22 czerwca 2024

Unia Hrubieszów druga na turnieju w Tyszowcach

W sobotę 21 stycznia w Tyszowcach odbył się Turniej Halowy Piłki Nożnej chłopców rocznika 2001 i młodsi o Puchar Radnego Powiatu Tomaszowskiego Roberta Bondyry. Oprócz występującej w roli gospodarza Huczwy Tyszowce, na turniej przyjechały zespoły Korony Łaszczów, Unii Hrubieszów i Tomasovii Tomaszów Lubelski. Rywalizację w hali Gimnazjum w Tyszowcach wygrała Tomasovia, wygrywając zdecydowanie z wszystkimi rywalami. Unia Hrubieszów wywalczyła drugie miejsce.

Reklamy

Zespoły rywalizowały ze sobą systemem każdy z każdym w piętnastominutowych spotkaniach. Najwięcej emocji towarzyszyło dwóm pierwszym meczom, kiedy gospodarze – Huczwa zmierzyła się z Koroną Łaszczów a w kolejnym meczu Tomasovia grała z Unią. Oba pojedynki w identycznym stosunku 4:0 rozstrzygnęły na swoja korzyść ekipy Korony i Tomasovii. W pierwszym meczu piłkarze z Łaszczowa przez długi czas nie potrafili znaleźć sposobu na obronę miejscowych i z problemami dochodzili do nielicznych sytuacji strzeleckich. Podobnie było w drugim meczu, kiedy zespół z Tomaszowa Lubelskiego mimo licznych okazji obijał słupki i poprzeczkę bramki rywala. Lepiej nastawione celowniki w kolejnym pojedynku przyniosły efekt, Tomasovia wygrała z Koroną 7:0. Gospodarze w kolejnym meczu zdobyli gola, jednak to było za mało, aby wygrać z Unią. Mecz zakończył się wynikiem 3:1 dla Unii.

W ostatniej kolejce zadecydowały się losy drugiego miejsca. W meczu Unii z Koroną piłkarze z Hrubieszowa prowadzili już 3:0, ale zespół z Łaszczowa zdobył kontaktowego gola i wydawało się, że wynik staje się otwarty. Niestety szybka kontra hrubieszowian i czwarty gol przypieczętował drugą lokatę dla Unii. W ostatnim meczu turnieju miejscowa Huczwa nie sprostała ekipie trenowanej przez Andrzeja Nowosieleckiego i uległa triumfatorom turnieju 0:10.

Reklamy

Oprócz pucharów i dyplomów ufundowanych przez Radnego Powiatu Roberta Bondyry, przyznano nagrody indywidualne: Tytuł Króla Strzelców zdobył Jakub Szuta (Tomasovia) zdobywca 8 goli, najlepszym bramkarzem turnieju wybrano Michał Paradowski (Unia), a najlepszym zawodnikiem turnieju został Damian Jarosz (Tomasovia).

Sympatyczny turniej w Tyszowcach, którego organizatorem był Radosław Gałan – nauczyciel wychowania fizycznego i trener z Tyszowiec, wygrała Tomasovia, drugie miejsce zajęła Unia Hrubieszów, trzecie Korona Łaszczów, a na czwartym miejscu zmagania zakończył zespół gospodarzy Huczwa Tyszowce.

Reklamy

Wyniki i strzelcy bramek Turnieju w Tyszowcach:

Huczwa-Korona 0:4 (bramki: Byś 2, Wilk, Górski),
Tomasovia -Unia 4:0 (bramki: Ecker 2, Szuta, Kumorek),
Tomasovia-Korona 7:0 (bramki: Szuta 4, Wicijewski 2, Kumorek),
Huczwa-Unia 1:3 (bramki: Gałan – Chorzepa, Paluch, Rutkowski),
Unia-Korona 4:1 (bramki: Paluch 2, Rutkowski, Janicki – Swatowski),
Tomasovia -Huczwa 10:0 (bramki: Szuta 3, Lasota 3, Kumorek 2, Ecker, Żurawski).

 

Foto: www.tomasovia2002.pl