19 lipca 2024

Udany start lekkoatletów Unii Hrubieszów w Spale!

W dniu 1.02.2015 r. w odnowionej spalskiej hali odbył się Ogólnopolski Lekkoatletyczny Mityng, w którym bardzo dobrze spisali się członkowie Unii Hrubieszów, jednocześnie podopieczni trenerów klubowych Tomasza Magdziaka i Mirosława Kamienia, ustanawiając rekordy życiowe. Teraz przed nimi Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w przepięknej hali w Toruniu.

Reklamy

 

Ogólnopolski Mityng Lekkoatletyczny PZLA

Spała 1.02.2015 r.

Reklamy

 

Start zawodniczek i zawodników MKS „Unia” w Hrubieszowie:

 

2/II Artur Kern 1980 Unia Hrubieszów 1000 m – 2:29,70 RŻ

Reklamy

Międzyczasy A. Kerna: 200 m – 29,36;

400 m – 58,57 (200m – 29,21)

600 m – 1:28,98 ( 200 m – 30,41)

800 m – 1:59,69 (200 m – 30,72)

 

3/II Łopocki Michał 1996 ZS 2 Hrubieszów 400 m – 51,20

Międzyczas Michała Łopockiego: 200 m – 23,93

 

10/V Albert Romaszko 1998 ZS 4 Hrubieszów 1000 m – 2:46,48 RŻ

 

5/IV Aleksander Polikowski ZS 3 Hrubieszów 1000 m – 2:42,55 RŻ

 

NU Baranowski Michał 1998 ZS 3 Hrubieszów 1000 m – DNF

 

7. JMł. Bielecki Marcin 1998 ZS 3 Hrubieszów kula 5 kg – 11.32 RŻ

 

4/III Trybuła Agata 1998 ZS 3 Hrubieszów 300 m – 49,03 RŻ

 

5/IV Wołyniec Oliwia 1999 ZS 2 G. Hrubieszów 600 m – 1:51,14 RŻ

 

8/IV Waś Karolina 1999 ZS 2 G. Hrubieszów 600 m – 1:57,01 RŻ

 

RŻ – rekord życiowy

NU – nie ukończył



Najlepsze halowe wyniki w historii hrubieszowskiej la:

 

300 m – PE

 

42,16     Teterycz Aneta Unia Hrubieszów 2010 r.

42,35     Tarnogórska Anna ZS 2 Hrubieszów 1986

42,46     Kotko Jolanta ZS 2 Hrubieszów 1983

42,63     Grzyb Edyta ZS 3 Hrubieszów 2002

 

19 miejsce 49,03 Trybuła Agata ZS 3 Hrubieszów 2015

 

 

600 m – PE + PR

 

1:38,0       Muzyczuk Małgorzata ZS 2 Hrubieszów 1980

1:40,07     Mil Beata ZS 3 Hrubieszów 1983

1:41,15     Turzyńska Elżbieta ZS 2 Hrubieszów 1984 (rek. pow. do lat 16)

1:41,56     Klik Małgorzata ZSOdz. Hrubieszów 1996

 

19. 1;51,14 Wołyniec Oliwia ZS 2 G. Hrubieszów 2015

32. 1:57,01 Waś Karolina ZS 2 G. Hrubieszów 2015

 


Mężczyźni/chłopcy

 

1000 m – PE +PR

 

2:28,79     Kitliński Piotr ZS 2 Hrubieszów 1991

2:29,70    Kern Artur Unia Hrubieszów 2015

2:31,25     Kamień Mirosław ZS 3 Hrubieszów 1993

2:34,89     Łukiewicz Władysław LO Horodło 1992 (rek. pow. do lat 17)

 

13. 2:42,55 Polikowski Aleksander ZS 3 Hrubieszów 2015

18. 2:46,48 Romaszko Albert ZS 4 Hrubieszów 2015

 

 

Kula 5 kg

 

13.70      Wąsiel Marek ZS 1 Hrubieszów 1999 (rek. pow. do lat 17)

12.51      Wąsiel Józef  Mircze/Unia Hrubieszów 2009

11.32     Bielecki Marcin ZS 3 Hrubieszów 2015

 


Seria Michała Kitlińskiego

 

600 m – Bieg 3/3 godz. 19:43

 

