Trójka na rozgrywkach piłkarskich w Sokalu

20 stycznia grupa młodych piłkarzy z hrubieszowskiej Trójki wzięła udział w halowym turnieju piłki nożnej w Sokalu na Ukrainie.

Reklamy

 

20 stycznia 2018r. Burmistrz Miasta Pan Tomasz ZającWojciech Antoniuk Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Hrubieszowie oraz grupa zawodników Szkoły Podstawowej Nr 3 w Hrubieszowie –Kudelski Dawid, Watras Mateusz, Grądzki Damian, Śmietanka Jan, Zarek Oktawian, Roch Patryk, Krawczyński Igor, Grzeszczuk Karol z dyrektor szkoły Danutą KrawczukMarzanną Bednarczuk zastępcą dyrektora, z nauczycielami Dominikiem Stajszczykiem i Tomaszem Szlonzakiem oraz z rodzicem Mariuszem Grzeszczukiem gościli w Sokalu.

Wyjazd na zaproszenie tamtejszej szkoły, miał na celu integrację szkół, zacieśnienie współpracy miast partnerskich Hrubieszowa i Sokala, a także sprawdzenie się młodzieży w rywalizacji sportowej.

Rozpoczynając turniej, naszą delegację powitał Igor Daciuk – Dyrektor Sokalskiej Agencji Współpracy Międzynarodowej i Turystyki, Mer Sokala Vadim Kondratiuk, Starosta Sokala, dyrektor Szkoły Sokolany – Roman Pletinka.

Po oficjalnych przemówieniach zostały odsłuchane hymny państwowe obu drużyn. Następnie w hali sportowej szkoły dwie drużyny gospodarzy – Sokolany, której trenerem jest Roman Hajduk i drużyna naszej szkoły rozegrały mecz towarzyski, który zakończył się zdobyciem przez naszych uczniów drugiego miejsca. Mecze dostarczyły wielu sportowych wrażeń. Był to także, czas na integrację uczestników.

Po zakończonych rozgrywkach nastąpiło uroczyste podsumowanie turnieju. Mer Vadim Kondratiuk, Burmistrz Miasta Hrubieszowa Tomasz Zając oraz Dyrektor Igor Daciuk podziękowali zawodnikom za właściwą postawę i sportową rywalizację. Pogratulowali sportowych umiejętności i wręczyli drużynom pamiątkowe dyplomy, puchary i medale. Wizyta delegacji miasta i szkoły w Sokalu odbyła się w przyjaznej i miłej atmosferze.

 

Zdjęcia:

https://sp3-hrubieszow.pl/index.php/sp3/aktual-sp3/12-aktualnosci-sp/1510-trojka-na-rozgrywkach-pilkarskich-w-sokalu

 

źródło i fot. SP nr 3