27 kwietnia 2024

Udane starty hrubieszowskich brydżystów!

Para brydżowa z Hrubieszowa Wojciech Sołtysiak – Marcin Pachniewski rywalizowała w Grand Prix Polski w Warszawie a następnie Grand Prix Lubelszczyzny w Krasnystawie. M. Pachniewski zajmuje w tej drugiej klasyfikacji znakomite 2 miejsce. Sprawozdania z imprez poniżej.

Warszawa – Grand Prix Polski

Dnia 26 sierpnia 2012r w Warszawie odbył się turniej Grand Prix Polski Par o Puchary Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy. Na starcie stanęło aż 320 par (jest to największy i najsilniej obsadzony turniej odbywający się w Polsce)! W turnieju tym wzięli udział m.in. zawodnicy z Lubelszczyzny, kilka „naszych” par zanotowało świetne występy.

285. W. Grochulski – T. Denisiuk
320. J. Małysz – W. Pawelec (musieli wycofać się z turnieju z przyczyn osobistych – stąd sklasyfikowani zostali na ostatnim miejscu).

Link do wyników turnieju:

Krasnystaw – Grand Prix Lubelszczyzny

Dnia 9 września 2012 r. w Krasnystawie odbył się kolejny turniej zaliczany do II Grand Prix Lubelszczyzny, wystartowało 30 par. Zwyciężyli Jarosław Kaczorowski z Andrzejem Kozakiem (Lublin), na drugim stopniu podium stanęli koledzy z Zamościa – Andrzej Potrzyszcz i Mieczysław Buczek, na trzecim miejscu para z Łukowa – Witold Grochulski i Piotr Matuszewski. Hrubieszowska para Wojciech Sołtysiak i Marcin Pachniewski zajęła wysokie 5 miejsce ex-equo z parą lubelską Piotr Lutek – Michał Świdziński.