1 BIERNAT Grzegorz 97-12-15 UKS Czwórka Żory SL 1:23.87

2 KITLIŃSKI Michał 98-05-14 AZS UMCS Lublin LU 1:23.91 PB

3 KWAŚNIAK Kamil 98-02-22 CWKS Resovia Rzeszów PK 1:24.62 PB

4 URBANIAK Arkadiusz 98-01-19 MKS Stal Nowa Dęba PK 1:26.26

5 DZIEWULSKI Dawid 99-01-31 MKS Agros Chełm LU 1:26.58

6 BIJAK Patryk 96-03-15 KS AZS AWF Kraków MA 1:27.25

7 GAŁUSZKA Mateusz 99-06-05 UKS Czwórka Żory SL 1:27.60

8 HOJKA Daniel 99-05-11 MKS-MOSM Bytom SL 1:28.32 PB

9 PIECZKA Adam 96-06-06 MKS-MOSM Bytom SL 1:30.83

 

Międzyczas: Mi. K. 400 m – 55,42 (28,37)

PB – rekord życiowy



Tydzień wcześniej odbył się sprawdzian kontrolny!

W dniu 24.01.2015 r. na stadionie HOSiR odbył się sprawdzian zawodników sekcji lekkoatletycznej Unii Hr., będącym etapem przygotowań do halowych mistrzostw kraju. W każdym z przeprowadzonych biegów zawodnicy mieli z góry ustalone do zrealizowania zadania. Po pierwszym biegu i przerwie trwającej 20 minut zawodnicy uczestniczyli w drugim biegu kontrolnym na 400 m.

W biegu na 600 m wystartowało 2 zawodników Michał Łopocki i Aleksander Polikowski (poniżej międzyczasy).

 

Michał Łopocki – Aleksander Polikowski

13,21 – 100 m – 13,96 
13,13 – 26,34 – 200 m – 13,22 – 27,18
13,77 – 40,11 – 300 m – 14,33 – 41,51
14,07 – 54,18 – 400 m – 14,85 – 56,36
15,27 – 1:09,45 – 500 m – 15,78 – 1:12,14
16,39 – 1:25,84 – 600 m – 16,99 – 1:29,13

 

W biegu na 1000 m wystartowało 3 zawodników Albert Romaszko, Dawid Łoza i Michał Baranowski (poniżej międzyczasy).

 

Albert Romaszko – Dawid Łoza – Michał Baranowski

100 m – 15,29 – 15,29 – 15,29 
200 m – 16,54 ( 31,83) – 16,54 ( 31,83) – 16,54 ( 31,83) 
300 m – 17,85 ( 49,68) – 17,85 ( 49,68) – 17,85 ( 49,68) 
400 m – 18,10 (1:07,78) – 18,10 (1:07,78) – 18,10 (1:07,78) 
500 m – 18,29 (1:26,07) – 18,29 (1:26,07) – 19,36 (1:27,14) 
600 m – 18,38 (1:44,45) – 18,38 (1:44,45) – 18,90 (1:46,04) 
700 m – 16,90 (2:01,35) – 17,72 (2:02,17) – 19,85 (2:05,91) 
100 m – 16,77 (2:18,12) – 17,29 (2:19,46) – 19,66 (2:25,57) 
100 m – 16,72 (2:34,84) – 17,71 (2:37,17) – 18,57 (2:44,14) 
100 m – 16,70 (2:51,54) – 17,68 (2:54,85) – 18,64 (3:02,78)

 

W biegu na 600 m wystartowała również 1 zawodniczka Renata Krawczyk, która uzyskał czas 2:08,42.

 

W biegu na 400 m wystartowało 4 zawodników Aleksander Polikowski, Dawid Łoza, Albert Romaszko, i Michał Baranowski (poniżej międzyczasy).

 

Aleksander Polikowski – Dawid Łoza

100 m – 13,89 – 14,48 
200 m – 13,53 – 27,42 – 13,96 – 28,44 
300 m – 14,13 – 41,55 – 14,56 – 43,00 
400 m – 14,64 – 56,19 – 14,94 – 57,94

 

Albert Romaszko Michał Baranowski

100 m – 14,48 – 14,58 
200 m – 14,53 – 29,01 – 14,85 – 29,43 
300 m – 14,68 – 43,69 – 16,02 – 45,45 
400 m – 15,41 – 59,10 – 16,53 – 1:01,98

 


Opracował – mak

Foto i informacja o sprawdzianie ze strony int. MKS „Unia: Hrubieszów