Wygrana Kryształu Werbkowice i awans w Pucharze Polski!

W dniu 8.10.2014 r. w Łaszczówce odbył się mecz w ramach Pucharu Polski na szczeblu okręgu zamojskiego, po ciężkim meczu zespół Kryształu z Werbkowic wygrał, a decydujący gol o zwycięstwie padł w 88’ z rzutu wolnego a uczynił to Stanisław Rybka. Teraz Tomasovia!

Wyniki 1/4 Pucharu Polski na szczeblu ZOZPN

09.10.2014.

1/4 Pucharu Polski na szczeblu ZOZPN

1. MGKS Igros Krasnobród – TKS Tomasovia Tomaszów Lubelski 1:6

2. LKS Grom Różaniec – AMSPN Hetman Zamość 3:3 po dogr. (3:3), karne 5:3

3. Łada 1945 Biłgoraj – GLKS Omega Stary Zamość 1:1 po dogr. (1:1), karne 6:5

4. KS Pogoń 96 Łaszczówka – MLKS Kryształ Werbkowice 3:4 (2:1)

Bramki: Rybka x2, Antoniuk, Laszuk

Kryształ: Suchodolski, Dec, Maliuk, Chruściński, Rajtar, Laszuk, Kaczoruk, Podgórski, Kulik, Rybka, Antoniuk.

Ze strony internetowej klubu Pogoń Płaszczówka:

Mecz z wiceliderem IV ligi nasza drużyna rozpoczęła z „wysokiego C”, do 25 minuty po dwóch bramkach Sylwestra Kuksa prowadząc 2-0. Goście zdołali strzelić bramkę „kontaktową” jeszcze przed przerwą, a zaraz po niej dołożyli dwa trafienia – wychodząc na prowadzenie 2-3. W tym momencie zdawało się, że Pogoń już się nie podniesie, ale w 77 minucie hat-tricka skompletował Sylwek Kuks, doprowadzając do remisu. W 88 minucie sędzia Ostrowskiwymyślił, że goście będą wykonywali rzut wolny pół metra przed linią „szesnastki” naszej bramki – wszyscy byli w delikatnym szoku, nawet jego asystent, który był dość blisko sytuacji, w której Michał Rzeźnik wygrał główkowy pojedynek z Kamilem Antoniukiem („Anton” założył „stołek”), sędzia odgwizdał faul…ale na zawodniku gości ! Mało tego, ta sytuacja miała miejsce głęboko w polu karnym, ale sędzia nie chciał za byle, co dyktować karnego, więc postanowił, że piłkę się nieco cofnie i ustawi przed polem karnym…cyrk. Rybka strzelił z tego wolnego bramkę i nasz zespół przegrał 3-4.  W sumie mecz zagraliśmy dobry, w składzie mieliśmy sporo ubytków. Od pierwszej minuty na boisku przebywał Michał Nowosad (1998 rok urodzenia!), w drugiej części gry pojawił się Michał Kołodziejski (też 1998!), – obaj zagrali na prawdę dobre zawody. Należy też pochwalić nasz środek pola a przede wszystkim Tomasza Jakubiaka, który zagrał bardzo dobry mecz – rządził w środkowej strefie, zaliczył dwie asysty i oddał kilka groźnych strzałów na bramkę gości.

Pary 1/2 Finału:

1. LKS Grom Różaniec – Łada 1945 Biłgoraj

2. MLKS Kryształ Werbkowice – TKS Tomasovia Tomaszów Lubelski

Mecze należy rozegrać 22 października 2014 r. (środa) godz. 14:00. Gospodarze wymienieni są na pierwszym miejscu.