26 maja 2024

Tabele najlepszych lekkoatletów Zamojszczyzny – 2010

Hrubieszów

Tygodnik Zamojski zakończył publikację tabel najlepszych lekkoatletek i cześciowo lekkoatletów obejmujących teren dawnego województwa zamojskiego za sezon letni 2010. Lubiehrubie przedstawiało tabele i rekordy Zamojszczyzny kobiet, więc poniżej mężczyźni.

i>Na zdjęciu – Eugeniusz Paczała, obecnie przewodniczący Rady Miasta Hrubieszowa, jest rekordzistą Zamojszczyzny w skoku w dal z wynikiem 7.69 m od 1980 r. Ale w zasadzie tym rekordzistą, to jest od 1971 r. kiedy uzyskał w wieku juniorskim odległość 7.07 m.

Tabele najlepszych lekkoatletów w sezonie letnim 2010 na terenie Zamojszczyzny

Mężczyźni

100 m. – PE

RZ – 10,55 Matuszak Robert Agros Zamość 2009 r.

11,40 Kawka Oktawian ZS 1 Tomaszów

11,41 Nowicki Kamil Unia Hrubieszów

11,43 Mazurek Piotr RCEZ Biłgoraj

11,47 Rajtak Szymon Agros Zamość

11,65 Mazur Łukasz RCEZ Biłgoraj

11,66 Przytuła Przemysław Agros Zamość

11,81 Ondra Karol Agros Zamość

11,81 Komendacki Bartek Agros Zamość

11,83 Kopeć Dominik Agros Zamość

11,84 Greszta Mateusz G. 6 Zamość

200 m – PE

RZ – 21,58 Sądej Mirosław Agros Zamość 2001 r.

21.81 Jaros Andrzej Agros Zamość

23,21 Kawka Oktawian Agros Zamość

23,63 Rajtak Szymon Agros Zamość

23,69 Raczyński Mikołaj Unia Hrubieszów

23,90 Borucki Łukasz Agros Zamość

23,96 Kopeć Dominik Agros Zamość

24,12 Waga Bartłomiej Agros Zamość

24,36 Sikora Jakub Agros Zamość

24,57 Grzyb Bartłomiej Agros Zamość

24,59 Danaj Łukasz Znicz Biłgoraj

300 m – PE

RZ – 33,84 Jaros Andrzej Agros Zamość 2009 r.

37,20 Komendacki Bartosz Agros Zamość

37,42 Raczyński Mikołaj Unia Hrubieszów

37,88 Gancarz Ernest G. Łaszczówka

38,50 Grzywna Paweł G. 1 Tomaszów

38,58 Chachler Albert G. 3 Hrubieszów

39,02 Hałasa Paweł G. 2 Tomaszów

39,20 Mielniczuk Jakub Unia Hrubieszów

39,21 Sołoducha Damian G. Ulhówek

39,28 Szwaczkiewicz Mateusz G. Łabuńki

39,65 Przytuła Przemysław Agros Zamość

400 m – PE

RZ – 46,75 Jaros Andrzej Agros Zamość 2010 r.

46,75 Jaros Andrzej Agros Zamość

50,91 Woś Zbigniew Agros Zamość

51,66 Komendacki Bartosz Agros Zamość

51,92 Gancarz Ernest Agros Zamość

51,96 Raczyński Mikołaj Unia Hrubieszów

52,13 Borucki Łukasz Agros Zamość

52,48 Kawka Oktawian Agros Zamość

54,30 Miazga Damian ZSP 5 Zamość

54,42 Hałasa Paweł Agros Zamość

54,56 Sikora Kamil Tomasovia

600 m

RZ – 1:18,98 Bobrowski Przemysław Agros Zamość 2002 r.

1:21,92 Woś Zbigniew Agros Zamość

1:29,33 Kulik Grzegorz Agros Zamość

1:32,77 Hałasa Paweł Agros Zamość

1:34,62 Kuźniarz Łukasz Agros Zamość

1:35,23 Sikorski Mateusz Agros Zamość

1:39,38 Kolaja Paweł Agros Zamość

1:40,56 Zerebiec Dawid G. 6 Zamość

1:45,45 Smolek Rafał G. Komarów

1:45,88 Komornik Mateusz Agros Zamość

1:46,46 Siemczyk Daniel G. Gorajec

800 m.

