18 października 2024

Starty lekkoatletów Unii

HrubieszówBiała Podlaska – Słubice

Sezon lekkoatletyczny rozpoczął się na dobre i lekkoatleci Unii Hrubieszów mają już za sobą kilka ważnych startów. W dniach 6 – 7 czerwca na stadionie AWF w Białej Podlaskiej odbyły się Eliminacje Regionalne do XV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży gdzie zawodnicy walczyli o przepustki na Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych. 13 – 14 czerwca w Słubicach odbyły się Mistrzostwa Polski Zrzeszenia LZS.

Wspaniale spisali się nasi zawodnicy w Białej Podlaskiej, zdobywając dwa medale.

Bardzo udany start zaliczyła Hojda Maja, która w biegu na 1500 m z wynikiem 4:57.29 uplasowała się na pierwszym miejscu, tuż za nią na drugiej pozycji przybiegła Ulanicka Marianna – 5:11.16. Równie dobrze wypadła Doroszczuk Magda, dla której był to pierwszy start po długiej kontuzji, z rekordem życiowym 5.56 cm uplasowała się na 3 miejscu w skoku w dal.

W biegu na 400m wystąpiły nasze dwie zawodniczki, bardziej doświadczona Teterycz Aneta wynikiem 57.71 ustanowiła rekord życiowy i jest to zarówno nowy rekord Powiatu. Wynik ten daje jej przepustkę na Mistrzostwa Polski Juniorów. Wysokie piąte miejsce z wynikiem 63.25 wywalczyła debiutująca na tym dystansie Kasprowicz Karolina.

***

13 – 14 czerwca br. w Słubicach odbyły się Mistrzostwa Polski Zrzeszenia LZS. Zawodnicy Unii zdobyli w nich również dwa medale.

Teterycz Aneta w biegu na 400 m z wynikiem 58.88 wywalczyła brązowy medal, na tej samej pozycji w biegu na 1500 m z rekordem życiowym 4:50.71 uplasowała się Hojda Maja. Nieco poniżej swoich możliwości wypadła Doroszczuk Magdalena, która skacząc 5.12 cm wywalczyła 7 lokatę.

Najbliższy start naszych zawodników to Miting Kwalifikacyjny do OOM który odbędzie się 21 czerwca br. w Zamościu.