Wielkie sukcesy Jedynki w Mistrzostwach Polski modeli halowych!

W dniu 6 listopada 2016 r. W Krośnie – Jedlicze rozegrane zostały Mistrzostwa Polski Modeli Halowych klasy F1N. W zawodach uczestniczyło blisko 100 zawodników z całej Polski. Modelarze z UKS „Jedynka” wzorowo przygotowani przez instruktora Leszka Kryszczuka zdobyli siedem medali indywidualnie i drużynowo, w tym cztery złote, dwa srebrne i jeden brązowy.

Reklamy

 

Gospodarzem mistrzostw był Aeroklub Polski, Aeroklub Podkarpacki – Szkoła Lotnicza, Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Krośnie oraz Burmistrz Gminy Jedlicze. Wzorowa organizacja przyczyniła się do wysokiej frekwencji.


Modelarnię UKS „Jedynka” Hrubieszów reprezentowali następujący uczniowie, którzy uplasowali się na pozycjach:

 

Kategoria F1N Młodzik:

II miejsce Kaczmarek Kacper –  WICEMISTRZ POLSKI  

Drużynowy II WICEMISTRZ POLSKI

Kaczmarek Kacper, Mięczak Mateusz, Wezgraj Jakub

 

Kategoria F1N Junior Młodszy:

I miejsce Bajer Patryk – MISTRZ POLSKI

II miejsce Flisiuk Łukasz – WICEMISTRZ POLSKI

Drużynowy MISTRZ POLSKI

Bajer Patryk, Flisiuk Łukasz, Szumiata Karol 

 

Kategoria F1N Junior:

I miejsce Wielosz-Hałasa Piotr  – MISTRZ POLSKI

Drużynowy MISTRZ POLSKI           

Wielosz – Hałasa Piotr, Skwarek Dominik, Kraczkowski Krzysztof

 

Instruktor Leszek Kryszczuk:

Zawody rozpoczęli młodzicy, po nich kolejno juniorzy młodsi, juniorzy i seniorzy. Pod dachem hali sportowej można było zobaczyć wiele różnych konstrukcji modelarskich. Wśród młodzików zwyciężył zawodnik z Krosna, który uplasował się przed Kacprem Kaczmarkiem oraz zawodnikiem z Bochni. Wynik końcowy pozwolił naszym zawodnikom w tej kategorii wiekowej na  zdobycie Drużynowych  II Wicemistrzów Polski.

W grupie juniorów młodszych wygrał Patryk Bajer przed Łukaszem Flisiukiem i zawodnikiem z Wieliszewa. W tej kategorii wiekowej zdobyliśmy tytuł  Drużynowych Mistrzów Polski.

W grupie wiekowej junior wygrał Piotr Wielosz–Hałasa, który uplasował się przed zawodnikiem z Kwidzynia i Chrzanowa, a drużyna w składzie z Dominikiem Skwarkiem oraz Krzysztofem Kraczkowskim zdobywa tytuł Drużynowych Mistrzów Polski.

Zakończone Mistrzostwa Polski były zwieńczeniem całorocznej pracy modelarzy, startujących w hali w klasie modeli F1N. Dla naszych zawodników to rok sukcesów na arenie ogólnopolskiej. Zdobyli oni Puchar Polski w kategoriach wiekowych młodzik, junior młodszy oraz junior.

Dziękujemy wszystkim, którzy pomagali nam w organizacji wyjazdów na zawody oraz  Panu Dyrektorowi Hrubieszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji za udostępnienie hali do przeprowadzania treningów.

 


Opracował – Marek A. Kitliński (mak)

Foto – sekcja UKS Jedynka 

Czytaj także:

Piotr Wielosz-Hałasa Mistrzem Polski!

Modelarze z Jedynki z sukcesami wlaczyli w zawodach Pucharu Polski w Bochni