RZ – 1:49,05 Sądej Marcin Agros Zamość 2005 r.

1:52,23 Woś Zbigniew Agros Zamość

1:52,62 Nagórek Marcin Agros Zamość

1:54,98 Stefaniec Mateusz Agros Zamość

1:56,72 Szewczyk Jan Agros Zamość

1:57,38 Nowogrodzki Dawid Agros Zamość

1:57,55 Borucki Łukasz Agros Zamość

1:59,28 Zacharczuk Albin Unia Hrubieszów

1:59,40 Trela Bartłomiej Agros Zamość

2:00,27 Nieścior Paweł Znicz Biłgoraj

2:00,72 Sikora Jarosław Tomasovia

1000 m.

RZ – 2:24,21 Nagórek Marcin Agros Zamość 2008 r.

2:32,18 Stefaniec Mateusz Agros Zamość

2:35,31 Małyszek Sebastian Agros Zamość

2:37,04 Buczak Rafał Agros Zamość

2:38,59 Kuśmierz Sylwester Tomaszów

2:38,81 Buczek Sylwester Agros Zamość

2:40,18 Zacharczuk Albin Unia Hrubieszów

2:40,29 Wójtowicz Michał Agros Zamość

2:40,74 Szostak Paweł Unia Hrubieszów

2:40,81 Sikora Jarosław G. 1 Tomaszów

2:40,82 Kulik Grzegorz Agros Zamość

1500 m

RZ – 3:45,32 Bobrowski Przemysław Agros Zamość 2003 r.

3:50,74 Stefaniec Mateusz Agros Zamość

3:50,98 Nagórek Marcin Agros Zamość

3:57,47 Nowogrodzki Dawid Agros Zamość

4:02,74 Sikora Kamil Tomasovia

4:03,00 Woś Sebastian Agros Zamość

4:03,06 Szewczyk Jan Agros Zamość

4:03,43 Szostak Paweł Unia Hrubieszów

4:03,54 Małyszek Zbigniew Agros Zamość

4:04,31 Stec Jaroław Znicz Biłgoraj

4:05,93 Buczak Rafał Agros Zamość

2000 m

RZ – 5:28,41 Kamień Mirosław Unia Hrubieszów 1993 r.

6:00,57 Woszczek Piotr G. Ulhówek

6:06,51 Knap Szczepan Agros Zamość

6:06,90 Momot Patryk G. Łabuńki

6:09,03 Ćmiel Jacek G. 1 Tomaszów

6:24,26 Rybiński Damian G. Ulhówek

6:28,84 Nalepka Piotr G. Zawada

6:36,44 Kolbuch Paweł G. 2 Biłgoraj

6:38,88 Wójtowicz Mateusz G. 3 Hrubieszów

6:46,06 Gruszczyński Mateusz G. Horodło

6:47,76 Bartosz Paweł Agros Zamość

3000 m.

RZ – 8:07,87 Nagórek Marcin Agros Zamość 2009 r.

8:18,99 Nagórek Marcin Agros Zamość

8:23,71 Nowogrodzki Dawid Agros Zamość

8:24,02 Stefaniec Mateusz Agros Zamość

8:33,84 Dybaś Piotr Agros Zamość

8:43,12 Małyszek Sebastian Agros Zamość

8:46,78 Sikora Kamil Tomasovia

8:53,90 Szewczyk Jan Agros Zamość

8:55,20 Szostak Paweł Unia Hrubieszów

8:56,49 Gacman Piotr Znicz Biłgoraj

9:02,78 Buczek Sylwester Agros Zamość

5000 m.

RZ – 14:11,09 Kern Artur Unia Hrubieszów 2006 r.

14:38,32 Nowogrodzki Dawid Agros Zamość

15:09,19 Buczak Tomasz Agros Zamość

15:25,88 Dybaś Piotr Agros Zamość

15:26,30 Małyszek Sebastian Agros Zamość

15:34,35 Szewczyk Jan Agros Zamość

16:27,01 Buczak Rafał Agros Zamość

10 000 m

RZ – 29:52,31 Marzec Stanisław Unia Hrubieszów 1995 r.

