Seniorzy Unii rozpoczynają urlopy, uroczysta klubowa wigilia, zmiany w kadrze

Seniorzy Unii Hrubieszów rozpoczynają świąteczne urlopy. Zespół Dariusza Herbina po rozgrywkach ligowych trenował do 16 grudnia. Po treningu zawodnicy otrzymali stosowne rozpiski, w których mają opracowane indywidualne ćwiczenia. W tym dniu odbyła się również uroczysta klubowa wigilia, na którą przybył zaproszony pan Tomasz Zając, burmistrza Hrubieszowa.

Reklamy

 

Do zajęć nasza drużyna wraca bardzo szybko, bo już 2 stycznia 2017 r. Pierwsze zajęcia zaplanowane są na godz. 18:00 w hali HOSiR. Jeszcze w styczniu Unia Hrubieszów rozegra pierwszy sparing, kiedy to 21 stycznia w Lublinie zmierzy się ze Stalą Kraśnik. Po meczu kontrolnym 23 stycznia zawodnicy Unii udadzą się na obóz przygotowawczy w Nadrzeczu, który potrawa tydzień czasu.

Sytuacja Unii Hrubieszów w ligowej tabeli po rundzie jesiennej sprawiła, że prezesi klubu po konsultacji z trenerem Dariuszem Herbinem zdecydowali, że kadrę naszej drużyny należy wzmocnić, jednocześnie rozstając się z niektórymi zawodnikami. Nowi zawodnicy mają być w dosłownym znaczeniu wzmocnieniem, a nie uzupełnieniem kadry.

Kibice Unii muszą przygotować się na spore zmiany w drużynie. Dodatkowo na przeszkolenie wojskowe wyjeżdżają Piotr Fulara oraz Krzysztof Garbacz. Z usług tych dwóch zawodników trener będzie mógł skorzystać dopiero w spotkaniach ligowych.

Klub porozumiał się już z trzema zawodnikami i w przypadku dwóch pewne jest już to, że pojawią się na pierwszym treningu 2 stycznia. W przypadku trzeciego zawodnika, wszystko zależy od klubu, w którym obecnie gra.

Personaliów zawodników z oczywistych względów jeszcze nie podajemy. Na tym oczywiście nie koniec. Prezes klubu, sztab szkoleniowy pracują nad kolejnymi nowymi zawodnikami, docelowo ma być ich jeszcze pięciu.


józek