27 kwietnia 2024

Wieści LA

Od początku września odbyły się w różnych miejscowościach i miejscach, o różnej randze zawody lekkoatletyczne. W zawodach młodzików świetnie spisała się Aleksandra Szczęk, w grupie starszej Małgorzata Muzyczuk i Kamil Bełz.

u>Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików

W dniach 15/16 września 2007 r. w Białymstoku zostały rozegrane Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w la. W zawodach brali udział zawodnicy zrzeszeni w klubach sportowych z województwa podlaskiego i lubelskiego, urodzeni w 1992 i 1993 roku. Najlepsi kwalifikowali się do zawodów centralnych zwanych Małym Memoriałem Janusza Kusocińskiego (mistrz olimpijski z 1932 r. na dystansie 10 000 m., zamordowany przez hitlerowców), które odbędą się w terminie 29/30 września br. w Słubicach.

W zawodach wzięła udział zaledwie trójka zawodniczek z MKS „Unia” w Hrubieszowie, zdobywając 7 punktów co dało 14 miejsce drużynowo, wśród 22 klubów sklasyfikowanych, 1 miejsce zajęło Podlasie Białystok 77 pkt., Agros Zamość był 3-ci z 35 pkt.

Indywidualnie znakomicie spisała się Aleksandra Szczęk, uczennica Gimnazjum nr 3 w Hrubieszowie, która debiutując na dystansie 300 m. przez płotki pokonała wszystkie rywalki w czasie 46,62 sekundy co jest nowym rekordem naszego powiatu do lat 15 i II klasa sportowa. Natomiast na dystansie 100 m. przez płotki wywalczyła 2 pozycję z rekordem życiowym 15,97 sek. Wysokie 3 miejsce zajęła młodsza o rok, Magda Doroszczuk z Gimnazjum nr 2 w Hrubieszowie w skoku w dal rezultatem 5.19 m., gorzej poszło jej na 100 m. ponieważ czas 13,87 wystarczył do uplasowania się na 14 miejscu. Koleżanka szkolna Magdy, również rok młodsza od wieku górnego w tej kategorii wiekowej Maja Hojda w biegu na 600 m. zajęła 10 miejsce osiągając metę w 1:47,37 min.

Bieg uliczny

Dnia 16 września 2007 r. na trasie Jata – Łuków wynoszącej 10 km. został rozegrany XIII Międzynarodowy Bieg im. księdza Stanisława Brzózki. Trasa posiada atest PZLA. W biegu uczestniczyła na koszt własny również wychowanka Unii Hrubieszów i aktualna nauczycielka wf ZS nr 4 w Hrubieszowie Małgorzata Muzyczuk zajmując w klasyfikacji wszystkich kobiet 7 miejsce, natomiast w kategorii powyżej 30 lat okazała się najszybszą, pokonując trasę w 48:36 minut.

Ogólnie bieg wygrała Tomaszewska Grażyna z Boguszyc przed Bojarczuk Moniką z Radzynia Podlaskiego. W kategorii mężczyzn wygrał Kandyba Rusłan z Ukrainy w czasie 33:08 przed Świecakiem Robertem ze Zwoli Poduchownej z wynikiem 33:30 min.

I liga la

W zawodach I ligowych rozegranych w Kielcach wystąpił tylko jeden z byłych zawodników Unii Hrubieszów Kamil Bełz w barwach AZS AWF Biała Podlaska. W pchnięciu kulą uzyskał swój najlepszy tegoroczny wynik 16.01 m. zdobywając 123 punkty. Jego zespół spisał się bardzo dobrze zajmując 4 pozycję w kraju, tracąc niewiele do miejsca na podium. Kamil obecnie trenuje pod okiem byłego zawodnika Unii Hrubieszów i Startu Lublin, wykładowcy la na AWF w Białej Podlaskiej, wychowcy olimpijczyków, trenera od rzutów Krzysztofa Stipury.

Liga Juniorów

W Rzeszowie została rozegrana I runda Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów, niestety zespół MKS „Unia” w Hrubieszowie nie wystartował w tej imprezie. Za to bardzo dobrze spisała się zawodniczka Startu Lublin Iwona Majewska w rzucie oszczepem, podopieczna Moniki Smalej byłej wieloletniej zawodniczki Unii Hrubieszów i Startu Lublin, również w rzucie oszczepem.

Artur Kern

Halowy Rekordzista Polski na dystansie 5000 m. Artur Kern zakończył pozytywnie trzy letnią naukę na Uniwersytecie w USA (politologia). Obecnie przebywa w Hrubieszowie i podjął już treningi do nowego sezonu 2008, ponieważ w styczniu wyjeżdża ponownie do USA w celu podjęcia dalszych studiów ale na wyższym etapie i innym kierunku. Marzą Mu się również w dalszym ciągu nowe rekordy na bieżni.

30 września b.r odbędzie się kolejny bieg z Horodła do Hrubieszowa na trasie półmaratońskiej i biegi młodzieżowe, liczymy, że otrzymamy regulamin zawodów od organizatorów, który Państwu niezwłocznie przedstawimy.