Wicemistrzem ALO Raiders Hrubieszów, który od kilku tygodni ogrywał się już w organizowanych różnych sparingach i zdążył złapać rytm meczowy. Wynik Eksperyment Hrubieszów (3:8) dla Raiders Hrubieszów.

Bolesne zderzenie odnieśli Mistrzowie Ligi HDJ-Serwiskom Zamość z Metanoją Lipsko. Przegrywając co prawda nie znacznie bo tylko (1:2) ale na pewno nie taki był plan na ten mecz. Obie ekipy przed sezonem każdej edycji zawsze są w gronie faworytów do końcowego zwycięstwa. Obie przeszły gruntowny remont i spodziewać się trzeba z ich strony w kolejnych spotkaniach widowiska na wysokim poziomie.

Pogromem zakończył się mecz Żołnierzy Niezłomnych z Kolejarzami LHS Zamość (1:7).

LHS zdecydowany faworyt wygrywa pewnie kontrolując mecz od początku do końca. Wygrywając tak wysoko Kolejarze obejmują fotel lidera po pierwszej kolejce.

Nieoczekiwane straty punktów faworytów w pierwszej kolejce potwierdzają tylko, że liga zapowiada się bardzo ciekawie i będzie dostarczać dożo emocji do jej zakończenia.

 

WYNIKI I KOLEJKA:

Prawnicy Inter-Baum Zamość (1 : 3) STR Zamość,

Rozpacz Kalinowice (6 : 6) Echo Zawada,

HDJ-Serwiskom Zamość (1 : 2) Metanoja Lipsko,

LHS Zamość (7 : 1) Żołnierze Niezłomni,

Eksperyment Hrubieszów (3 : 8) Raiders Hrubieszów:

 

Raport z meczu:

(0:1) 1 min. Mateusz Wysocki

(1:1) 3 min. (Piotr Lisiczyński) Eksperyment

(1:2) 4 min. Tomasz Magdziak

(2:2) 10 min. (Przemysław Kasztelan) Eksperyment

(2:3) 16 min. Paweł Tucki

(2:4) 15 min. Jacek Kądziołka

(3:4) 30 min. (Paweł Sas) Eksperyment

(3:5) 35 min. Paweł Kucy (rzut karny)

(3:6) 40 min. Jarosław Jasina

(3:7) 42 min. Jacek Kądziołka

(3:8) 47 min. Paweł Kucy

Skład Eksperyment Hrubieszów:

1. Radosław Koza

2. Konrad Wójcicki

3. Paweł Sas

4. Piotr Lisiczyński

5. Kamil Mróz

6. Michał Zalewski

7. Przemysław Kasztelan

8. Jakub Smal

9. Marek Gruba

10. Maciej Warenica

11. Paweł Stepaniuk

12. Kacper Kazan

 

Skład Raiders Hrubieszów:

Nr.

Imię i Nazwisko

Bramki

1

GRZEGORZ SZCZEPANIAK

 

99

KRYSTIAN ŁAMEJKO

 

24

TOMASZ MAGDZIAK

1

69

PIOTR HRYCUNIAK

 

2

MARCIN NOWAKOWSKI

 

5

MICHAŁ JAGIEŁŁO

 

7

ŁUKASZ FULARA

 

81

ŁUKASZ CHABROS

 

8

PAWEŁ KUCY

2

6

PAWEŁ TUCKI

1

9

PAWEŁ JARMOLUK

 

17

JAROSŁAW MIGAS

 

20

JAROSŁAW JASINA

1

11

JACEK KĄDZIOŁKA

2

30

MATEUSZ WYSOCKI

1

3

KAMIL PILIPIEC

 

19

ADAM FRĄK

 

13

DARIUSZ MAGDZIAK

 

4

MARCIN POMARAŃSKI

 

15

MACIEJ MOCZARSKI

 

18

TOMASZ KOTKO

 

 

Zdjęcia z meczu:

https://www.facebook.com/pg/Raiders-Hrubiesz%C3%B3w-416474798428884/photos/?tab=album&album_id=1726228327453518

 

(źródło i fot. Raiders Hrubieszów)