30:25,31 Nowogrodzki Dawid Agros Zamość

31:51,15 Małyszek Sebastian Agros Zamość

31:56,76 Buczak Tomasz Agros Zamość

2000 m z przeszkodami

RZ – 5:53,32 Stec Jarosław Znicz Biłgoraj 2009 r.

6:03,53 Szewczyk Jan Agros Zamość

6:11,34 Buczak Tomasz Agros Zamość

6:11,86 Nieścior Paweł Znicz Biłgoraj

6:14,85 Gacman Piotr Znicz Biłgoraj

6:18,72 Buczak Rafał Agros Zamość

3000 m z przeszkodami

RZ – 8:57,16 Dybaś Piotr Agros Zamość 2009 r.

9:08,89 Stec Jarosław Znicz Biłgoraj

9:13,61 Dybaś Piotr Agros Zamość

9:33,26 Szewczyk Jan Agros Zamość

9:38,11 Nowogrodzki Dawid Agros Zamość

9:54,17 Gacman Piotr Znicz Biłgoraj

9:56,55 Buczak Tomasz Agros Zamość

10:07,85 Buczak Rafał Agros Zamość

W dal

RZ – 7.69 Paczała Eugeniusz Unia Hrubieszów 1980 r.

7.13 Bulak Orest Agros Zamość

7.01 Rajtak Szymon Agros Zamość

6.25 Wyżyn Daniel G. 3 Hrubieszów

6.08 Kobel Wojciech G. Hedwiżyn

5.94 Małyszek Adam RCEZ Biłgoraj

5.93 Kazimierski Dawid Agros Zamość

5.87 Nawrocki Jacek RCEZ Biłgoraj

5.86 Skurzyński Kamil Agros Zamość

5.78 Greszta Mateusz G. 6 Zamość

5.69 Iwański Paweł G. Ulhówek

Trójskok

RZ – 16.17 Szuptarski Krzysztof Agros Zamość 2001 r.

14.69 Bulak Orest Agros Zamość

——

Wzwyż

Rz – 2.16 Kiecana Szymon Agros Zamość 2010 r.

2.16 Kiecana Szymon Agros Zamość

2.05 Grzyb Bartłomiej Agros Zamość

1.90 Kapkin Jarosław G. 2 Hrubieszów

1.80 Lejbt Jarosław G. Obsza

1.80 Mazurek Michał G. 5 Zamość

1.75 Komendacki Bartosz Agros Zamość

1.75 Fugiel Tomasz GKS Piątka Zamość

1.70 Wal Mateusz Agros Zamość

1.70 Trojanowski Eryk G. Łopiennik

1.60 Woźniak Rafał G. 2 Hrubieszów

Kula 7.256 kg

RZ – 17.88 Partyka Konrad Agros Zamość 2010 r.

17.88 Partyka Konrad Agros Zamość

17.28 Sivakow Dżmitry Agros Zamość (wypożyczony na ligę)

Kula 6 kg

RZ – 18.84 Partyka Konrad Agros Zamość 2009 r.

12.50 Fedorowicz Krystian ZS 1 Hrubieszów

12.25 Mazur Maricn Agros Zamość

11.39 Gumieniak Mariusz ULKS Krokus Zamość

11.16 Wanatowicz MateuszRCEZ Biłgoraj

10.88 Wąsiel Józef Unia Hrubieszów

10.80 Gwozda Michał III LO

10.58 Świderek Piotr ZS 1 Tomaszów Lub.

10.44 Mirosław Rafał ZS 2 Hrubieszów

9.80 Nowaczewski Kamil LO Horodło

9.70 Jaros Dominik ZS 1 Hrubieszów

Kula 5 kg

RZ – 20.21 Partyka Konrad Agros Zamość 2007 r.

