22 czerwca 2024

Świąteczne wywiady z wychowankami i zawodnikami UNII

Hrubieszów Przedstawiamy wywiady, jakie z Agnieszką Łatka, Mateuszem Wysockim, Adamem Onkiewiczem i Tomaszem Kiełbowiczem tuż przed Świętami Bożego Narodzenia przeprowadził Krzysztof Jóźwik.

Reklamy

***

„Sam talent to nie wszystko. Potrzebna jest do tego ogromna praca i wiara w to, że marzenia o grze w piłkę się spełniają” – wywiad z Tomaszem Kiełbowiczem.

Reklamy

Ponad 350 spotkań rozegranych w piłkarskiej ekstraklasie. W kolekcji trzy tytuły Mistrza Polski z drużynami Polonii i Legii Warszawa. Tomasz Kiełbowicz – jeden z najwybitniejszych wychowanków Unii Hrubieszów. W rozmowie z nami opowiada o swojej dotychczasowej karierze sportowej oraz o planach na przyszłość. Wierzy w to, że to właśnie Legia Warszawa w sezonie 2009/2010 będzie najlepszą drużyną w lidze.

Krzysztof Jóźwik: Gratuluję córeczki!!! Jak się czuje świeżo upieczony tata?

Reklamy

Tomasz Kiełbowicz: Dziękuję. Czuję się bardzo dobrze. Piękniejszego prezentu na gwiazdkę nie mogłem sobie wymarzyć.

– Radość z nowonarodzonej córeczki szybko została okazana na boisku, kiedy to Legia pokonała 1:0 Arkę Gdynia. Razem z kolegami wykonałeś charakterystyczną kołyskę.

– Jest to bardzo fajny zwyczaj na ligowych boiskach. Cieszę się tym bardziej, że kołyska była po bramce, która dała nam zwycięstwo.

więcej »

***

Wywiad z Mateuszem Wysockim

Zapowiada się na ciekawego zawodnika. W Zamojskiej Klasie Okręgowej radzi sobie bardzo dobrze zaliczając coraz to lepsze występy, dzięki temu został przez portal www.uniahrubieszow.pl uznany za najlepszego młodzieżowca w rundzie jesiennej. Środkowy obrońca, ale z powodzeniem może grać na każdej innej pozycji, obdarzony nienaganną techniką i dobrym przeglądem pola. Nie boi się rywalizacji, dlatego też wywalczonego miejsca w pierwszym składzie nie ma zamiaru nikomu oddawać.

Krzysztof Jóźwik: Czy wyróżnienie w postaci najlepszego młodzieżowca w rundzie jesiennej w Zamojskiej Klasie Okręgowej przez redakcję portalu www.uniahrubieszow.pl było dla Ciebie zaskoczeniem?

Mateusz Wysocki: Jeszcze jakim! To wszystko zawdzięczam kolegom z drużyny, którzy mnie zawsze wspierali i oczywiście trenerowi, bo potrafi mi dobrze doradzić. Wyróżnienie traktuję jako dodatkową motywację do dalszej pracy na treningach.

– Jak ocenisz rundę jesienną w swoim wykonaniu? Jak na środkowego obrońcę dwie strzelone bramki plus jedna asysta to wynik całkiem przyzwoity.

– Myślę, że runda jesienna była dobra w moim wykonaniu, w każdy mecz wkładałem całe swoje serce, ale uważam też, że przede mną jeszcze dużo nauki.

więcej »

***

Wywiad z Adamem Onkiewiczem

Zawsze słynął z waleczności na boisku. Dla wielu kibiców w Hrubieszowie był i zapewne jest wzorowym przykładem tego, jak z wielkim sercem i zaangażowaniem należy podchodzić do spotkań ligowych. Wychowanek Unii Hrubieszów Adam Onkiewiecz dziś reprezentant IV ligowej Łady Biłgoraj. Na rozmowę zgodził się bardzo chętnie opowiadając o swojej przygodzie z piłką oraz przywiązaniu do klubowych barw.

Krzysztof Jóźwik: Jak się czujesz grając w Ładzie Biłgoraj? Nie tęsknisz za ponownymi występami w barwach Unii Hrubieszów?

Adam Onkiewicz: Czuje się bardzo dobrze, a gra dla Łady oraz jej kibiców sprawia mi wielką radość. Ale na pewno gdzieś tam trochę tęsknie za macierzystym klubem.

– Jak oceniasz mijającą rundę w wykonaniu Łady Biłgoraj?

– Uważam, że była dobra, lecz pozostawiła pewien niedosyt. Kilka spotkań można było wygrać.

– A rundę jesienną w swoim wykonaniu?

– Myślę, że była przyzwoita.

więcej »

***

„Chcę poprzez sport jak najdłużej spełniać swoje marzenia gdyż czerpie z tego niesamowitą radość i przyjemność” – zapraszamy do przeczytania świątecznego wywiadu z czołową zawodniczą sekcji lekkoatletycznej – Agnieszką Łatką

Codziennie widują ją na stadionie ciężko trenującą. Czy deszcz, czy śnieg dla niej zawsze najważniejszy jest dobrze przepracowany trening. Agnieszka Łatka, złota i srebrna medalistka Mistrzostw Polski w chodzie sportowym. W rozmowie z nami opowiada o swoje pasji do sportu oraz najbliższych planach na przyszły rok.

Krzysztof Jóźwik: Sport w moim życiu odgrywa rolę … proszę dokończyć.

Agnieszka Łatka: Jedną z największych ról, pod którą dopasowuje praktycznie całe swoje życie i jej sie poświęcam.

– Pamiętasz, kiedy zaczęłaś przygodę ze lekkoatletyką?

– Przygodę z lekkoatletyką zaczęłam w szkole podstawowej, ale pierwszą dyscypliną, w której startowałam był skok wzwyż. Później zdecydowałam sie na biegi, były to biegi raczej krótkie. Pierwsze straty na zawodach zaliczałam na czwartkach lekkoatletycznych. Po przejściu etapu rozgrywanego w Hrubieszowie dostałam sie do finału ogólnopolskiego, po czym do treningów namówiła mnie moja nauczycielka WF-u pani Anna Sobczak i zaczęłam trenować w 6 klasie. Wtedy trenowałam tylko raz w tygodniu, ale z czasem bardzo to polubiłam i moje treningi stały sie coraz częstsze.

więcej »

***

Rozmowy przeprowadził Krzysztof Jóźwik

_________________________________________________

Hrubieszow LubieHrubie 2009