Unia Hrubieszów zwycięska w meczu derbowym. Relacja z meczu Kryształ – Unia

Unia Hrubieszów pokonała w hitowym meczu XVII kolejki Zamojskiej Klasy Okręgowej Kryształ Werbkowice 2:0. Bramki dla Unii strzelali w 43 min Damian Otręba oraz w 55 min Piotr Fulara.

Kryształ Werbkowice – Unia Hrubieszów 0:2 (0:1)

Kryształ: Suchodolski – Paweł Musiał, Piotr Musiał, Śmiałko, Maliuk, Poterucha (70’ Waga), Czady, Rybka, Przeworski, Lebega, Dec (68’ Kulik).

Unia: Ryć – Mossurrec, Białacki, Kawarski, Lebiedowicz, Szatan, Fulara, Wiejak (60’ Stefaniak), Otręba, Krygiel, Rurysz (81’ Stepaniuk).

Bramki: Otręba (43’), Fulara (55’).

Unia Hrubieszów pokonała w hitowym meczu XVII kolejki Zamojskiej Klasy Okręgowej Kryształ Werbkowice 2:0. Bramki dla Unii strzelali w 43 min Damian Otręba oraz w 55 min Piotr Fulara. Derbowy mecz poprzedziła minuta ciszy ku pamięci Mieczysława Brzozowskiego – wielkiej osobowość, która zbudowała klub Kryształ Werbkowice – piłkarz, trener, pasjonat i wierny kibic.

Jak przystało na mecz derbowy kibice byli świadkami dobrego spotkania, w którym były emocje oraz sporo walki. Bardziej waleczniejsi okazali się zawodnicy Unii Hrubieszów, którzy potrafili na boisku rywala zwyciężyć i zainkasować ważne trzy punkty. Początek meczu to wzajemne badanie się obu stron. W miarę upływy minut gra, co raz bardziej się rozkręcała. Pierwsza groźna akcja miała miejsce pod bramka Kryształu. Bardzo dobrze lewa stroną boiska urwał się Roma Rurych, który wcześniej otrzymał dokładne podanie od Krygiela. Napastnik Unii zdołał oddać strzał, ale piłka znacznie przeleciała obok prawego słupka Kryształu. Kolejna sytuacja Unii, to dośrodkowanie w pole karne Kryształu przez Patryka Szatana. Dobrze do piłki wyszedł Otręba, ale po przyjęciu futbolówki nie zdołał już oddać czystego strzału. Wydawało się, że lepszym rozwiązaniem byłoby oddanie natychmiastowego strzału, bez przyjmowania futbolówki. Damian Otręba zrehabilitował się za niewykorzystaną sytuację w 43 min meczu. Z rzutu rożnego dośrodkował Fulara, a Otręba idealnie przymierzył głową i skierował piłkę do bramki Kryształu.

Unia Hrubieszów do przerwy prowadziła 1:0 i było to prowadzenie w pełni zasłużone. Dobrze rozpracowanie rywala, sprawiło, że obrońcy oraz pomocnicy Unii rozbijali natychmiastowo wszelkie ataki zawodników Jacka Szczyrby. Kryształowi w meczu derbowym w pewnym momencie zabrakło pomysłu na grę, bowiem ani razu nie zagrozili poważnie bramce Unii strzeżonej przez Sławomira Rycia.

W drugiej części gry obraz za wiele się nie zmienił, ale Kryształ wciąż szukał sposobu do wyrównania. Taka okazja nadarzyła się po szybkiej kontrze i zagraniu piłki do wychodzącego Przeworskiego. Napastnik Kryształu mógł wyjść sam na sam z bramkarzem Unii, ale w ostatniej chwili zbyt mocno wypuścił sobie piłkę i akcja została przerwana. To co nie wykorzystał Przeworski, zrobił Piotr Fulara. Szybka akcja prawą strony Otręby i zagranie na wolne pole do Fulary. Pomocnik Unii idealnie przymierzył i umieścił piłkę w bramce Kryształu obok bezradnego Roberta Suchodolskiego. 2:0 dla Unii i wydaje się, że losy meczu zostały już rozstrzygnięte. Kryształ szukał kontaktowego gola, jednak obrona Unii grała bardzo skutecznie nie pozwalając rywalom na zbyt wiele. Ostatecznie Unia Hrubieszów wgrywa w meczu derbowym zasłużenie 2:0 grając konsekwentnie do samego końca i realizując założenia taktyczne nakreślone przez trenera Marcina Nowaka. Warto dodać, iż do tego spotkania zespół Unii przystąpił osłabiony kadrowo, bowiem z powodu czterech żółtych kartek nie mogli zagrać dwaj kluczowi zawodnicy, Krystian Oleszczuk oraz Siergiej Borys. Zmiennicy, którzy zastąpili nieobecnych zawodników, pokazali się z bardzo dobrej strony, potwierdzając tym samym, że Unia Hrubieszów ma wartościową szeroką kadrę