Tenisiści stołowi Jedynki wicemistrzami województwa, Werbkowice na 6 miejscu

15 lutego w Szczebrzeszynie zostały rozegrane drużynowe Wojewódzkie Igrzyska Szkół Podstawowych w Tenisie Stołowym. II miejsce zajęli młodzi tenisiści ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Hrubieszowie.

Reklamy

 

15 lutego odbyły się w Szczebrzeszynie Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w drużynowym tenisie stołowym. Do zawodów finałowych awansowało 12 najlepszych szkół w województwie, w tym drużyna hrubieszowskiej Jedynki – Jakub Korol i Jakub Smusz. Chłopcy po zaciętych bojach ostatecznie wywalczyli drugie miejsce i zostali Wicemistrzami Województwa.

Gratulujemy zawodnikom oraz opiekunowi Tomaszowi Królickiemu.

VI miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Werbkowicach, którą reprezentowali: Paweł Misiarz, Rafał Knysz i Maciek Romański.

W tym samym czasie, także w Mistrzostwach Województwa w Kocudzy, rywalizowała młodsza drużyna Jedynki w składzie: Filip Szala, Tomasz Zając oraz Karol Kuczyński. Chłopcy także dali z siebie wszystko plasując się na piątym miejscu. Opiekunem był Tomasz Magdziak.

Można śmiało stwierdzić że to historyczne osiągnięcia naszych tenisistów. Życzymy dalszych sukcesów.

 

***

 

Danuta Muzyczka:

Cieszy fakt, że tak wysokie miejsce zdobyli Kuba Korol – zawodnik UKS Grot-Michał Werbkowice i Kuba Smusz – były wychowanek naszego klubu i mieszkaniec Gminy Werbkowice (zrobimy wszystko, żeby do nas wrócił chłopak z Gozdowa).

VI miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Werbkowicach, którą reprezentowali: Paweł Misiarz, Rafał Knysz i Maciek Romański.

Gratulujemy młodym zawodnikom UKS Grot-Michał Werbkowice! Dobre wyniki potwierdzają, że inwestowanie przez Gminę Werbkowice w szkolenie młodzieży ma sens.

 

fot. SP nr 1, SP Werbkowice