16.42 Lewoszewski Krystian Agros Zamość

14.08 Bosiak Paweł Agros Zamość

13.84 Nowosad Maciej ZS 3 Hrubieszów

12.88 Bulak Krzysztof ZSBiO Biłgoraj

12.14 Wąsiel Józef Mircze

12.10 Brzoza Kamil ZS 2 Hrubieszów

12.00 Jach Rafał RCEZ Biłgoraj

11.47 Kowalski Radosław G. 2 Biłgoraj

11.41 Skorupski Damian ZS 2 Hrubieszów

11.40 Kowalczuk Paweł G. 2 Tomaszów

Oszczep 800 g.

RZ – 58.58 Michalczyk Marcin Unia Hrubieszów 2003 r.

43.56 Hamerski Piotr Agros Zamość

37.60 Mazur Marcin Agros Zamość

Oszczep 700 g. do lat 17

RZ – 52.14 Michalczyk Marcin Unia Hrubieszów 2000 r.

45.29 Fugiel Tomasz GKS Piątka Zamość

43.27 Wierzbicki Paweł Agros Zamość

39.34 Fusiarz Konrad Agros Zamość

36.19 Cypara Przemysław GKS Piątka Zamość

35.06 Kopiec Szymon ULKS Krokus Zamość

33.91 Puzio Mateusz Agros Zamość

33.26 Tyski Mateusz Tomasovia

30.12 Jarosz Bartek Agros Zamość

29.92 Naleśnik Marcin ULKS Krokus Zamość

18.28 Łuczka Przemysław Agros Zamość

Oszczep 600 g. – do lat 16.

RZ – 50.50 Fugiel Tomasz G. 5 Zamość 2010 r.

50.50 Fugiel Tomasz G. 5 Zamość

47.44 Plak Krzysztof G. 2 Tomaszów

46.47 Fusiarz Konrad Agros Zamość

43.90 Tchórzewski Jakub G. G. Frampol

42.99 Świergoń Adrian G. Zawada

41.56 Czapla Adrian G. 1 Tomaszów

40.50 Karpal Konrad G. Tarnogród

40.40 Dębiński Artur G. Dołhobyczów

39.08 Dec Dawid G. 2 Hrubieszów

38.79 Wawrzyńczyk Bartłomiej G. Zwierzyniec

Dysk 2 kg

RZ – 52.20 Malinowski Dawid Agros Zamość 2006 r.

60.47 Sivakow Dżmitry Agros Zamość (wypożyczony na ligę)

44.47 Partyka Konrad Agros Zamość

38.73 Wąsiel Józef Unia Hrubieszów

Dysk 1 kg

RZ – 48.44 Lewoszewski Krystian Agros Zamość 2009 r.

40.02 Wąsiel Józef Mircze

31.58 Karaś Eryk Agros Zamość

23.20 Jarosz Bartek Agros Zamość

18.54 Kwiatkowski Kamil Agros Zamość

Młot 7.256 kg

RZ – 76.07 Fajdek Paweł Agros Zamość 2010 r.

76.07 Fajdek Paweł Agros Zamość

Młot 6 kg do lat 19

RZ – 75.31 Fajdek Paweł Agros Zamość 2008 r.

31.90 Mazur Marcin Agros Zamość

Młot 5 kg do lat 17

RZ – 69.97 Fajdek Paweł Agros Zamość 2006 r.

29.63 Kwiatkowski Kamil Agros Zamość 11 09 Zamość

29.31 Klimkiewicz Marcin Agros Zamość 19 06 Zamość

28.50 Januś Damian Agros Zamość 11 09 Zamość

22.07 Bojar Karol Agros Zamość 21 08 Lublin

16.90 Malinowski Igor Agros Zamość 19 06 Zamość

Chód 5 km

RZ – 20:15 Cielica Sławomir Agros Zamość 1992 r.

21:02,69 Wiater Tomasz Agros Zamość

23:26 Brzozowski Artur Biłgoraj

27:32,86 Karpiuk Karol Agros Zamość

30:10,34 Maj Piotr Agros Zamość

Chód 10 km

RZ – 40:36 Fedaczyński Rafał Unia Hrubieszów 2006 r.

43:31 Wiater Tomasz Agros Zamość

44:30 Brzozowski Artur n. Biłgoraj

53:13,85 Karpiuk Karol Agros Zamość

Chód 20 km.

