Studentka AZ Mistrzynią Polski AZS

Klaudia Luterek, studentka Akademii Zamojskiej została Mistrzynią Polski AZS w podnoszeniu ciężarów.

Tytuł mistrzowski i złoty medal wywalczyła w kategorii 55 kg. Klaudia w dwuboju uzyskała wynik 156 kg (rwanie – 72 kg, podrzut – 84 kg). Ponadto zajęła 4. miejsce w klasyfikacji Sinclaira.

W zawodach startował także student AZ, Kacper Magielnicki, który zajął 4. miejsce w kat. 73 kg uzyskując w dwuboju rezultat 246 kg (rwanie 116 kg, podrzut – 130 kg).

Klaudia i Kacper studiują na kierunku bezpieczeństwo narodowe w Akademii Zamojskiej. Ich trenerem jest Andrzej Gaweł.

Mistrzostwa Polski AZS w podnoszeniu ciężarów odbyły się w dniach 17-18 czerwca w Białej Podlaskiej.