Sukcesy uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej z Hrubieszowa w X Ogólnopolskich Letnich Igrzyskach Olimpiad Specjalnych

W dniach 23 – 26.08.2014r. w Bydgoszczy odbyły się X Ogólnopolskie Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych pod honorowym patronatem Pierwszej Damy RP Anny Komorowskiej.

Reklamy

W dniach 23 – 26.08.2014r. w Bydgoszczy odbyły się X Ogólnopolskie Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych pod honorowym patronatem Pierwszej Damy RP Anny Komorowskiej. W składzie reprezentacji województwa lubelskiego znaleźli miejsce znakomici sportowcy z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Hrubieszowie przy Polskim Stowarzyszeniu na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Hrubieszowie, którzy od lat trenują w klubie Olimpiad Specjalnych „Kusy” przy WTZ Hrubieszów – Beata Oliwiak, Mariusz Kudrel, Łukasz Kwarciński oraz Mirosław Fijałek (WTZ Oszczów klub „Bratek”) – tenis stołowy, Sławomir Filipowicz – trójbój siłowy, Bogusław Cisło – lekkoatletyka, trenerzy – Agnieszka Bronicka i Leszek Tarnawski.

Zawodnicy stawali do rywalizacji na szeregu wspaniałych bydgoskich obiektach sportowych, gdzie swoją ciężką pracę, treningi i wyrzeczenia przekładali na różnokolorowe medale, tym samym przypieczętowali swoje zasłużone miejsce w tej reprezentacji.


MEDALE W TENISIE STOŁOWY:

Złoto:
Beata Oliwiak – gra pojedyncza
Beata Oliwiak / Łukasz Kwarciński – gra deblowa mieszana
Mirosław Fijałek – gra pojedyncza
Mirosław Fijałek / Mariusz Kudrel – gra deblowa

Srebro:
Łukasz Kwarciński – gra pojedyncza
Mariusz Kudrel – gra pojedyncza


MEDALE W TRÓJBOJU SIŁOWYM:

Srebro:
Sławomir Filipowicz – przysiady

Brąz:
Sławomir Filipowicz – martwy ciąg


MEDALE W LEKKOATLETYCE:

Brąz:
Bogusław Cisło skok w dal, bieg – 800 m


Zawodnicy z większości dyscyplin będą kwalifikowani na XIV Światowe Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych w Los Angeles 2015, tak wiec istnieje duże prawdopodobieństwo, że ktoś z naszych medalistów będzie reprezentował Polskę na tej światowej imprezie. Losowanie już 31.08.2014 – TRZYMAMY KCIUKI!!!