RZ – 1.22:23 Brzozowski Artur Znicz Biłgoraj 2009 r

1.28:21 Brzozowski Artur n. Biłgoraj

1.28:55 Wiater Tomasz Agros Zamość

Chód 50 km

RZ – 3:48:07 Fedaczyński Rafał Unia Hrubieszów 2007 r.

3.50:07 Brzozowski Artur Biłgoraj

4 x 100 m – PE

RZ – 42,43 Agros Zamość 2006 r.

/Radosław Podgajny, Paweł Krokera, Daniel Karwina, Paweł Dubas/

44,80 Agros Zamość – juniorzy młodsi

/Karol Ondra, Szymon Rajtak, Bartosz Komendacki, Oktawian Kawka/

45,51 ZS 1 Tomaszów Lub.

46,27 ZS 2 Tomaszów Lub.

47,15 ZS 3 Hrubieszów

47,20 G. 2 Tomaszów

47,39 G. 1 Tomaszów

47,93 RCEZ Biłgoraj

47,95 Agros Zamość – juniorzy

/Oktawian Kawka, Szymon Rajtak, Bartłomiej Waga, Bartłomiej Grzyb/

48,25 ZSP 5 Zamość

48,52 Agros Zamość

4 x 400 m

RZ – 3:15,16 Agros Zamość 2002 r.

/Sądej Marcin, Sądej Mirosław, Smolarczyk Tomasz, Bobrowski Przemysław/

3:24,43 Agros Zamość – seniorzy
/Łukasz Borucki, Marcin Pagórek, Zbigniew Woś, Andrzej Jaros/

3:28,63 Agros Zamość – juniorzy
/Mateusz Stafeaniec, Łukasz Borucki, Bartłomiej Waga, Zbigniew Woś/

3:32,09 Agros Zamość – juniorzy młodsi I zespół
/Oktawian Kawka, Ernest Gancarz, Michał Wojtowicz, Bartłomiej Komendacki/

3:35,26 Agros Zamość

3:43,99 ZS 2 Hrubieszów
/Andrzej Całka, Krzysztof Zamościński, Paweł Giergiel, Mikołaj Raczyński/

3:46,72 Unia Hrubieszów
/Mariusz Grzybek, Paweł Giergiel, Mikołaj Rzaczyński, Albin Sacharczuk/

3:46,91 Agros Zamość – juniorzy młodsi II zespół
/Grzegorz Kulik, Jacek Ćmiel, Sylwester Buczek, Paweł Hałasa/

Sztafeta szwedzka /100-200-300-400/

RZ – 2:08,65 ZS 2 Tomaszów Lub. 2010 r.

/brak danych/

2:08,65 ZS 2 Tomaszów Lub.

2:11,36 ZS 1 Tomaszów Lub.

