22 czerwca 2024

Trener Tarnawski w Szanghaju

Rywalizacja w tenisie stołowym podczas 2007 Special Olympics – World Summer Games rozpoczęła się od preeliminacji gier mieszanych, gier pojedynczych kobiet oraz gier podwójnych mężczyzn.

Reklamy

Atmosfera w przepięknej, głównej hali sportowej kompleksu Minhang Gymnasium jest znakomita, a wokół 20 stołów uwija się międzynarodowe i wielokolorowe towarzystwo.

Perfekcyjna organizacja przejawia się m.in. rozpoczynaniem wszystkich pojedynków przez grono 76 sędziów dosłownie co do minuty. Sama hala to prawdziwe arcydzieło architektury otwarte w czerwcu 2005 roku, imponujące doskonałą infrastrukturą taką jak: zaplecze medyczne, niezwykle nowoczesne skomputeryzowane zaplecze techniczne, prezentowane już centrum prasowe, sale dla sportowców wraz z opiekującymi się nimi wolontariuszami, sale dla sędziów, sale dla trenerów, czy prawdziwie bajkowe salony VIP.

Reklamy

Moi podopieczni w preeliminacjach odnieśli same zwycięstwa i z niecierpliwością czekaliśmy na rozstawienie do grup sprawnościowych.
Po dniu przerwy rozpoczęliśmy gry finałowe, które trwały przez trzy dni. Ekipa tenisistów w składzie Anna Goliszewska, Małgorzata Królik, Ariel Czermiński i Robert Smoliński zdobyła po ciężkich bojach 9 medali – 3 złote, 3 srebrne i 3 brązowe.

Reklamy

Poznaliśmy piękne wielkie miasto, wspaniałych wolontariuszy, przeżyliśmy wzruszający spektakl w czasie ceremonii otwarcia i z żalem, że tak szybko te Igrzyska się kończą, uczestniczyliśmy w ceremonii zamknięcia.

Jednak osobiście dla mnie 2007 Special Olympics – World Summer Games pozostaną na długo w pamięci.

Trener tenisa stołowego
World Summer Games 2007
Leszek Tarnawski

Więcej o 2007 Special Olympics – World Summer Games oraz zdjęcia z Szanghaju na
www.hrubieszownarowerach.hru.pl >>