Wyniki Wojewódzkiej Drużynowej Gimnazjady Szachowej SZS

Tomaszów odzyskał prymat w województwie. Gimnazjum nr 2 z Tomaszów Lubelskiego, przed Biskupiakiem – Lublin i Aleksandrowem – Powiat Biłgorajski. Startowało 15 powiatów, nie dotarł Świdnik.

Nasze Gimnazjum Kozodawy spisało się całkiem przyzwoicie. Po sześciu partiach byliśmy w pierwszej połowie. Siódmą partię rozgrywaliśmy jednak z mistrzami turnieju, przegraliśmy zdecydowanie i spadliśmy na dziewiąte miejsce wśród piętnastu drużyn.

Wcześniej  w czwartej partii pokonaliśmy piątą drużynę turnieju  Gim. 6 Chełm. Przy innym losowaniu mogliśmy znaleźć się w szóstce. Byłby to jeszcze większy sukces.

Sam start w eliminacjach wojewódzkich uważam już za sukces. Pamiętajmy, że nie wszystkie powiaty wystawiają swoje drużyny. W naszym powiecie szachy są znane tylko w niektórych gminach, w wielu  szkołach młodzież nie zna tej mądrej i pożytecznej dyscypliny sportu. Eliminacje powiatowe odbyły się po raz pierwszy, miejmy nadzieję, że w następnym roku wystartuje więcej szkół, a mistrzowie powiatu osiągną jeszcze lepsze wyniki. Przypominam o kwietniowych turniejach o Puchary Lubelskiego Kuratora Oświaty, w których można startować bez eliminacji, indywidualnie lub w drużynach (3+1dz.)

Miłe niespodzianki szachowe z 15 grudnia w Tomaszowie Lubelskim

W otwartym  międzynarodowym turnieju o puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej uczestniczyło 58 szachistów. Zwyciężyła Małgorzata Bębnik – gimnazjalistka z Gim. 2 Tomaszów, zdobywając jednocześnie puchar do lat 18. Drugie miejsce zajął Szymon Łuczka – mój wychowanek, uczeń I klasy LO Tomaszów. Pokonał w piątej partii Tarasa Haraczyja trenera z Rawy Ruskiej, pogromcę z 3 partii Wiesława Krawczyka (najwyższy ranking ELO w turnieju). Chociaż Szymek przegrał ostatnią 9-tą partię z Krawczykiem, to zwycięstwa z  Gosią i Rafałem Sikorą dały mu I-sze miejsce wśród  mężczyzn i juniorów do lat 18.

Piękny sukces zanotowała nasza zawodniczka z ZS Mircze – Oliwia Łoś – piątoklasistka, która w kategorii dziewcząt do lat 14 zajęła II-gie miejsce, zdobywając dyplom i nagrodę.

Z naszego powiatu wystartowały dwie trójki: z Mircza i Gozdowa.