29 maja 2024

UKS Jedynka Hrubieszów była organizatorem zawodów F1N

Z inicjatywy instruktora Leszka Kryszczuka w dniu 02.04.2016r. w hali Hrubieszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyły się IX Zawody Modeli Szybowców Halowych F1N o Puchar Burmistrza Miasta Hrubieszowa. W zawodach rywalizowały kluby modelarskie z Chełma, Krosna, Ruda Huta i Hrubieszowa. Trzykrotnie całe podium zajęte było przez modelarzy UKS „Jedynka” Hrubieszów!

 

O godzinie 9.00 rozpoczął się trening, a otwarcie zawodów o godzinie 10.00. Podczas zawodów, każdy ze startujących wykonał swoimi modelami w trzech seriach po trzy loty. W przerwie pomiędzy seriami lotów konkursowych, modelarze mieli możliwość obejrzenia w locie akrobacyjnego modelu halowego z napędem elektrycznym, pilotowanego przez Dariusza Machula oraz dokonania w swoich modelach dodatkowych regulacji. Ćwiczyli także technikę wyrzutu. O miejscu w klasyfikacji końcowej decydowała suma czasów trzech najdłuższych lotów.

 


Wyniki w poszczególnych kategoriach wiekowych przedstawiają się następująco:

 

Kategoria młodzik młodszy:

 

I miejsce  Szumiata Karol – modelarnia Hrubieszów

II miejsce Filipczuk Mateusz – modelarnia Hrubieszów

III miejsce Gumieniak Paweł – modelarnia Hrubieszów

 

Kategoria młodzik:

 

I miejsce  Kaczmarek Kacper  – modelarnia Hrubieszów

II miejsce Mięczak Mateusz – modelarnia Hrubieszów

III miejsce Wezgraj Jakub  – modelarnia Hrubieszów

 

Kategoria junior:

 

I miejsce Wielosz-Hałasa Piotr – modelarnia Hrubieszów

II miejsce Skwarek Dominik – modelarnia Hrubieszów

III miejsce Bajer Patryk – modelarnia Hrubieszów

 

Kategoria senior:

 

I miejsce Stachniuk Tadeusz – modelarnia Chełm

II miejsce Kopacz Robert  – modelarnia Krosno

III miejsce Kryszczuk Leszek  – modelarnia Hrubieszów

 


Instruktor Leszek Kryszczuk:

– Zawody, które zorganizowane zostały przez Uczniowski Klub Sportowy „Jedynka” w Hrubieszowie, przy współpracy z Urzędem Miasta Hrubieszów, Hrubieszowskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji można zaliczyć do bardzo udanych. Miłym akcentem ze strony modelarzy z klubu modelarskiego z Krosna był fakt, że zaszczycili nas swoją obecnością, przyjeżdżając z tak daleka. Zwycięzcy zawodów otrzymali puchary, a wszyscy uczestnicy dyplomy. Zamknięcie zawodów nastąpiło około godziny 14.00.

Szczególne podziękowania za wsparcie tak wartościowej inicjatywy skierowane są do Pana Burmistrza Tomasza Zająca, który ufundował nagrody, Pana Dyrektora ZSM Nr 1 w Hrubieszowie Andrzeja Pachli, za pomoc w organizacji zawodów. Dziękujemy także Panu Dyrektorowi HOSiR w Hrubieszowie, za udostępnienie hali do przeprowadzenia zawodów. 

 


Opracował – Marek Ambroży Kitliński (mak)