Turniej koszykówki trójek mieszanych

Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Młodzieży Zespołu Szkół Nr 3 W Hrubieszowie DLA SZKOŁY organizuje Turniej koszykówki „trójek mieszanych” w ramach „cyklu turniejów dla dzieci, młodzieży i dorosłych” w dniu 29 grudnia godz. 15.00.

Termin zgłoszeń:
28 grudnia 2011 r. do godz. 19 30.

Miejsce rozgrywek:
29 grudnia godz. 15.00 sala gimnastyczna ZS nr 3 im. T. Kościuszki ul. Żeromskiego 11.

Forma zgłoszenia:
e-mail: dlaszkolyhrub@o2.pl – nazwa i skład drużyny

Warunki uczestnictwa:
zgłoszenie pisemne z listą zawodników i nazwą drużyny, wpłata kwoty w wysokości 28 zł. Wiek uczestników – bez ograniczeń.

Regulamin:
Drużyna składa się z minimum 1 dziewczyny i 2 chłopaków. Czas gry uzależniony będzie od ilości zgłoszonych drużyn (16-20 minut). W zależności od ilości zgłoszonych drużyn mecz rozgrywany będzie 2 połowy.
Zespół gra w składzie: jedna dziewczyna i dwóch chłopaków. Dopuszcza się możliwość zawodników rezerwowych 1 dziewczyny i 1 chłopaka.
Zmiany według reguły: chłopak za chłopaka, dziewczyna za dziewczynę.
Mecz rozgrywany jest na jeden kosz. Po każdym trafieniu gra wznawiana jest z linii środkowej boiska do koszykówki. Podobnie po faulu piłka jest wyprowadzana z za linii środkowej.
Po przechwycie piłki przez drużynę broniącą musi ona wyprowadzić piłkę za linię 6,75 i wykonać co najmniej jedno podanie, aby przystąpić do ataku na kosz.
Utrzymywanie piłki bez atakowania kosza (rzutu na kosz) to gra pasywna i strata piłki (decyduje interpretacja sędziego).
Na rzuty wolne czas gry nie jest zatrzymywany, ale wykonanie rzutów ma być niezwłoczne, gdyż przedłużanie spowoduje stratę piłki (decyduje interpretacja sędziego).
Pozostałe przepisy zgodne z ideą koszykówki.