11 maja 2024

Turniej halowy świetlic środowiskowych w Mirczu

HrubieszówMircze

W dniu 25.01.2009 r. w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Mirczu odbył się Turniej Piłki Nożnej Halowej uczestników zajęć „świetlic środowiskowych” działających w ramach Poakcesyjnego Programu Wsparcia Obszarów Wiejskich.

Do Turnieju zgłoszonych zostało 11 zespołów. Po wyrównanej walce na boisku wyłoniono 4 najlepsze drużyny.

Pierwsze miejsce zdobyła drużyna „Technik” z Mircza w składzie: Sienicki Paweł, Szwiec Zbigniew, Demusiak Tomasz, Pacaj Paweł, Ciasnoch Lukasz, Matuszak Michał. Zwycięzcy w nagrodę otrzymali puchar oraz główną nagrodę Turnieju czyli darmową wycieczkę 3 -dniową po Polsce.

Drugie miejsce zajęła drużyna „Bębnów” ze świetlicy środowiskowej w Mirczu w składzie: Szwiec Patryk, Wójtowicz Lukasz, Pańczyk Jakub, Lizun Kornel, Smyk Damian i Drozd Adam. Drużyna również otrzymała puchar oraz drugą nagrodę turnieju czyli 1- dniową wycieczkę.

Trzecie miejsce zajęła drużyna „Straży Granicznej” ze świetlicy środowiskowej w Kryłowie: Wesołowski Sławomir, Baran Wojciech, Wiciński Piotr, Kozu Robert, Kraczek Karol, Wybranowski Krzysztof, Nowacki Dariusz. Za zajęcie trzeciego miejsca drużyna otrzymała puchar oraz koszulki sportowe.

Wszystkie drużyny, które stanęły na podium otrzymały nagrody rzeczowe w postaci piłek i dyplomów.

Miejsce poza podium zajęła drużyna „Nadbużanki” również ze świetlicy środowiskowej w Kryłowie. Uhonorowaniem sukcesu tej drużyny było zdobycie tytułu najlepszego bramkarza Turnieju przez Wasynę Piotra a na jego sukces zapracowali również: Nowicki Marcin, Bajak Artur, Bajak Maciej i Martyniuk Szymon.

Poza tym w turnieju uczestniczyły następujące drużyny: „Inter” Mołożów, „Jarczaki” Smoligów, „Trampkarze” z Mircza, „Grupa Trzymająca Władzę” z Wiszniowa, „Wioska Strachu” ze Starej Wsi, „Pięciu Wspaniałych” z Mircza oraz „Starowianka” ze Starej Wsi.

Najliczniej na turnieju reprezentowane były świetlice środowiskowe z Mircza, Kryłowa i Starej Wsi.

Organizatorem Turnieju był Gminny Ośrodek Kultury w Mirczu. Sędzią Głównym zawodów był Andrzej Baran, ponadto sędziowali: Waldemar Klajda i Jerzy Smyk.

Organizatorzy dziękują zawodnikom za przestrzeganie zasady „fair-play”. Następne zawody w tenisie stołowym z cyklu turniejów organizowanych w ramach Poakcesyjnego Programu Wsparcia Obszarów Wiejskich odbędą się w Kryłowie w dniu 8 lutego o godzinie 13:00, na które organizatorzy serdecznie zapraszają uczestników zajęć w „świetlicach środowiskowych”.