24 kwietnia 2024

Siódmy medal Rafała Fedaczyńskiego!

W dniu 22 czerwca 2019 r., w Mielcu, podczas Mistrzostw Polski w chodzie na 20 kilometrów, srebrny medal zdobył wychowanek Unii Hrubieszów, a obecnie zawodnik AZS UMCS Lublin – Rafał Fedaczyński. Na dystansie 5 km, w ramach przygotowań do Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych, wystartowały również chodziarki z hrubieszowskiego klubu – Tarnowska i Kania.

Ze strony PZLA:

Podczas sobotnich PZLA Mistrzostwa Polski w chodzie na 20 kilometrów rozegranych w Mielcu złote medale zdobyli Artur Brzozowski (AZS-AWF Katowice), po raz trzeci z rzędu, oraz Katarzyna Zdziebło (LKS Stal Miele…

(…) Walka mężczyzn rozpoczęła się od ataku Jakuba Jelonka i Leboganga Shange’a (RSA), jednak zawodnik z Katowic dość szybko został ukarany trzema czerwonymi kartkami i „skazany” na dwuminutową przerwę w strefie kar. Do prowadzącego Shange’a dołączył Rafał Augustyn, po ataku na dwunastym kilometrze liderem został Artur Brzozowski, który ostatecznie zwyciężył w czasie 1:24:20, trzy kilometry przed metą na drugie miejsce wysforował się Rafał Fedaczyński (1:25:03), brązowy medal przypadł Augustynowi (1:25:16). W MP na dystansie 20 km: Brzozowski zdobył tytuł mistrzowski po raz czwarty (2013, 2017-2019), dla Fedaczyńskiego było to czwarte srebro, Augustyn z dziewięcioma medalami ustępuje tylko Robertowi Korzeniowskiemu (16 krążków). Gospodarze, z klubu LKS Stal Mielec, zdobyli komplet trzech medali.

Rafał Fedaczyński

Moje kolejne srebro w tym roku jest bardzo dobrym prognostykiem na przyszłość. Pogoda na trasie nas nie rozpieszczała. Woda z lodem i odpowiednio dobrany izotonik to podstawa. Czas nie jest imponujący, ale medal już tak. Chciałem wygrać te zawody, jednak Artur nie dał się dojechać na ostatnich kilometrach. Teraz czas na regenerację i kolejne zawody. Moim priorytetem jest start na przyszłorocznych Igrzyskach Olimpijskich, a byłyby to już czwarte.

Trener Mirosław Kamień

– 22 czerwca 2019 r. w Mielcu, podczas Mistrzostw Polski w chodzie na 20 km, rozegrano również konkurencję towarzyszącą na dystansie 5 km, w której wystartowały dwie zawodniczki naszego klubu: Karolina Tarnowska i Martyna Kania. Dla obu był to debiut w zawodach odbywających się na ulicy. Mimo, iż nie było życiówek to jednak ich start był dobrą nauką, zdobywaniem doświadczenia na przyszłe lata i oderwaniem się od ciężkich treningów. Dla obu dziewcząt najważniejsza impreza sezonu odbędzie się już za dwa i pół tygodnia (10-12 lipca) w Poznaniu, podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, czyli Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych U18.