2:11,40 G. 1 Tomaszów

2:15,19 ZS 2 Hrubieszów

2:17,25 G. 2 Tomaszów

2:19,44 ZSP 5 Zamość

2:20,27 ZS 3 Hrubieszów

2:33,0 SP Zwierzyniec

2:33,98 SP 9 Zamość

Biegi uliczne

5 km

RZ – 14:27 Kern Artur Unia Hrubieszów 2010

14:27 Kern Artur Unia Hrubieszów

15:25 Stec Jarosław Znicz Biłgoraj

20:33 Nowosad Kamil Hrubieszów

10 km

RZ – 29:41 Kern Artur 80 Unia Hrubieszów 2010

29:41 Kern Artur Unia Hrubieszów

32:32 Ćwik Hubert Agros Zamość

32:41 Szostak Paweł Unia Hrubieszów

33:05 Mielniczuk Adrian Unia Hrubieszów

35:59 Szady Tomasz Unia Hrubieszów

37:20 Zacharczuk Albin Unia Hrubieszów

37:50 Momot Patryk Agros Zamość

38:39 Lipski ŁukaszUnia Hrubieszów

39:31 Grzybek Mariusz Unia Hrubieszów

41:04 Kruk Marek SG Hrubieszów

15 km

RZ – 47:17 Jabłoński Artur Unia Hrubieszów 2005

1.02:59 Olszewski Zbigniew Roztocze Krasnobród

1.06:48 Pasieczny Jerzy Roztocze Krasnobród

1.07:42 Danielak Tomasz Krasnobród

1.08:04 Sawicki Paweł Zamość

1.10:39 Stępniak Janusz Zamość

1.27:29 Podlewski Krzysztof Hrubieszów

1.28:32 Turczyniak Marian Zawada

1.37:07 Olszewski Bolesław Krasnobród

20 km

RZ – 1.04:15 Ulidowski Andrzej Unia Hrubieszów 1995

1.23:51 Pasieczny Jerzy Roztocze Krasnobród

1.24:21 Olszewski Zbigniew Roztocze Krasnobród

1.27:37 Danielak Tomasz Krasnobród

1.38:11 Sawicki Paweł Zamość

1.38:44 Stępniak Janusz Zamość

1.52:06 Olszewski Bolesław Krasnobród

1.59:28 Podlewski Krzysztof Hrubieszów

2.02:35 Turczyniak Marian Zawada

Półmaraton

RZ – 1.06:16 Bobrowski Przemysław Agros Zamość 2007

1.08:27 Kern Artur Unia Hrubieszów

1.14:36 Nagórek Marcin Agros Zamość

1.15:58 Kuśmierz Sylwester Tomaszów Lub.

1.17:36 Ćwik Hubert Agros Zamość

1.18:00 Zdunek Michał Frampol

1.23:09 Krakowiak Łukasz Unia Hrubieszów

1.28:22 Zacharczuk Albin Unia Hrubieszów

1.34:43 Josse Tomasz Hrubieszów

1.36:33 Ostrykiewicz Henryk Tomaszów Lub.

1.39:42 Smolarczyk Tomasz Agros Zamość

30 km

RZ – 1.45:00 Kuzdra Dariusz OSiR Zamość 2008

2.10:50 Olszewski Zbigniew Roztocze Krasnobród

2.12:21 Danielak Tomasz Krasnobród

2.17:52 Pasieczny Jerzy Roztocze Krasnobród

2.27:55 Sawicki Paweł Zamość

2.30:06 Stępniak Janusz Zamość

2.56:58 Podlewski Krzysztof Hrubieszów

3.04:53 Turczyniak Marian Zawada

3.14:27 Olszewski Bolesław Krasnobród

35 km

RZ – 2.08:36 Kuzdra Dariusz OSiR Zamość 2008

2.37:04 Olszewski Zbigniew Roztocze Krasnobród

2.40:05 Pasieczny Jerzy Roztocze Krasnobród

2.42:15 Danielak Tomasz Krasnobród

3.02:44 Sawicki Paweł Zamość

3.02:44 Stępniak Janusz Zamość

3.14:39 Olszewski Bolesław Krasnobród

3.26:16 Podlewski Krzysztof Hrubieszów

4.04:28 Turczyniak Marian Zawada

Maraton

RZ – 2.19:32 Kuzdra Dariusz Agros Zamość 2006

2:21:53 Kern Artur Unia Hrubieszów

2.39:59 Nagórek Marcin Agros Zamość

2.51:11 Kuśmierz Sylwester Tomaszów Lub.

3.13:26 Josse Tomasz Hrubieszów

3:41,00 Jasiński Piotr 85 Dołhobyczów 10 10 Poznań

3.45:03 Janik Tomasz 70 Hrubieszów Warszawa

4.02:47 Wełnicki Waldemar Zamość

5.36:36 Banaszek Andrzej 68 Hrubieszów 10 10 Poznań

100 km Łączone (35+20+30+15)

RZ – 5.55:15 Kuzdra Dariusz OSiR Zamość 2008

7.15:14 Olszewski Zbigniew Roztocze Krasnobród

7.28:36 Pasieczny Jerzy Roztocze Krasnobród

7.29:55 Danielak Tomasz Krasnobród

8.16:54 Sawicki Paweł Zamość

8.22:13 Stępniak Janusz Zamość

9.50:11 Podlewski Krzysztof Hrubieszów

9.58:19 Olszewski Bolesław Krasnobród

10:40:28 Turczyniak Marian Zawada

Uwaga!
Wytłuszczonym drukiem rekordziści Zamojszczyzny z Unii Hrubieszów.

Opracował –

Marek Ambroży Kitliński (mak)