Szachiści z Mircza w Międzynarodowym Turnieju w Rachaniach

Rewelacyjnie zagrała nasza gimnazjalistka Oliwia Łoś w Międzynarodowym Turnieju Szachowym w Rachaniach 17 lutego 2018 roku.

Reklamy

 

Oliwia wygrała pięciokrotnie w 9 partiach w kategorii OPEN i zajęła 3 miejsce w rocznikach 2004 – 2002. Znalazła się przed Olą Gromek posiadającą II kategorię szachową 1600 pkt., zdobywczynię 4 lokaty w silnie obsadzonym (36 rodzin) Turnieju Rodzinnym – 24 lutego w SP 2 Tomaszów Lubelski.

Dobrze też zagrał Mateusz Łoś zdobywając 5 pkt. w 9 partiach w kategorii młodzików, zajmując 6 lokatę wśród 17 chłopców i 9 lokatę wśród 29 młodzików.

Szczegóły na stronach: www.chessarbiter.com.pl/turnieje i zdjęcia na stronie GOK Rachanie w dziale sport oraz na Tomaszowskim Portalu Informacyjnym.

 

***

 

Dziwi mnie postawa władz samorządowych Miasta i Powiatu. Szachy wymagają wsparcia samorządów, szczególnie w sytuacji braku instruktorów szachowych i szkolnych instruktorów szachowych. W klasach pierwszych musimy rozpocząć naukę gry w szachy, w ramach nauczania matematyki. Nie przygotowaliśmy nauczycieli nauczania początkowego do prowadzenia tych zajęć. Trzeba to nadrabiać.

Proponuję wsparcie. Namiastka szachów występuje już w trzech gminach: Dołhobyczów, Hrubieszów, Mircze. Zapraszamy kolejne gminy i szkoły do rywalizacji sportowej w tej dyscyplinie. Szachy zasługują na wsparcie i zainteresowanie nie tylko rodziców.

 

Sędzia i Instruktor Szachowy

Mieczysław Pszeniczka