18 kwietnia 2024

Sezon halowy LA – 2011, cześć 2

Zakończył się sezon halowy w lekkiej atletyce – 2011. Poniżej przedstawiam tabele mężczyzn oraz rekordy Zamojszczyzny i powiatu hrubieszowskiego. Z Hrubieszowa rekordzistkami tzw. Zamojszczyzny są: Artur Kern, Piotr Kitliński, Michał Śliwiński i Józef Wąsiel.

i>Na zdjęciu – Piotr Kitliński w wieku juniorskim, od 20 lat jest halowym rekordzistą Zamojszczyzny w biegu na 1000 m.

Tabele halowe LA Zamojszczyzny – 2011

Objaśnienie:
RZ – rekordy zamojszczyzny
RP – rekordy powiatu hrubieszowskiego
Kolejno w tabeli – wynik, nazwisko, imię rok urodzenia, klub, data i miejsce zawodów

Mężczyźni

60 m

RZ – 6,92 Matuszak Robert Agros Zamość 2009
RP – 7,20 Naja Tomasz ZS 2 Hrubieszów 1986
RP – 7,20 Magdziak Tomasz ZS 1 Hrubieszów 2002

7,43 Kopeć Dominik 95 Agros Zamość 29.01 Spała
7,61 Strzelecki Maciej 94 Agros Zamość 27 01 Spała
7,68 Przytuła Przemysław 95 Agros Zamość 15 01 Mielec

200 m

RZ – 23,60 Kawka Oktawian Agros Zamość 2011
RP – 23,84 Śliwiński Michał ZS 2 Hrubieszów 1998
RZ, RP – 23,05 (pr) Śliwiński Michał ZS 2 Hrubieszów 1998

23,60 Kawka Oktawian 94 Agros Zamość 29 01 Spała
26,86 Szumski Bartłomiej 93 Unia Hrubieszów 16 01 Warszawa

300 m

RZ – 36,92 Smolarczyk Tomasz Agros Zamość 1998
RP – 37,04 Mazurek Mariusz ZS 1 Hrubieszów 1987
RP – 36,8 (pr) Janusz Kudyk ZS 1 Hrubieszów 1992

37,49 Woś Zbigniew 91 Agros Zamość 15 01 Warszawa
38,35 Borucki Łukasz 91 Agros Zamość 9.01 Warszawa
38,74 Gancarz Ernest 94 Agros Zamość 9.01 Warszawa
39,35 Przytuła Przemysław 95 Agros Zamość 29 01 Spała
39,59 Hałasa Paweł 94 Agros Zamość 15.01 Warszawa

600 m

RZ – 1:21,39 Bobrowski Przemysław Agros Zamość 2003
RP – 1:22,67 Kitliński Piotr ZS 2 Hrubieszów 1991

1:25,88 Gancarz Ernest 94 Agros Zamość 30 01 Spała
1:29,76 Zacharczuk Albin 93 Unia Hrubieszów 16 01 Warszawa
1:34,60 Mielniczuk Jakub 95 Unia Hrubieszów 16 01 Warszawa
1:40,30 Ćmiel Jacek 94 Agros Zamość 9.01 Warszawa
2:21,89 Maj Piotr 96 Agros Zamość 15 01 Mielec

800 m

RZ – 1:48,02 Borysiuk Aleksander Agros Zamość 2011
RP – 1:56,36 Kamień Mirosław Unia Hrubieszów 1995

1:48,02 Borysiuk Aleksander 85 Agros Zamość 12 02 Spała
1:48,27 Osmołowicz Aleksander 85 Agros Zamość 12 02 Spała
1:53,3 Nagórek Marcin 80 Agros Zamość 20 02 Spała
1:56,3 Woś Zbigniew 91 Agros Zamość 20 02 Spała

1000 m

RZ, RP – 2:28,71 Kitliński Piotr Unia/ZS 2 Hrubieszów 1991

2:38,41 Borucki Łukasz 91 Agros Zamość 16 01 Warszawa
2:41,71 Gancarz Ernest 94 Agros Zamość 16 01 Warszawa
2:47,09 Buczek Sylwester 93 Agros Zamość 9.01 Warszawa
2:47,18 Wójtowicz Michał 93 Agros Zamość 16 01 Warszawa
2:51,97 Rybiński Damian 94 Agros Zamość 16 01 Warszawa
2:54,72 Czarnecki Patryk 94 Agros Zamość 16 01 Warszawa
2:56,76 Strzelecki Maciej 94 Agros Zamość 28 01 Spała

1500 m

RZ – 3:41,92 Borysiuk Aleksander Agros Zamość 2011
RP – 3:55,88 Kamień Mirosław Unia Hrubieszów 1995

3:41,92 Borysiuk Aleksander 85 Agros Zamość 6 02 Spała
4:23,32 Zacharczuk Albin 93 Unia Hrubieszów 28 01 Spała

