Ruszyła Zamojska Amatorska Liga Orlika w Żdanowie

Po zimowej przerwie w Żdanowie rozpoczął się VIII sezon Zamojskiej Amatorskiej Ligi Orlika. Do udziału w rozgrywkach zgłosiło się dziesięć drużyn w tym dwie z Hrubieszowa – Raiders oraz debiutanci pod nazwą Eksperyment.

Organizatorem ligi jest STS Gryf Gmina Zamość. Patronat medialny objęły Kronika Tygodnia, Tygodnik Zamojski oraz Lubiehrubie.pl.

W ALO mają prawo uczestniczyć nieprofesjonalne drużyny, których zawodnicy nie są zrzeszeni w sezonie 2017/2018 w ZOZPN lub LZPN powyżej klasy A lub ukończyli 35 lat.

Rozgrywki ALO mają na celu popularyzację amatorskiego uprawiania piłki nożnej, integrację mieszkańców Zamościa i Gminy Zamość, promowanie zdrowego stylu życia, krzewienie kultury fizycznej, zdrowej rywalizacji i hartu ducha.

Mecze odbywają się wieczorową porą w każdy poniedziałek i czwartek tygodnia na kompleksie Moje Boisko Orlik przy Zespole Szkół w Żdanowie. Wpisowe do Ligi wynosi 380 zł. Liga rozgrywana jest systemem jednorundowym każdy z każdym, gdzie o kolejności w tabeli decyduje zdobyta ilość punktów następnie wynik bezpośredniego pojedynku między drużynami a gdy to nie rozstrzyga różnica między bramkami strzelonymi i straconymi a w ostateczności większa ilość strzelonych bramek. Czas gry 2×25 minut bez przerwy ze zmianą stron. Sędziują sędziowie ZOZPN. Rozgrywki VIII edycji potrwają do końca czerwca.

Pierwsza kolejka rozpoczęła się nieoczekiwaną porażką najbardziej utytułowanej drużyny ALO Prawników Inter-Baum Zamość z debiutującą w rozgrywkach ekipą STR Zamość (1:3). STR dobrze broniło dostępu do swojej bramki i nie bało się prowadzić gryz tak doświadczoną drużyną zdobywając bardzo cenne trzy punkty, o czym przekonają się w następnych kolejkach jak tylko Inter złapie wiatr w żagle.

Grad goli bo aż dwanaście padło w bardzo zaciętym meczu Rozpacz Kalinowice (6:6) z Echo Zawada. Mecz od początku był zdominowany przez zawodników Rozpaczy, która szybko objęła prowadzenie i przez większość czasu miała przewagę dwóch bramek nad rywalem. Końcowe minuty meczu zdecydowanie należały już do Echa, które popisało się dużą skutecznością najpierw zdobywając kontaktową bramkę z rzutu wolnego a chwilę później wyprowadzając kontrę na wagę wyrównania.

Nie miał szczęścia debiutujący w rozgrywkach drugi zespół – Eksperyment z Hrubieszowa. Drużyna powstała, krótko przed startem ligi i nie zdążyła się jeszcze dobrze zgrać. Inaugurowali sezon meczem z Wicemistrzem ALO Raiders Hrubieszów, który od kilku tygodni ogrywał się już w organizowanych różnych sparingach i zdążył złapać rytm meczowy. Wynik Eksperyment Hrubieszów (3:8) dla Raiders Hrubieszów.

Bolesne zderzenie odnieśli Mistrzowie Ligi HDJ-Serwiskom Zamość z Metanoją Lipsko. Przegrywając co prawda nie znacznie bo tylko (1:2) ale na pewno nie taki był plan na ten mecz. Obie ekipy przed sezonem każdej edycji zawsze są w gronie faworytów do końcowego zwycięstwa. Obie przeszły gruntowny remont i spodziewać się trzeba z ich strony w kolejnych spotkaniach widowiska na wysokim poziomie.

Pogromem zakończył się mecz Żołnierzy Niezłomnych z Kolejarzami LHS Zamość (1:7).

LHS zdecydowany faworyt wygrywa pewnie kontrolując mecz od początku do końca. Wygrywając tak wysoko Kolejarze obejmują fotel lidera po pierwszej kolejce.

Nieoczekiwane straty punktów faworytów w pierwszej kolejce potwierdzają tylko, że liga zapowiada się bardzo ciekawie i będzie dostarczać dożo emocji do jej zakończenia.