26 kwietnia 2024

Trybuła i Baranowski na Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów

W dniach 11-13 lutego 2017 r. w Toruniu odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów w Lekkiej Atletyce, w których udział wzięło dwoje zawodników z MKS Unia w Hrubieszowie: Agata Trybuła i Michał Baranowski. Agata w biegu na 3000 m zajęła 11 miejsce z rekordem powiatu 11:26,26 min. Dzień później Michał Baranowski wystartował w chodzie na 5000 m i niestety, został przez sędziów zdyskwalifikowany. Michały Piotra Kitlińskiego z medalami!

Michał Baranowski! Mimo dobrego początku rywalizacji w połowie dystansu, idąc na 3 pozycji, z pewną i kontrolowaną przewagą nad kolejnymi zawodnikami Mich został zdyskwalifikowany i nie ukończył zawodów. Mimo to pokazał się z bardzo dobrej strony, chcąc walczyć o medal na tak ważnych zawodach.

Agata  Trybuła

Start na 3000m na HMPJ oceniam pozytywnie. Pobiłam rekord życiowy ze stadionu. Musze poprawić jeszcze wytrzymałość tempową, aby w sezonie letnim lepiej biegać.

Michał Baranowski

W sporcie nie zawsze się wygrywa. Są momenty lepsze i gorsze. Fizycznie byłem przygotowany bardzo dobrze. Mijając drugi kilometr szedłem trzeci z przewagą 80 metrów nad czwartym. Niestety, sędziowie zadecydowali, że moja technika nie jest dziś poprawna i po mniej więcej połowie dystansu, gdzie czułem się rewelacyjnie, zdjęli mnie z trasy. Na temat tej decyzji sie nie wypowiadam. Jak mawia Trener „Sędzia ma zawsze rację”. Na MPJ interesowało mnie tylko i wyłącznie miejsce medalowe. Czeka mnie ogromna praca nad techniką oraz motoryka i powalczę na następnych zawodach. Na pewno nie powiedziałem ostatniego słowa  Wracam na tarczy, ale wiem, nad czym mam pracować. Trzeba 100 razy przegrać, żeby raz wygrać.

Piotr Kitliński trener AZS UMCS Lublin

Wspaniałe 10 minut w wydaniu moich zawodników podczas Mistrzostw Polski w Toruniu. Najpierw Michał Sierocki w biegu na 60pł srebrny medal i rekord życiowy 7,92s a za chwilę bieg na 800m i Michał Kitliński brązowy medal i rekord życiowy 1:52,39, pomimo, że znowu wziął udział w kolizji.

HMPJ 12.02.2017 Toruń

Trójka medalistów biegu na 800 metrów poprawiła rekordy życiowe. Wygrał, po ataku na ostatniej prostej, Patryk Kozłowski z czasem 1:51.33. Drugie miejsce zajął Patryk Sieradzki, który finiszował z wynikiem 1:51.83. Brązowy medal zdobył Michał Kitliński – 1:52.39.