2000 m

RZ, RP – 5:32,71 Kern Artur Unia Hrubieszów 2007

5:51,48 Buczek Sylwester 93 Agros Zamość 16 01 Warszawa

3000 m

RZ, RP – 8:06,69 Kern Artur Unia Hrubieszów 2006

8:43,80 Szostak Paweł 93 Unia Hrubieszów 29 01 Spała
8:47,79 Nagórek Marcin 80 Agros Zamość 20 02 Spała

60 m pł. (wys. pł. 91,4) – Jun. Młodsi

RZ – 8,87 Strzelecki Maciej 94 Agros Zamość 2011
RP – 9,06 Wróbel Radosław ZS 1 Hrubieszów 2006

8,87 Strzelecki Maciej 94 Agros Zamość 28 01 Spała

W dal

RZ – 7.55 Jędrzejewski Radosław Agros Zamość 2001
RP – 6.98 Paczała Eugeniusz Unia Hrubieszów 1979

6.94 Rajtak Szymon 93 Agros Zamość 28 01 Spała
6.22 Strzelecki Maciej 94 Agros Zamość 27 01 Spała

Wzwyż

RZ – 2.15 Kiecana Szymon 89 Agros Zamość 2011
RP – 2.09 Jakubiak Janusz Unia Hrubieszów 1983

2.15 Kiecana Szymon 89 Agros Zamość 5 02 Łódź
1.80 Jarosław Kapkin 94 ZS-4 Hrubieszów 24 02 Hrubieszów
1.60 Eryk Kościowski 97 G-2 Hrubieszów
1.58 Strzelecki Maciej 94 Agros Zamość 27 01 Spała
1.53 Maciek Smal ZS-1 Hrub.
1.50 Paweł Cygan ZS-4 Hrub.
1.50 Kamil Sakal ZS-1 Hrub.
1.50 Bartłomiej Kozik G-Dołhobyczów
1.50 Krzysztof Naja G-2 Hrubieszów
1.50 Adrian Gnaciuk G-Werbkowice
1.40 Szymon Abramczuk G-Werbkowice
1.35 Kamil Buczek G-Dołhobyczów
1.35 Jakub Fal SP-Dołhobyczów
1.35 Kacper Koniec SP-2 Hrubieszów

Tyczka

RZ – 2.60 Strzelecki Maciej Agros Zamość 2011
RP – Nikt nie startował

2.60 Strzelecki Maciej 94 Agros Zamość 28 01 Spała

Kula 5 kg (Jun. mł. i weterani)

RZ – 19.58 Partyka Konrad Agros Zamość 2007
RP – 13.70 Wąsiel Marek ZS 1 Hrubieszów 1999

11.82 Wąsiel Józef 47 Mircze 26 02 Spała
11.18 Strzelecki Maciej 94 Agros Zamość 27 01 Spała

Rzut ciężarkiem 9 kg – weterani

RZ, RP – 11.61 Wąsiel Józef Mircze 2011

11.61 Wąsiel Józef 47 Mircze 26 02 Spała

Rzut dyskiem 1 kg – weterani (na stadionie otwartym)

RZ, RP – 36.77 Wąsiel Józef Mircze 2011

36.77 Wąsiel Józef 47 Mircze 19.03 Gandawa (Belgia)

Chód 3 km

RZ – 18:11.25 Maj Piotr Agros Zamość 2011
RP – Nikt nie startował

18:11.25 Maj Piotr 96 Agros Zamość 15 01 Mielec

Siedmiobój – Jun. Mł.

RZ – 4.054 Strzelecki Maciej Agros Zamość 2011
RP – Nikt nie startował

4.054 Strzelecki Maciej 94 Agros Zamość 27/28 01 Spała
7.61 – 6.22 – 11.18 – 1.58 – 8.87 – 2.60 – 2:56.76

Konkurencje nietypowe rozgrywane w hali HOSiR

45 m

RP – 5,42 Pukaluk Arkadiusz ZS 1 Hrubieszów 2003

5,86 Aleksander Poterucha ZS-4
5,88 Daniel Wyżyn ZS-3
6,08 Damian Zuszman G-Werbkowice
6,09 Kamil Nowicki ZS-1
6,12 Kamil Sieńko ZS-1
6.29 Marcin Stepaniuk G-2 Hrubieszów
6,33 Patryk Antonowicz G-1 Hrubieszów
6,43 Adrian Kamiński ZS-4
6,62 Kamil Buczek G-Dołhobyczów
6,47 Mateusz Pędzik G-1 Hrubieszów
6,63 Dominik Skoczylas SP-3 Hrubieszów

ok. 500 m

RP – 1:11,53 Zosiuk Łukasz ZS 3 Hrubieszów 2004

1:27,12 Albin Zacharczuk ZS-3
1:28,44 Bartłomiej Skrzyński ZS-1
1:28,49 Jakub Mielniczuk G-2 Hrubieszów
1:31,32 Łukasz Bucior G-Dołhobyczów
1:31,61 Maciej Milewicz ZS-1
1:33,21 Mateusz Wójtowicz ZS-3
1:33,78 Grzegorz Bojerczak ZS-4
1:34,12 Marcin Kawaler ZS-1
1:34,66 Mirosław Gogół ZS-4
1:36,56 Piotr Klain G-1 Hrubieszów

45 m p. pł.

