25 czerwca 2024

W Unii Hrubieszów październik pod znakiem ciężarów

Rozegrany w piątek 5 października w Siedlcach Finał Drużynowych Mistrzostw Polski Kobiet w podnoszeniu ciężarów, na którym zawodniczki Unii odniosły duży sukces, to dla zawodniczek i zawodników z Hrubieszowa dopiero początek październikowych zmagań z ciężarami.

Reklamy

Kalendarz imprez z tej dyscypliny sportu w tym miesiącu jest bowiem bogaty, także dla Unii Hrubieszów, jako organizatora lub współorganizatora.

W sobotę 6.10 o godz. 12 w hali OSiR w Biłgoraju startują zawodniczki i zawodnicy Unii w Mistrzostwach Województwa Lubelskiego w Podnoszeniu Ciężarów w kategorii wiekowej U – 17 i U – 23. 

Reklamy

W następny weekend (13.10) Unia jest organizatorem siódmych już zawodów pod nazwą Międzynarodowy Turniej w Podnoszeniu Ciężarów EURO – BUG VII, które w wpisują się w kalendarz imprez związanych z 90-leciem Sportu na Ziemi Hrubieszowskiej.

Dużym wydarzeniem sportowym dla Hrubieszowa będą zapewne także Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików, które zaplanowane zostały na 19 października w hali HOSiR. Weźmie w nich udział ok. 180 młodych zawodniczek i zawodników z woj. lubelskiego, świętokrzyskiego, podkarpackiego i małopolskiego.

Reklamy

Głównym organizatorem tych zawodów, przy współudziale MKS Unia Hrubieszów jest Lubelska Unia Sportu.

Bliższe informacje o zawodach „Euro – Bug” i Mistrzostwach Młodzików, miłośnikom tej dyscypliny sportu, przekażemy w najbliższych dniach.

 

Źródło: www.mksuniahrubieszow.pl