RP – 6,41 Kamieniarz Adam ZS 3 Hrubieszów 2005

6,82 Czyrka Piotr ZS-3 Hr
7,80 Damian Serafin G-Dołhobyczów
8,66 Stanisław Korkosz G-2 Hrubieszów
15:46 Bartek Kozik G-Dołhobyczów

Pchnięcie piłką lekarską 4 kg

RP – 16.50 Bełz Kamil ZS 1 Hrubieszów 2006

13.30 Krystian Fedorowicz ZS-1
13.20 Maciej Nowosad ZS-3
12.10 Piotr Grab ZS-3
12.00 Dawid Stankiewicz G-Werbkowice
10.70 Krzysztof Piotras G-Werbkowice
10.50 Paweł Hunia G-1 Hrubieszów
10.50 Daniel Surma ZS-4
10.40 Łukasz Jarmał ZS-1
9.50 Paweł Pirogowicz G-2 Hrubieszów
9.50 Tomasz Chawera G-Dołhobyczów

Pchnięcie piłką lekarska 3 kg (SP)

RP – 10.35 Panasiewicz Łukasz SP 2 Hrubieszów 2003

10.20 Szymon Dec SP-Werbkowice
9.30 Tomasz Wronowski SP-Dołhobyczów
8.00 Damian Jóźwiak SP-3 Hrubieszów
7.20 Jakub Diabin SP-2 Hrubieszów
6.40 Tomasz Smoła SP-2 Hrubieszów

Sztafeta 4x ok. 100 m

RP – 52,47 ZS 3 Hrubieszów 2004
Ł. Zosiuk 85, M.Krawczyński, S.Lebiedowicz,K.Marciniuk

1:01,32 ZS-1
(Kamil Sieńko, Paweł Prystupa, Kamil Nowicki, Bartłomiej Skrzyński)

1:02,29 ZS-3
(Mateusz Wójtowicz, Bartłomiej Janicki, Daniel Wyżyn, Albin Zacharczuk)

1:02,71 G-Dołhobyczów
(Bartłomiej Kosik, Łukasz Bucior, Damian Serafin, Kamil Buczek)

1:03,34 ZS-4
(Aleksander Poterucha, Damian Koza, Adrian Kamiński, Paweł Wiater)

1:03,44 G-2 Hrubieszów
(Jakub Mielniczuk, Eryk Kościowski, Szymon Szady, Marcin Stepaniuk)

1:04,91 G-1 Hrubieszów
(Mateusz Pędzik, Patryk Antonowicz, Mateusz Klain, Marcin czajka)

1:05,45 G-Werbkowice
(Kamil Kliszcz, Damian Zuszman, Łukasz Jaron, Szymon Staszewski)

1:10,50 SP-Dołhobyczów
(Jakub Fal, Marcin Bielecki, Tomasz Kobel, Bartek Matka)

1:11,81 SP-3 Hrubieszów
(Konrad Łukiewicz, Dominik Skoczylas, Wojciech Horębała, Oktawian Czerniak)

1:13,36 SP-2 Hrubieszów
(Przemysław Koszel, Dawid Łoza, Konrad Kościowski, Konrad Gieleta)

Osiągnięcia – 2011 – Hala

Mistrzostwa Polski Juniorów 27/30 01 Spała

Brązowy medal – 3000 m – 8:43,80 Szostak Paweł Unia Hrubieszów
4. w dal – 6.94 Rajtak Szymon Agros Zamość
26. 1500 m – 4:23,32 Zacharczuk Albin Unia Hrubieszów

Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych 27/30 01 Spała

5. 7-bój – 4.054 Strzelecki Maciej Agros Zamość
6. 600 m – 1:25,88 Gancarz Ernest Agros Zamość

Mistrzostwa Polski Seniorów 19/20.02 Spała

Brąz – 800 m – 1:53,3 Nagórek Marcin Agros Zamość
5. 800 m – 1:56,3 Woś Zbigniew Agros Zamość
6. wzwyż – 2.08 Kiecana Szymon Agros Zamość
Srebro – ch. 5000m – 19:49,85 Fedaczyński Rafał AZS AWF Katowice

Mistrzostwa Polski Weteranów 26 02 Spała

5. rzut ciężarkiem – 11.61 Wąsiel Józef Mircze/Unia Hrubieszów
6. kula 5 kg – 11.82 Wąsiel Józef Mircze/Unia Hrubieszów

Mistrzostwa Europy Weteranów 19.03.Gandawa (Belgia)

13. kula 5kg – 11.69 Wąsiel Józef Mircze/Unia Hrubieszów
20. dysk 1kg – 36.77 Wąsiel Józef Mircze/Unia Hrubieszów

***

Opracował – Marek Ambroży Kitliński (mak)